Sprytni oszuści wysyłają głównie starszym ludziom wezwania do oddania mieszkań uchodźcom.

Informacje o uchodźcach napływających do Europy z krajów Azji i Afryki objętych wojną i niedostatkiem są w ostatnich tygodniach głównymi tematami wszystkich mediów, a także dominują rozmowy w domach i wśród znajomych. Ostatnio także oszuści zaczęli wykorzystywać ten trend i wysyłają głównie starszym ludziom wezwania do oddania mieszkań uchodźcom.

O uchodźcach pisaliśmy już w kontekście pomysłów mających odebrać dotacje krajom, które odmówią przyjęcia uchodźców i pomysłów takich jak choćby propozycja jednego z miliarderów chcącego zakupić wyspę dla imigrantów, by mogli tam stworzyć nowe państwo.
Wspominaliśmy także o orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE o tym, że można wstrzymać wypłacanie świadczeń socjalnych uchodźcom, którzy nie podejmują pracy zarobkowej w kraju przebywania.

Nagabywane osoby mają udostępnić lub oddać w użytkowanie uchodźcom swoje mieszkania lub pomieszczenia w nich uchodźcom z Syrii, którzy mieliby trafić do Polski w 2016 roku. Zawiadomienia o takich działaniach otrzymują coraz częściej funkcjonariusze policji. Dokumenty rzekomo podpisuje osobiście szef MSWiA, co ma za zadanie uwiarygodnić je w oczach osób, do których kierowane są pisma. Ciekawostką jest to, że od 2011 roku taka instytucja nie istnieje!

MSW zaprzecza, że wysyłane są przez nich jakiekolwiek pisma tego typu. W przypadku otrzymania podobnych zawiadomień trzeba jak najszybciej zgłosić ten fakt policjantom z najbliższego posterunku. Potwierdzona jest natomiast informacja, że MSW zbiera dobrowolne oferty pomocy dla uchodźców pod adresem e-mail pomoc@udsc.gov.pl.

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Masz problemy lub wątpliwości związane z otrzymanymi pismami, wezwaniami lub informacjami od osób zgłaszających się do domów bezpośrednio i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com