Inbank na rynku lokat z wysokim oprocentowaniem ma jedną zasadniczą przewagę nad konkurentami

Finanse Dołącz do dyskusji
Inbank na rynku lokat z wysokim oprocentowaniem ma jedną zasadniczą przewagę nad konkurentami

Inbank, jedna z dynamicznych estońskich instytucji finansowych na rynku, nadal agresywnie poczyna sobie na rynku lokat ze swoją Lokatą Na Start. To 3-miesięczna lokata oprocentowana na poziomie 8% w skali roku, która ma przyciągnąć nowych oszczędzających. 

Atutami wyróżniającymi Inbank na tle klasycznej bankowej konkurencji jest brak wymogu zakładania konta na stałe. Przykładowo omawiana wczoraj lokata PKO BPwymaga jednak od nas takiego zaangażowania.

Głównym atutem tej oferty jest wysokie oprocentowanie. 8% to jedno z najwyższych oprocentowań dostępnych na rynku lokat terminowych. Dzięki temu, klienci InBanku mają szansę na osiągnięcie atrakcyjnych zysków z lokowanych środków.

Maksymalna kwota, jaką można zdeponować na tej lokacie, to 50 000 zł. To oznacza, że Lokata Na Start jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą efektywnie ulokować swoje oszczędności, ale nie dysponują dużymi sumami.

Lokata Inbank – ile można zarobić?

Przy założeniu, że cała kwota 50 000 zł zostanie zdeponowana na Lokacie Na Start na cały okres trwania lokaty, czyli 3 miesiące, zysk wyniesie około 1000 złotych. Należy jednak pamiętać, że odsetki z lokat są obciążone podatkiem Belki, wynoszącym 19%. Zatem po odliczeniu podatku Belki, ostateczny zysk wyniesie trochę ponad 800 złotych.

Zysk netto wynoszący ponad 800 złotych to atrakcyjna propozycja, biorąc pod uwagę uwarunkowania rynkowe, krótki okres trwania lokaty i relatywnie niskie ryzyko związane z tego typu produktem finansowym. Oczywiście wiadomo, że są lepsze sposoby na radzenie sobie z wysoką inflacją, jest tam jednak dość wyraźnie zarysowany dość wysoki czynnik ryzyka.

Choć Inbank pozwala założyć lokatę do kwoty zaledwie 50 000 złotych, to jako jedna z niewielu instytucji nie przewiduje ogólnego limitu lokat. Możemy ich założyć wiele, przy czym należy pamiętać, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza nas do kwoty 100 000 EUR. Natomiast warto mieć na uwadze, że promocyjnie oprocentowanie 8 proc. dotyczy tylko naszej pierwszej lokaty w Inbanku. Pozostałe są oprocentowanie nie najgorzej – 7 proc., ale w tym zakresie można już znaleźć kilka fajnych propozycji u konkurentów. Na przykład korzystając z naszego kalkulatora lokat, który publikujemy poniżej (Bezprawnik może otrzymać prowizję, jeśli zdecydujecie się na którąś z opcji).