Kino za pół ceny? Sprawdziliśmy, kiedy są promocje w największych sieciach

Zakupy Dołącz do dyskusji (150)
Kino za pół ceny? Sprawdziliśmy, kiedy są promocje w największych sieciach

Ceny biletów w kinach w Polsce są szalone. Wyjście na randkę może kosztować w multipleksie ze 100 zł, a na rodzinną wizytę można już wydać małą fortunkę. Na szczęście sieci oferują promocje, i to zwykle stałe. Można naprawdę sporo oszczędzić. Sprawdziliśmy najciekawsze promocje w kinach.

Promocje w kinach. Megaśroda w Multikinie i nie tylko

Multikino ma 37 kin w Polsce i niemal 260 ekranów. Ta spora sieć liczy sobie też sporo za bilety. Na szczęście są promocje w Multikinie. Na przykład Megaśroda. Wtedy można kupić bilety za 14,90 zł. – Ta oferta jest skierowana dla każdego, bez wyjątków – zapewnia sieć. Nie ma też żadnej ograniczonej puli biletów, po prostu wszystkie są za 14,90. Ale Megaśroda w Multikinie to niejedyna promocja w tej sieci.

Są jeszcze na przykład Multiponiedziałki. Tu jednak sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Choć można mieć bilety za 12,90 zł, to trzeba wykonać parę czynności. Po pierwsze – trzeba polubić Multikino na Facebooku. Następnie – w prywatnej wiadomości do FB Multikina wpisać hasło „multiponiedziałki”. Kto to zrobi, dostanie dwa specjalne kody. – Uprawniają one do zakupu biletu na seans filmowy 2D w cenie 15 złotych brutto oraz zestawu barowego Oscar w cenie 12,90 złotych brutto – informuje Multikino. Promocje można wykorzystać jednak tylko w seans, odbywający się w ten poniedziałek, przed którym zamówiło się kod.

Co jeszcze proponuje Multikino? Do kina można pójść za 10 zł, ale jest jedno ale. Trzeba zapłacić Masterpassem. Promocja obejmuje tylko firmy 2D, za do działa przez cały tydzień. Dziennie można kupić 10 takich biletów. Ponadto sieć oferuje 10-procentowe zniżki posiadaczom kart z Getin Banku oraz z Citibanku.

Promocje w kinach. Co proponuje Helios?

Helios to kolejna potęga na tym rynku – w całym kraju ma już 45 kin. Sieć ma promocję Tani wtorek – jak nietrudno się domyślić, dzięki niej można taniej obejrzeć filmy w drugi dzień tygodnia. Zwykle za 17 zł, choć może to się różnić w zależności od lokalizacji. Poza tym, w Heliosach można zwykle taniej obejrzeć film do 13:30. Promocja dotyczy dni powszednich poza, co oczywiste, wtorkami. Bilety można dostać w tych godzinach zwykle po 18 zł, choć są kina, w których trzeba zapłacić nieco więcej. Promocja na bilety do 13:30 dotyczy jednak tylko filmów 2D.

A co w Cinema City? Tu promocja jest prosta

Jeśli chodzi o sieć Cinema City, trudno zarzucić jej promocji, że jest zagmatwana. Są zniżki w środy – po prostu. Bilet na film 2D kosztuje 16,50 zł, natomiast 3D – 19,50. Promocja nie dotyczy jednak IMAX-ów oraz dni świątecznych. Cinema City, podobnie jak konkurent, również sprzedaje bilety za 10 zł posiadaczom elektronicznego portfela Masterpass.

Promocje w kinach. Co mają inne sieci?

Wymieniliśmy największe sieci kin w Polsce. Ale są przecież i inne. Na przykład Cinema 3D. Ta sieć również chce przyciągać klientów w środy. W ramach Super Śród proponuje ciekawe zniżki. Na przykład w Gdańsku zamiast 23 zł, w trzeci dzień tygodnia zapłacimy 15,90, o ile chcemy obejrzeć coś w dwóch wymiarach. 3D kosztuje już 18,90. Sieć Novekino ma z kolei Tani poniedziałek, ale ten obowiązuje tylko w wybranych lokalizacjach. W Siedlcach w ramach tej promocji zobaczymy film za 17 zł, w Puławach za 14. Jednak w należącym do sieci warszawskim kinie Wisła ta promocja już nie obowiązuje.

Niektóre sieci proponują więc promocje w środy, inne we wtorki, inne jeszcze w poniedziałki. Czasem rabat można dostać idąc do kina wcześniej, czasem warto założyć Masterpassa. Nie zawsze więc wizyta w kinie musi być poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Czas pokaże jednak, czy takie rabaty wystarczą, by kina obroniły swoją pozycję z erze Netflixa.