Jak korzystać z rankingu kredytów gotówkowych?

Finanse Lokowanie produktu Zakupy Dołącz do dyskusji
Jak korzystać z rankingu kredytów gotówkowych?

Potrzebny ci kredyt gotówkowy. Gdzie po niego pójść i ile to będzie kosztowało. Odpowiedź znajdziesz w jednym miejscu. Jak korzystać z rankingu kredytów gotówkowych?

Jak korzystać z rankingu kredytów gotówkowych?

Jeśli przyjrzeć się statystykom BIK prezentującym, jakie kredyty Polacy zaciągali w I półroczu 2022 roku, to gotówkowe należą do tych, których wartość i liczba nieznacznie, ale wzrosła. Zapotrzebowanie na pewno jest, ale jest i obawa czy to dobry moment na zaciąganie takich zobowiązań. Oprocentowanie rośnie. Inflacja najwyższa od lat. Ceny też idą w górę.

„Symulacja kredytu gotówkowego pozwala kredytobiorcy ocenić swoje realne szanse na pozyskanie kredytu, biorąc pod uwagę własne finanse. Kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem, w przypadku, kiedy klient pilnie potrzebuje gotówki na realizację bieżących potrzeb. Jednak tak samo jak każde inne zobowiązanie finansowe, kredyt gotówkowy wiąże się z koniecznością ponoszenia kosztów. Dlatego warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator kredytów, by móc przygotować się do decyzji o jego zaciągnięciu” radzą eksperci Totalmoney.pl

W jednym miejscu, zainteresowany znajdzie wszystkie kredyty gotówkowe dostępne w polskich bankach w sierpniu 2022 roku. To działa, jak kalkulator kredytu i jest bardzo proste w obsłudze. Oferta każdego banku zawiera najważniejsze parametry, które składają się na całkowity koszt kredytu gotówkowego: prowizję oraz oprocentowania. Zdarza się, że oprocentowanie bank oferuje konkurencyjne, ale pobiera bardzo wysoką prowizję, co czyni jego ofertę dużo mniej atrakcyjną. Dlatego eksperci z Totalmoney.pl podpowiadają:

„Jeśli chcesz w szybki i prosty sposób porównać oferty konkretnych kredytów, wybierz RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. RRSO również jest uwzględniany w naszym kalkulatorze, dlatego masz pewność, że korzystając z niego wybierasz faktycznie najlepsze oferty ze wszystkich banków w Polsce. Co miesiąc tworzymy zestawienia najtańszych kredytów gotówkowych na rynku”

Oszczędzisz czas i pieniądze

Wystarczy w odpowiednich rubrykach podać kwotę kredytu oraz okres spłaty. W odpowiedzi zobaczymy listę z ofertami banków. Różnice w kosztach, między poszczególnymi bankami, mogą być  duże. Załóżmy, że potrzebujemy 20 tys. zł na 24 miesiące. W jednym banku kwota do spłaty wyniesie 21676,47 zł, a w innym, 24605,48 zł. W przełożeniu na miesięczne raty będzie to 903 zł lub 1025 zł. Te parametry mogą się zmienić, gdy bank będzie oceniał naszą zdolność kredytową. Zwróci uwagę na dochody, koszty utrzymania, miejsce pracy i formę zatrudnienia. Zapyta o zobowiązania. Im większe ryzyko, tym drożej pożyczy pieniądze.

Ze względu na kwotę zobowiązania i okres spłaty nieporównywalnie łatwiej dostać kredyt gotówkowy, od hipotecznego. Dlatego zdecydowanie więcej osób ma dziś zdolność do zaciągnięcia kredytu gotówkowego, niż hipotecznego. Jeśli chodzi o formalności, to w przypadku kredytów gotówkowych banki znacząco je uprościły. Najłatwiej oczywiście wziąć kredyt w banku, którego jest się klientem. W takiej sytuacji decyzja zapada najszybciej, a warunki powinny być najkorzystniejsze. Powinny, ale nie muszą więc zwłaszcza dziś, gdy koszt kredytów zdrożał warto porównać oferty i wybrać  najlepszą.

W większości banków na wypłatę kredytu gotówkowego klient czeka od 24 do 48 godzin. Najsprawniej odbywa się to, gdy wniosek jest złożony online. Wtedy już po kilkunastu minutach bank przyśle wstępną odpowiedź kredytową. Na przykład mBank wydaje decyzję „od ręki”. Alior Bank potrzebuje na to 15 minut. BNP Paribas i Pekao S.A. – 30 minut. PKO BP w dniu złożenia wniosku. Santander Bank Polska podobnie, chyba że nie jesteś ich klientem. W ING Banku Śląskim klient dostaje decyzję najpóźniej następnego dnia po złożeniu wniosku. Zwykle nie trzeba nawet fatygować się do banku, by podpisać umowę kredytową. Wyjątkowo może się tak zdarzyć z nowymi klientami.

Przed podpisaniem warto się jeszcze raz zastanowić czy sobie poradzimy ze spłatą. Czy sytuacja zawodowa jest stabilna? Ile zostanie po spłacie raty? Jeśli odpowiedzi uspokajają, to korzystając z rankingu kredytów gotówkowych, znajdź odpowiedni, porównaj z innymi i wybierz ten z najniższą ratą.

Wpis powstał we współpracy z TotalMoney.pl