To nie do końca prawda, że paczki świąteczne dla klientów i pracowników trzeba zamawiać już w lipcu

Firma Firmowy lifestyle Lokowanie produktu Praca Dołącz do dyskusji
To nie do końca prawda, że paczki świąteczne dla klientów i pracowników trzeba zamawiać już w lipcu

Paczki świąteczne dla klientów i pracowników to pewnego rodzaju tradycja biznesowa nad Wisłą, z której rokrocznie korzysta wiele polskich firm. 

Święta Bożego Narodzenia zbiegają się w czasie niemal idealnie z końcem roku kalendarzowego, a to z kolei sprawia, że mamy już dwie okazje do podziękowania naszym współpracownikom i/lub kontrahentom za współpracę w minionym roku. To też wspaniały pretekst, by bez podtekstów obdarować ich butelką dobrego alkoholu lub słodyczami.

Nie oszukujmy się, prócz czysto altruistycznego gestu przyjaźni i dobroci serca, to też forma podziękowania, wdzięczności i budowania dobrych relacji na przyszłość. Sprawa ma wymiar symboliczny. Nie chodzi przecież o to, by podarować kalesony, kalendarz i ostrzałkę do ołówków, zestaw kolorowych długopisów i personalizowany notes (wierzcie mi – byłem raz po drugiej stronie i to była najgorsza paczka świąteczna w moim życiu). Chodzi o to, żeby było nastrojowo, klimatycznie i świątecznie. Również w Bezprawniku każdego roku staramy się w ten klimat świąt uchwycić w subtelnej formie pachnącego świerkiem pudełka. Od pewnego czasu pomaga nam w tym wyłoniony metodą prób i błędów Good Box.

Paczki świąteczne dla klientów

Paczki świąteczne dla pracowników i klientów

Dość zachwycania się nad zapachem świątecznej czekolady – przejdźmy do konkretów. Good Box robi paczki ładne i dobre. Spełnia moje podstawowe kryteria, dotyczące możliwości „zrzucenia” na wykonawcę wszystkich obowiązków związanych z obsługą tego typu zlecenia.

Po dostarczeniu listy nazwisk, wybieramy jeden z gotowych zestawów, a następnie możemy je jeszcze dodatkowo konfigurować wedle uznania. Przykładowo paczki świąteczne dla klientów Bezprawnika w tym roku postanowiliśmy wspólnie z ekipą Good Box wykonać z zestawu standardowego, całorocznego (bardzo mi na nim zależało ze względu na jeden z „ponadczasowych” elementów), a jedynie część zawartości wymieniamy na taki, który miałby świąteczne akcenty. Dodatkowo w środku znajdzie się personalizowana kartka z życzeniami, a całość zostanie otoczona specjalną ozdobną wstążką w kolorach Bezprawnika i z naszym logotypem. Wiecie jak jest – nie jesteśmy jeszcze marką silną jak Coca-Cola i warto skorzystać z okazji, nie tylko podziękować za współpracę, ale i manifestować błękitną siłę naszej własnej marki ;-).

Przepraszam, jeśli to co mówię może zabrzmieć cynicznie, tak nie jest, chyba że zapyta urząd skarbowy – wtedy oczywiście, że tak jest, bo tylko w takim świetle paczki świąteczne dla klientów mogą zostać uznane za koszt firmowy.

Paczki świąteczne dla klientów i pracowników

Good Box po skompletowaniu zestawu w drodze selekcji bierze na siebie:

  • przygotowanie paczek
  • zapakowanie ich wedle stosownych preferencji
  • dostarczenie do klientów z zachowaniem stosownych terminów

Paczki świąteczne dla klientów jeszcze w grudniu?

Tutaj cenię naszego partnera za to, że paczki świąteczne dla pracowników i klientów można zamawiać jeszcze w grudniu. Pamiętam jak kilka lat temu czekałem do listopada i nasz ówczesny kontrahent powiedział, że chyba kpimy, by w listopadzie oczekiwać, że zdążą na czas. No cóż, ich strata, a zysk Good Box-a, który takich problemów nie mnoży.

Cały nasz artykuł ilustrujemy zdjęciami paczek świątecznych dla pracowników i klientów, które w tym roku w swojej ofercie ma nasz partner. To nie są wymuskane wizualizacje na potrzebę działań marketingowych, tylko efekt zwyczajnego spaceru po hali produkcyjnej z aparatem – takie przesyłki dostaną więc nasi kontrahenci czy pracownicy. Robi wrażenie, prawda? Możecie zamawiać je jeszcze przez kilkanaście pierwszych dni grudnia na stosownej stronie.

Paczki świąteczne dla klientów od Good Box
Paczki świąteczne dla klientów od Good Box
Paczki świąteczne dla klientów od Good Box

Artykuł powstał we współpracy z Good Box, ale Bezprawnik naprawdę jest zadowolonym klientem Good Box i tak narodził się pomysł na tę współpracę