Nęka mnie były chłopak, nie wiem co mam robić, boję się!

Codzienne Technologie Dołącz do dyskusji
Nęka mnie były chłopak, nie wiem co mam robić, boję się!

Niejednokrotnie zdarzało się, że gwiazdy śledzone przez fanów narażone były na stres, a także na realne zagrożenie zdrowia lub życia. Osoby śledzące nie poprzestawały jednie na podglądaniu ofiar, ale także dopuszczały się takich działań jak podglądanie w domach, także za pomocą zamontowanych tam kamer lub mikrofonów.

Podobne działania dotykają niejednokrotnie osób nie będących postaciami medialnymi. Najczęściej zdarza się, że chłopak lub dziewczyna nie mogą pogodzić się z rozstaniem z ukochaną osobą i śledzą jej każdy krok, nachodzą, wysyłają listy, e-maile, SMSy. Zdarzało się, że nie były to niewinne w treści wiadomości typu „nadal Cię kocham”, „wróć do mnie, wszystko możemy naprawić”, ale są to często groźby, które mogą wystraszyć nie na żarty. Stalkerzy grożą między innymi zniszczeniem mienia, do którego niejednokrotnie dochodzi (uszkodzone samochody, pomazane sprayem elewacje domów, obrzucone balonami z farbą okna mieszkania ofiary, itp.), ale także groźby dotyczą zdrowia i życia ofiar.

Nękane osoby często nie zwracają na początku na to uwagi, lecz po pewnym czasie tego typu zachowania stają się uciążliwe, szczególnie, gdy stalker nie poprzestaje na sporadycznym wysyłaniu wiadomości SMS, czy poprzez e-mail. Gdy w miejscach przebywania nękanej osoby pojawia się nachodząca ją postać, lub dodatkowo zaczyna ona ingerować w życie, narzucając się, albo wręcz niszcząc mienie, należy podjąć odpowiednie kroki.

Jeśli przydarzyła Ci się taka sytuacja lub stałeś się jej ofiarą, to zgłoś się do naszych prawników, którzy są dostępni stale pod adresem kontakt@bezprawnik.pl, z chęcią Wam pomogą.

Zdjęcia pochodzą z freeimages.com