Rok internetu za darmo w Play na kartę – szukamy „kruczków” w promocji

Zakupy dołącz do dyskusji (6) 22.03.2016
Rok internetu za darmo w Play na kartę – szukamy „kruczków” w promocji

Maja Werner

Rok internetu za darmo w Play na kartę – bannery reklamowe operatora atakują nas z największych polskich portali. Ale z operatorami telekomunikacyjnymi jest tak, że trzeba ufać, ale sprawdzać. 

W związku z tym, że ostatnio dużą popularnością cieszą się nasze analizy szeroko reklamowanych usług (np. sklepu oryginalneobuwie.com) postanowiliśmy przetrzepać regulamin szeroko reklamowanej oferty jednego z czołowych polskich operatorów telekomunikacyjnych – Rok internetu za darmo w Play na kartę.

Rok internetu za darmo w Play na kartę

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że promocja nie potrwa zbyt długo. Jeżeli chcemy się nią zainteresować, warto dokonać aktywacji do 30.04.2016 roku. Później prawdopodobnie nie będzie to już możliwe (chyba, że operator zdecyduje się na jakieś przedłużenie). Aktywacja usługi istotnie jest bezpłatna.

„Rok internetu” oznacza w świetle regulaminu oferty 12 comiesięcznych pakietów, każdy z limitem 1 gigabajta transferu.

Jeżeli użytkownik nie doładuje konta w wymaganym zakresie ważności połączeń wychodzących i ważność ta wygaśnie, a będzie to data tożsama z przyznaniem kolejnego jednogigabajtowego, przyznanie promocyjnego pakietu internetowego wygasa.

Nie wygasa natomiast ono permanentnie, czyli jeżeli zreflektujemy się i doładujemy kartę, to już w kolejnym miesiącu znowu otrzymamy bonusowy internet. Innymi słowy przegapienie jakiegoś doładowania nie wyłącza nam całej promocji, tracimy jedynie konkretni miesiąc.

Ważność karty warto utrzymywać także z jeszcze jednego powodu – niewykorzystany transfer kumuluje się i przechodzi na kolejny miesiąc, ale tylko jeśli cały czas pamiętaliśmy o jej regularnym doładowaniu. Po wykorzystaniu bonusowego internetu, transmisja danych jest wyceniana zgodnie z cennikiem oferty Formuła Play lub też prędkość spada do minimum w przypadku pozostałych 2 ofert na kartę.

Tradycyjnie już do regulaminowych zapisów operatorów, Play ustanawia tzw. lejki prędkości internetu: Play na Kartę i Play na Kartę Lubię to! do 7,2 Mb/s przy odbieraniu i 1 Mb/s przy wysyłaniu danych. Formuła Play na Kartę z trochę lepszymi wynikami – do 15 Mb/s i 5 Mb/s.

Jak aktywować rok internetu za darmo w Play na kartę?

Użytkownik Play może tego dokonać na przykład poprzez wpisanie kodu *111*782*1# labo wysłanie SMS-a pod numer 111 o treści START.782. Dezaktywacja odbywa się w zbliżonym trybie, kod którego szukacie to: *111*782*2# lub SMS o treści STOP.782 na numer 111. Pamiętajcie, że po dezaktywacji tego pakietu, nie możecie dokonać ponownej aktywacji i operator bierze to sobie do serca naprawdę poważnie, bo w swoim regulaminie napisał o tym aż dwa razy…

Przyjrzeliśmy się, przebadaliśmy, nie dostrzegamy w tej ofercie żadnych zapisów niedozwolonych ani kruczków. Oczywiście nie podoba nam się stosowanie lejków transferowych, ale to zmora całej branży telekomunikacyjnej.

Gdybyście jednak mieli problemy z Play, Orange, T-Mobile, Plus albo jakimś innym operatorem, pamiętajcie o naszych prawnikach. Już od 49 złotych możecie uzyskać ich pomoc pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl

Fot. tytułowa: Materiały promocyjne operatora