Polaków na wakacjach najbardziej wkurzają parówki, zimna woda i Niemcy

Społeczeństwo Zagranica Dołącz do dyskusji
Polaków na wakacjach najbardziej wkurzają parówki, zimna woda i Niemcy

Niechęć do hotelowych śniadań, zaniepokojenie stanem basenów i sceptycyzm wobec obecności innych turystów, zwłaszcza tych z Niemiec, to główne zastrzeżenia Polaków podczas pobytu w hotelach – wynika z analizy 55 tys. recenzji dokonanej przez firmę SentiOne. Co jednak intryguje, ceny nie są głównym źródłem niezadowolenia.  

Według najnowszych badań CBOS, w tym roku aż połowa Polaków planuje co najmniej dwudniowy wyjazd turystyczny, a 84% z nich zamierza pozostać w granicach kraju. Oczekiwania względem hoteli są zróżnicowane, ale pewne trendy są wyraźne.

Lokalizacja przede wszystkim

Dla Polaków głównym atutem jest doskonała lokalizacja hotelu. Chociaż pojęcie „dobra lokalizacja” jest subiektywne, wiele recenzji wskazuje na preferencje dotyczące miejsc blisko centrum, plaży, stacji kolejowej, restauracji i innych atrakcji. Za przykład może posłużyć Darłówko, często chwalone za malownicze uliczki i spokojne otoczenie.

Komfort i atrakcje dla najmłodszych

Drugim najważniejszym aspektem jest standard pokoju. Czystość, spokój, widok i wyposażenie, takie jak lodówka czy czajnik, są kluczowe dla wielu gości. Równie ważne są dodatkowe atrakcje, zwłaszcza dla dzieci – od basenu po akwaria w holu. To pokazuje, że hotele, które dbają o różnorodność swojej oferty, mają większe szanse zadowolić swoich gości.

Czy cena jest problemem?

Mimo że wielu mogłoby przypuszczać, że cena będzie główną przyczyną narzekań, okazuje się, że jest inaczej. Jak mówi Martyna Knitter z SentiOne: „Bardzo często dostaje się taniej wędlinie i parówkom.” Problematyczne śniadania są głównym celem krytyki, zarówno pod względem wyboru i jakości produktów, jak i niechcianych gości w postaci mrówek na talerzach.

Nie tylko lokalizacja i jedzenie

Narzekania dotyczą również obsługi – opóźnień, nieodpowiadania na zapytania oraz braku profesjonalizmu. Baseny hotelowe także nie zawsze spełniają oczekiwania – zimna woda, zbyt wiele chemikaliów czy brak regularnych remontów to tylko niektóre z zastrzeżeń.

Co więcej, obecność innych gości, zwłaszcza tych z Niemiec, oraz hałaśliwe dzieci i głośne imprezy hotelowe często psują nastrój.

Zaskakująco, niektóre negatywne opinie pochodzą również od pracowników hoteli, którzy skarżą się na przeciążenie pracą, niewystarczające wynagrodzenie i konflikty zespołowe.

Wnioski

Dane zgromadzone przez SentiOne, dzięki narzędziu SentiOne Listen, dostarczają cennych wskazówek dla właścicieli hoteli i innych obiektów noclegowych. Zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów jest kluczem do sukcesu w branży hotelarskiej. Odpowiedź na te potrzeby może przynieść znaczne korzyści zarówno gościom, jak i właścicielom obiektów. W dobie cyfrowej, opinie online stają się coraz ważniejsze, a ich monitorowanie i analiza są niezbędne dla rozwoju rynku turystycznego.