Jaś Kapela zbiera na swoją działalność. Za 100 zł miesięcznie zaprosi cię na wegańską kolację

Na wesoło Dołącz do dyskusji (790)
Jaś Kapela zbiera na swoją działalność. Za 100 zł miesięcznie zaprosi cię na wegańską kolację

Jaś Kapela zasłynął dzięki niedawnemu występowi w „Hejt Parku”, ale przecież jest on znany też z wielu innych rzeczy. Rzeczy które, niestety, nie są specjalnie dochodowe. Dlatego Jaś Kapela pojawił się na Patronite. Ten, kto będzie go wspierał, może liczyć na pyszności z jego piwnicy – a nawet na wspólną kolację. Wegańską rzecz jasna.

Jaś Kapela w Hejt Parku – ta rozmowa była jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku w polskiej sieci. Rozmowa miała dotyczyć przede wszystkim opłaty reprograficznej, ale chyba najbardziej została zapamiętana kwestia wynagrodzenia Kapeli za udział w programie. Prowadzący Krzysztof Stanowski dał mu za to 700 zł.

Kapela ponoć jednak te pieniądze szybko wydał, między innymi na weterynarza czy na pizzę – oczywiście wegańską. Na życie potrzeba jednak znacznie więcej, a przecież ceny w Polsce rosną właściwie z dnia na dzień. Natomiast zajęcia, które wybrał sobie Kapela, przesadnie dochodowe nie są. Po prostu tak się składa, że z aktywizmu ekologicznego czy politycznego oraz z pisania poezji zwykle kokosów nie ma.

Jaś Kapela na Patronite. Pomóż, to zaprosi cię na kolację

Możliwości internetu bywają jednak wspaniałe. I jest mnóstwo narzędzi pozwalające po prostu wspierać osoby, których działalność do nas przemawia. Na przykład Patronite. Są tam i znani twórcy internetowi, i modelki/modele, ale i aktywiści – jak właśnie Jaś Kapela.

Aby jednak osiągnąć na platformie sukces, zwykle trzeba zaproponować potencjalnym „patronom” jakąś „marchewkę”. W przypadku Kapeli taką „marchewką” jest „własnoręcznie produkowany ogórek”. Wystarczy płacić 50 zł miesięcznie, by móc skorzystać z oferty. Za 30 zł na miesiąc Kapela „pyszną drożdżówkę” albo „wegańskiego snickersa” (cokolwiek to oznacza).

Za 100 zł na miesiąc można już mieć coś ekstra – Jaś Kapela zaprosi na kolację – rzecz jasna wegańską. Górny próg wpłat, które proponuje Kapela to 2137 zł. To oczywiście nawiązanie do godziny śmierci Jana Pawła II. I tego „żartu” akurat komentować nie będziemy.

Całkiem poważnie jednak – Patronite to świetne narzędzie. Bazuje jednak na dość wolnorynkowych zasadach – przeznaczamy pieniądze na te osoby, które chcemy w jakiś sposób wspierać. A platforma oczywiście pobiera z tego sowity procent. Ciekawe, bo przecież Kapela jest takim wielkim przeciwnikiem tego krwiożerczego kapitalizmu…

Jak na razie idzie Kapeli? Do tej pory przekonał sześciu patronów, najhojniejszy płaci 30 zł – czyli może liczyć na snickersa à la Kapela.

Fot. Kanał Sportowy/YouTube