Szkolić do pracy się trzeba, nie dziwi więc kurs dojenia krowy, mycia okien i… wróżenia

Na wesoło Praca dołącz do dyskusji (17) 04.05.2019
Szkolić do pracy się trzeba, nie dziwi więc kurs dojenia krowy, mycia okien i… wróżenia

Edyta Wara-Wąsowska

Obecnie zdobywanie coraz to nowych kompetencji na warsztatach czy kursach jest nie tylko pożądane przez pracodawców, ale po prostu… modne. Dążenie do zdobywania nowych umiejętności za wszelką cenę może jednak czasami przybierać zabawne formy.  Z drugiej strony – zawsze warto doceniać kreatywność i przedsiębiorczość osób, które takie kursy i szkolenia oferują.

Kurs dojenia krowy

Niektóre ośrodki agroturystyczne, a także nawet niektóre gminy, przeprowadzają coś w rodzaju kursu dojenia krowy. Na warsztatach (zazwyczaj jedno-dwugodzinnych) uczestnicy dowiadują się, jak najefektywniej wydoić krowę oraz jak robić to tak, by nie uczynić zwierzęciu krzywdy. Kursy i szkolenia obejmują też np. samodzielne ubijanie masła. Idealne szkolenie dla osób aspirujących np. do posiadania własnego gospodarstwa agroturystycznego (lub po prostu do hodowli krów na własne potrzeby).

Kursy wróżenia

Kursy i szkolenia wróżenia to coś, czego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Uczestnicy takich egzotycznych warsztatów mogą nauczyć się na nich chiromancji, stawiania tarota czy numerologii. Warto zresztą zauważyć, że takich kursów przybywa, co oznacza, że zdecydowanie jest na nie popyt. Jeszcze inna sprawa, że np. część przedsiębiorców (także tych, którzy osiągają doskonałe wyniki w prowadzeniu firmy) zwraca się do profesjonalnych wróżek, gdy chce podjąć jakąś ważną decyzję. A to pokazuje, że absolwenci kursu wróżenia powinni być w stanie znaleźć sobie swoją niszę na rynku.

Kurs wodzireja

W tym przypadku kursy i szkolenia są często certyfikowane. Chociaż niektórym osobom może wydawać się to dziwne, wodzireje wciąż są rozchwytywani i raczej nie mają problemu ze znalezieniem zleceń. Na wielu weselach i większych przyjęciach organizują różne gry towarzyskie, zachęcają do wspólnej zabawy i usiłują zjednoczyć zebrane towarzystwo. Przynajmniej na chwilę.

Kurs jogi śmiechu

Joga jest ostatnimi czasy jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych. Nic dziwnego, że na rynku pojawiło się sporo propozycji związanych z jogą mniej lub bardziej. Przykładem może być… kurs liderski jogi śmiechu. Idea warsztatów z jogi śmiechu polega na tym, że grupa osób utrzymuje ze sobą kontakt wzrokowy i… śmieje się. Lider jogi śmiechu prowadzi taką sesję.

Kurs mycia okien

Sprzątać też trzeba umieć, w tym – myć okna. W Internecie dość łatwo można znaleźć takie kursy i szkolenia, na których zostanie dokładnie wytłumaczone, jak myć zarówno okna np. w domu jak i te znajdujące się na dużych wysokościach.

Kursy i szkolenia z przymrużeniem oka

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że każdy z wymienionych przeze mnie kursów, wbrew pozorom, może wnieść coś wartościowego lub pozwolić komuś nabyć nowe umiejętności. Nie zmienia to jednak faktu, że to dobre przykłady na to, że kursy i szkolenia to nie tylko techniki sprzedaży czy kursy programowania, ale także fantazyjne warsztaty. Przez wielu traktowane z przymrużeniem oka.

Urlop szkoleniowy 2019: czy wystarczy pójść na dowolny kurs, by zyskać dodatkowe kilka dni urlopu?