Oszust namówił staruszkę do podpisania dokumentów, kopie miał wysłać pocztą

Codzienne Zakupy Zbrodnia i kara dołącz do dyskusji 30.04.2015
Oszust namówił staruszkę do podpisania dokumentów, kopie miał wysłać pocztą

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Kilka miesięcy temu oszust podstępem dostał się do mieszkania staruszki i namówił ją do podpisania dokumentów, które miały „obniżyć jej rachunki”. Kobieta nie może teraz wyplątać się z szeregu problemów.

Niedawno pewna staruszka zgłosiła się na policję i wyznała, że kilka miesięcy wcześniej do jej mieszkania podstępem dostał się pewien mężczyzna. Miał on powiedzieć jej, że dzięki nowej akcji firmy telekomunikacyjnej może pomóc jej obniżyć rachunki za telefon. Omamił kobietę i podsunął do podpisania kilka dokumentów. Po wszystkim, na pytanie o kopie umów, zawyrokował, że wszystkie przyjdą do niej pocztą. Nic takiego się nie stało.

Po pewnym czasie kobieta, która oczekiwała przesyłki z kopiami dokumentów, zaczęła się martwić i zadzwoniła do swojego operatora, by wyjaśnić sytuację. Dowiedziała się, że niestety żaden przedstawiciel nie był do niej wysyłany i nie ma żadnych zmian dotyczących taryfy opłat. Kobieta zorientowała się, że mężczyzna mógł być oszustem, co potwierdziło się, gdy do staruszki zaczęły przychodzić rachunki i ponaglenia do zapłaty za usługi medyczne o dziwnie brzmiących nazwach.

Córka kobiety starała się wyjaśnić całą sprawę pod podanym w dokumentach numerem telefonu, lecz uzyskała jedynie informację, że starsza pani podpisała dokumenty, zgadzając się na te usługi. Co więcej, nadchodziły kolejne pisma, z których wynikało, że nie odebrano przesyłki, co skutkuje zerwaniem umowy i naliczeniem karnych opłat. Kobieta jednak nie przypomina sobie żadnej przesyłki, a w skrzynce nie znalazła żadnego awizo z poczty czy od kuriera.

To nie jest koniec problemów starszej pani, gdyż jak donoszą media, otrzymał ona zawiadomienie, że zalega z opłatami za energię elektryczną. Gdy skontaktowała się z dotychczasowym operatorem, okazało się, że pewnie jednym z dokumentów, które wcześniej podpisała, była zmiana dostawcy energii. Nie wiadomo, czy nie będzie kolejnych wezwań. Policja wyjaśnia sprawę.

Wielu ludzi daje się omamić oszustom, którzy tylko czyhają na ich podpisy pod dokumentami, które sprawiają, że potem rodzi się wiele problemów, w tym najczęściej finansowych, a wyplątanie się z nich nie jest łatwe. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy naszych prawników, którzy doradzą postępowanie lub pomogą przygotować stosowne pisma. Są oni stale dostępni pod adresem kontakt@bezprawnik.pl. Zawsze chętnie pomogą.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com