Niemcy zaczynają cenzurować Steam, 28 gier – w tym polskie tytuły – skasowane

Gorące tematy Technologie Zagranica Dołącz do dyskusji (57)
Niemcy zaczynają cenzurować Steam, 28 gier – w tym polskie tytuły – skasowane

Znani z niechęci do brutalnych gier Niemcy zabrali się za usługę Valve, gdyż okazało się, że ze Steam usunięto 28 gier.

Są tacy, którzy bardzo chcieliby mieszkać w Niemczech, ale mimo takiej możliwości tego nie robią.  Inni wprost nie mogą ścierpieć faktu, że Niemcy wraz z kilkoma innymi krajami wiodą prym w Unii Europejskiej i od ich zdania sporo zależy. Graczy jednak interesuje w Niemczech coś innego, a mianowicie cenzura, która co jakiś czas daje o sobie znać. Tym razem ze Steam usunięto 28 gier – na szczęście tylko z niemieckiej wersji tej platformy.

Niemiecki rząd dość radykalnie podchodzi do niektórych aspektów życia swoich obywateli. Mimo, iż daje ludziom sporo szeroko pojętej wolności, to co jakiś czas pojawia się informacja o walce o moralność młodocianych. Już niejednokrotnie cenzurowano gry, w tym zabraniano pokazywać krew, zamieniać kolor czerwony posoki na zielony, postaci ludzi zastępować kosmitami lub zombie, etc.

Tym razem Federalny Urząd Do Spraw Mediów wpłynął na platformę dystrybucji gier firmy Valve i doprowadził do tego, że ze Steam usunięto 28 gier:

Aliens versus Predator Classic
Blake Stone: Aliens of Gold
Blood: One Unit Whole Blood
Blood II: The Chosen + Expansion
BloodRayne
BloodRayne 2
Carmageddon Max Pack
Carmageddon 2: Carpocalypse Now
Harvester
Kingpin — Life of Crime
NAM
Painkiller: Black Edition
Painkiller Hell & Damnation
Painkiller Overdose
Postal
Postal 2
Postal 3
POSTAL Redux
Prototype
Rise of the Triad
Rise of the Triad: Dark War
Rune Classic
Shadow Warrior Classic Redux
SiN Episodes: Emergence
Star Wars Dark Forces
The Chaos Engine
TimeShift
UberSoldier II

Aby było jeszcze ciekawiej, niektóre z wymienionych tytułów były sprzedawane w paczkach, a te także skasowano. O sprawie dowiedzieliśmy się z forum SteamCommunity.

Dlaczego ze Steam usunięto 28 gier i paczek z nimi? Wspomniany Federalny Urząd Do Spraw Mediów uznał, że gry te mają zgubny wpływ na psychikę niemieckich dzieci i nie można ich narażać. Ci, którzy kupili gry przed ofensywą niemieckiego rządu, nadal mogą z nich korzystać, jednak od momentu wykasowania nie będzie można nabyć ich, ani aktywować zakupionymi wcześniej kluczami poprzez niemiecką wersję Steam.

Czy takie działania zniechęcą, czy może wręcz odwrotnie, zaintrygują młodocianych niemieckich graczy do próby obejścia cenzury i zagrania na nosie urzędnikom?

Jeśli masz problemy związane z ograniczeniem wolności, dostępu, cenzurą, nie zgadzasz się z działaniami władzy, firm lub ludzi, a także we wszelkich innych sprawach, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.