Oszuści wysyłają wezwania do oddania mieszkań uchodźcom!

Codzienne Zagranica Dołącz do dyskusji
Oszuści wysyłają wezwania do oddania mieszkań uchodźcom!

Sprytni oszuści wysyłają głównie starszym ludziom wezwania do oddania mieszkań uchodźcom.

Informacje o uchodźcach napływających do Europy z krajów Azji i Afryki objętych wojną i niedostatkiem są w ostatnich tygodniach głównymi tematami wszystkich mediów, a także dominują rozmowy w domach i wśród znajomych. Ostatnio także oszuści zaczęli wykorzystywać ten trend i wysyłają głównie starszym ludziom wezwania do oddania mieszkań uchodźcom.

O uchodźcach pisaliśmy już w kontekście pomysłów mających odebrać dotacje krajom, które odmówią przyjęcia uchodźców i pomysłów takich jak choćby propozycja jednego z miliarderów chcącego zakupić wyspę dla imigrantów, by mogli tam stworzyć nowe państwo.
Wspominaliśmy także o orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE o tym, że można wstrzymać wypłacanie świadczeń socjalnych uchodźcom, którzy nie podejmują pracy zarobkowej w kraju przebywania.

Nagabywane osoby mają udostępnić lub oddać w użytkowanie uchodźcom swoje mieszkania lub pomieszczenia w nich uchodźcom z Syrii, którzy mieliby trafić do Polski w 2016 roku. Zawiadomienia o takich działaniach otrzymują coraz częściej funkcjonariusze policji. Dokumenty rzekomo podpisuje osobiście szef MSWiA, co ma za zadanie uwiarygodnić je w oczach osób, do których kierowane są pisma. Ciekawostką jest to, że od 2011 roku taka instytucja nie istnieje!

MSW zaprzecza, że wysyłane są przez nich jakiekolwiek pisma tego typu. W przypadku otrzymania podobnych zawiadomień trzeba jak najszybciej zgłosić ten fakt policjantom z najbliższego posterunku. Potwierdzona jest natomiast informacja, że MSW zbiera dobrowolne oferty pomocy dla uchodźców pod adresem e-mail pomoc@udsc.gov.pl.

Masz problemy lub wątpliwości związane z otrzymanymi pismami, wezwaniami lub informacjami od osób zgłaszających się do domów bezpośrednio i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com