Powstaje rządowa porównywarka cen węgla. Nie wiadomo tylko, czy będzie miała co porównywać

Finanse Państwo Zakupy Dołącz do dyskusji
Powstaje rządowa porównywarka cen węgla. Nie wiadomo tylko, czy będzie miała co porównywać

Kancelaria premiera postanowiła ułatwić obywatelom kupowanie węgla w jak najniższej cenie. W tym celu powstaje specjalna rządowa porównywarka cen węgla. Platforma cieplo.gov.pl startuje już niedługo. Od 26 rozpoczęła się rejestracja przedsiębiorców, którzy znajdują się na oficjalnej liście „Pośredniczących Podmiotów Węglowych”.

Wygląda na to, że kancelaria premiera postanowiła skorzystać z rozwiązań sprawdzających się w branży ecommerce

Możliwość porównania cen określonych produktów to właściwie standard w dzisiejszym polskim ecommerce. Poszczególne sklepy internetowe, zwłaszcza te należące do większych sieci, posiadają opcję filtrowania wyników wyszukiwania. Portale typu marketplace, takie jak na przykład Allegro, starają się dogonić dedykowane porównywarki internetowe. Tego typu portale od dawna ułatwiają Polakom zarówno zwykłe zakupy, jak i wybór ubezpieczenia czy lokaty. Chyba najbardziej znanym jest Ceneo. Teraz na ten rynek niejako chce wejść… kancelaria premiera.

Rządzący postanowili pomóc obywatelom w znalezieniu jak najtańszego węgla. Tym celu stworzyli portal cieplo.gov.pl. To nic innego jak oficjalna rządowa porównywarka cen węgla. Podstawowe informacje na jej temat znajdziemy na rządowej platformie gov.pl.

Porównywarka cen węgla jest dostępna od poniedziałku 26 września. W założeniu ma służyć prezentowaniu odbiorcom i klientom indywidualnym cen węgla oferowanego przez przedsiębiorców wpisanych na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych. Podmioty takie są zobowiązane do rejestracji na platformie cieplo.gov.pl.

Rządowa porównywarka cen węgla może odnieść sukces, o ile rzeczywiście będzie miała co porównywać

Rządzący przekonują, że porównywarka cen węgla to korzyści także dla samych sprzedawców. Mowa przede wszystkim o korzyściach natury marketingowej.

Porównywarka cen węgla jest świetnym narzędziem promocyjnym dla sprzedawców. Pozwoli dotrzeć do dużej ilości klientów oraz wpłynie na rozpoznawalność przedsiębiorcy w regionie. Pozycjonowanie przedsiębiorstw w porównywarce wpłynie na pozytywny odbiór przez klienta i wzbudzi zaufanie do sprzedawcy, który w jasny sposób komunikuje swoje konkurencyjne ceny

O tym, jaki platforma cieplo.gov.pl może się przysłużyć konsumentom nie trzeba chyba wspominać. Sam portal obecnie znajduje się na etapie uzupełnianiu danych przez poszczególne składy węglowe. Oznacza to, że jeszcze nie znajdziemy w nim ofert sprzedaży surowca. Warto jednak zauważyć, że rządowa porównywarka cen węgla sprawia wrażenie czytelnej i wygodnej w obsłudze. Na uwagę zasługuje również deklarowana na portalu gov.pl standaryzacja treści w niej prezentowanych.

Kancelaria premiera zakłada również, że platforma pozwoli łączyć odbiorców ze sprawdzonymi dostawcami. Tym samym zmniejszy się ryzyko, że konsumenci padną ofiarę naciągaczami próbującymi uskuteczniać jakiegoś rodzaju oszustwa na węgiel. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie kreatywność oszustów tylko rośnie.

Czy cieplo.gov.pl odniesie sukces na miarę sklepu internetowego PGG? To bardzo możliwe. Pod warunkiem oczywiście, że konsumenci faktycznie znajdą w porównywarce dostatecznie dużo ofert węgla.