Pedofilia w liczbach. Statystyki są przerażające, nawet co trzecia dziewczynka padła ofiarą wykorzystywania seksualnego

Społeczeństwo Dołącz do dyskusji (572)
Pedofilia w liczbach. Statystyki są przerażające, nawet co trzecia dziewczynka padła ofiarą wykorzystywania seksualnego

Pedofilia w liczbach może przerażać, zwłaszcza jeśli zdamy sobie sprawę, że co trzecia dziewczynka padła ofiarą wykorzystywania seksualnego w jakiejś formie. Czasami robiły to inne dzieci, czasami ludzie dorośli.

Dlaczego tak trudno znaleźć pedofila? Jego ofiara bardzo długo będzie milczeć, ponieważ łatwo ją zastraszyć, łatwo ją przekonać do własnej wizji, sprawić, że się dostosuje. Pedofile oswajają sobie dzieci, żeby te same do nich przychodziły. I to nawet wtedy, kiedy owe dzieci już wiedzą, że to, co robią, nie jest w porządku. Pomówmy jednak o liczbach, bo fakty są straszniejsze od tego, co się nam zwykle wydaje.

Bo wydaje się nam całkiem sporo.

Pedofilia w liczbach

1 na 3 dziewczynki padły ofiarą wykorzystywania seksualnego przed 18 rokiem życia.

1 na 5 chłopców padło ofiarą wykorzystywania seksualnego przed 18 rokiem życia.

Ktoś powie: powyżej 15 roku życia to już nie przestępstwo. Problem w tym, że molestowanie seksualne zawsze należy do zachowań granicznych, będących w szarej strefie, a im młodsza osoba, tym większa dla niej szkoda.

1 na 5 dzieci było uwodzone w Internecie.

Pisaliśmy już o tym, że na Gadu-Gadu trwa festiwal pedofilów. Kiedyś przychodzili na czaty dla dzieci na różnych stronach. Teraz? Trudno powiedzieć, gdzie się kryją.

30% seksualnych napaści nigdy nie zostało zgłoszone.

Około 20% wykorzystywanych seksualnie miało około ośmiu lat.

70% zgłoszonych przypadków wykorzystywania seksualnego (uwzględniając dorosłych) w USA dotyczyło osób poniżej 17 roku życia.

90% ofiar znało swojego oprawcę w jakiś sposób.

„Podręcznikowy” pedofil dokonuje statystycznie 117 przestępstw seksualnych w ciągu życia.

I teraz najważniejsze:

Codziennie statystycznie sześcioro dzieci popełnia samobójstwo. Wiele z nich jest ofiarą przemocy seksualnej.

Co więcej, dzieci będące ofiarami seksualnej napaści są też często ofiarami przemocy fizycznej oraz psychicznej. Rozwiązaniem jest tutaj edukacja seksualna, zarówno ze strony rodziców, jak i szkoły. Dziecko świadome tego, na czym polega seks (z wiedzą przekazaną mu w sposób odpowiedni dla jego wieku) nie będzie łatwe do „oswojenia”. Ale do tego jeszcze długa droga. Same liczby mogą nam tylko uzmysłowić, jak wielki jest to problem. Ale z tym problemem musimy radzić sobie sami.

źródło: zebrane dane na Lauren’s Kids