Jak sprawdzić wygraną w loterii szczepionkowej? Okazuje się, że wystarczy… poczekać

Codzienne Zdrowie Dołącz do dyskusji (176)
Jak sprawdzić wygraną w loterii szczepionkowej? Okazuje się, że wystarczy… poczekać

Loteria Narodowego Programu Szczepień, czyli tzw. loteria szczepionkowa, to szeroko zakrojona akcja mająca zachęcić Polaków do przyjmowania szczepionek. Jak sprawdzić wygraną w loterii szczepionkowej? Czy każdy zdobywca nagrody automatycznie dowie się o jej przyznaniu?

Jak sprawdzić wygraną i nagrody w loterii szczepionkowej?

Loteria Narodowego Programu Szczepień to niewątpliwie bardzo ciekawa formuła zachęcania Polaków do szczepień. Nagrody w loterii są atrakcyjne, a wielość zarówno co do liczby losowań, jak i co do spektrum nagród, powodują, że oferta faktycznie może wydać się atrakcyjna.

Gwoli przypomnienia, w loterii może wziąć każdy w pełni zaszczepiony pełnoletni, kto przyjmie niezbędne dawki medykamentu do końca września, a także zgłosi się przez telefon, bądź poprzez IKP (Internetowe Konto Pacjenta). Każdy zarejestrowany ma cztery szansę na wygraną, bo zyskać może nagrodę:

  • natychmiastową
  • tygodniową
  • miesięczną
  • finałową

W zakresie nagród natychmiastowych przewidziano nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie (z łącznej puli 14 mln zł). Nagrodami tygodniowymi są: 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł każda oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Do nagród miesięcznych (trzy losowania w okresie trwania loterii szczepionkowej) zalicza się sześć nagród pieniężnych w wys. 100 tys. zł, a także sześć samochodów Toyota Corolla. Nagrodami finałowymi są z kolei dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwie Toyoty C-HR.

Jak sprawdzić nagrodę?

Uczestnicy, którym uda się wygrać nagrodę natychmiastową, zostaną poinformowani o tym fakcie poprzez wiadomość SMS od nadawcy zatytułowanego „Loteria”. Na numer telefonu przyjdzie także wiadomość bezpośrednio od PKO Banku Polskiego, w której znaleźć będzie można specjalny kod, wraz z terminem jego ważności oraz terminem wypłaty. Taką nagrodę wypłacić będzie można z bankomatu PKO BP, bądź też z oddziału lub agencji banku.

W wypadku reszty nagród – tj. tygodniowych, miesięcznych, a także finałowych – także informacja przekazana będzie kanałem SMS, choć w regulaminie loterii zastrzeżono możliwość kontaktu telefonicznego. W ciągu 2 dni od dnia losowania wiadomość powinna zostać dostarczona szczęśliwcom, z czego warto pamiętać, że w SMS-ie znajdować się także będzie link do specjalnego oświadczenia, na którego wypełnienie laureat będzie miał 10 dni kalendarzowych. Jego wypełnienie jest niezbędne do otrzymania nagrody. Równocześnie na specjalnej stronie internetowej pojawią się zanonimizowane wyniki.

Jeżeli chodzi o terminy wydania nagród, to zgodnie z regulaminem jest to najpóźniej do dnia 31 stycznia 2022 roku. Jest to termin graniczny, „bezpieczny”, toteż można się spodziewać niezwłocznych wypłat. W wypadku samochodów, oprócz pojazdu laureat otrzyma także pieniądze na ubezpieczenie OC. Jeżeli zaś chodzi o nagrody pieniężne inne niż natychmiastowe, to będą one wypłacane na rachunek bankowy wskazany w oświadczeniu.