mBank budzi się ze snu w temacie kont oszczędnościowych. Nawet do 0,5 miliona złotych

Finanse Inwestowanie Dołącz do dyskusji
mBank budzi się ze snu w temacie kont oszczędnościowych. Nawet do 0,5 miliona złotych

Banki od wybuchu inflacji przyciągają klientów atrakcyjnymi ofertami oszczędnościowymi. Bardzo pasywny był w tej kwestii jednak mBank, który na tle konkurentów dość sporadycznie proponował oprocentowanie warte wzmianki.

Tym razem mBank wprowadza promocję na eKonto oszczędnościowe, oferując 5,1% w skali roku dla nowych środków. Promocja jest dostępna od 29 maja do 12 czerwca 2024 roku, a uczestnicy mogą skorzystać z podwyższonego oprocentowania przez 90 dni.

Promocyjne oprocentowanie 5,1% rocznie jest dostępne dla posiadaczy mKonta Intensive. Możliwość skorzystania z tej oferty nie wymaga zamrażania środków, jak z reguły ma to miejsce w przypadku lokat (a coraz częściej i kont oszczędnościowych, jak np. w ING). To oznacza, że klienci mają pełny dostęp do swoich oszczędności bez ryzyka utraty odsetek. To daje swobodę wpłacania i wypłacania środków według własnych potrzeb, co jest istotnym atutem tej promocji.

Warunki promocji mBanku

Promocja obejmuje nowe środki do 500 000 zł. Co więcej, można skorzystać z niej tylko na jednym eKoncie oszczędnościowym. Wartość nowych środków oblicza się poprzez odjęcie salda początkowego od bieżącego, a oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 90 dni od dnia przystąpienia do promocji. Po tym okresie oprocentowanie rachunku zmienia się na standardowe (czyli kiepskie), zgodne z aktualną tabelą stóp procentowych mBanku.

Promocyjne oprocentowanie 5,1% jest znacznie wyższe niż standardowe oferty dostępne na rynku, ale jednocześnie gaśnie przy ofertach konkurentów z Banku Millennium, VeloBanku, Nest Banku i kilku innych podmiotów. Mimo wszystko, przy obecnych warunkach ekonomicznych, takie oprocentowanie stanowi atrakcyjną opcję dla osób poszukujących bezpiecznego miejsca na ulokowanie swoich oszczędności – szczególnie jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie chce się z mBanku wyprowadzać ze swoimi oszczędnościami. Dodatkowym atutem jest brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta, co sprawia, że całość odsetek trafia do kieszeni klienta.

Jak przystąpić do promocji?

Aby skorzystać z promocji, wystarczy złożyć wniosek o promocyjne oprocentowanie na eKoncie oszczędnościowym. Można to zrobić na stronie internetowej mBanku, w serwisie transakcyjnym, aplikacji mobilnej, w placówkach banku lub mFinanse, a także na mLinii. Po złożeniu wniosku, bank potwierdzi przystąpienie do promocji najpóźniej w kolejnym dniu roboczym.

Promocja trwa do 17 czerwca 2024 roku lub do momentu wyczerpania kwoty 2 miliardów złotych nowych środków, które mogą być objęte promocyjnym oprocentowaniem. Dlatego jeżeli komuś odpowiadają warunki, to warto się pospieszyć, aby skorzystać z tej oferty.