Partnerzy serwisu:
ecommerce

Shopee i Orlen nawiązują strategiczną współpracę w sprawie dostępu do punktów odbioru paczek

Rafał Chabasiński
20.07.2022
Shopee i Orlen nawiązują strategiczną współpracę w sprawie dostępu do punktów odbioru paczek

Shopee po raz kolejny nawiązało współpracę z liczącym się graczem na polskim rynku. Tym razem chodzi o największy koncern paliwowo-energetyczny. Shopee i Orlen będą współpracować w kwestii dostępu użytkowników portalu do punktów odbioru paczek.

Orlen może zaoferować platformie zakupowej sieć dogodnie ulokowanych punktów odbioru przesyłek

Shopee bardzo się stara utrzymać pozycję jednego z czołowych graczy pośród portali typu marketplace na polskim rynku. Działania w tym celu nie ograniczają się tylko do bardzo szczególnego typu reklamy. W ostatecznym przeskoczeniu Aliexpressu mają pomóc także cała sieć strategicznych partnerów. Nie tak dawno informowaliśmy o współpracy InPost i Shopee. Dostęp do Paczkomatów jest w końcu bardzo cenną rzeczą w branży ecommerce. Okazuje się jednak, że to tylko początek.

Teraz, jak podaje portal dlahandlu.pl, Shopee rozpoczęło w połowie lipca współpracę z Orlenem. Chodzi o udostępnienie użytkownikom portalu punktów odbioru przesyłek należących do koncernu paliwowego. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o stacje benzynowe. Mowa o łącznie 6500 punktach, na które składa się także 1000 automatów pocztowych Orlenu, kioski RUCH, sklepy i punkty partnerskie.

Szef Shopee Polska Ian Ho zakłada, że współpraca Shopee i Orlen będzie się w najbliższym czasie dalej rozwijać. W grę wchodzi nie tylko logistyka, ale także wspólne kampanie promocyjne.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ORLEN Paczka dołącza do naszych partnerów logistycznych, co otwiera przed nami nowe możliwości. 6500 punktów odbioru paczek sieci ORLEN Paczka wzmocni naszą sieć logistyczną i przyczyni się do sprawnych i szybkich dostaw na terenie całego kraju. Dodatkowo, wspólnie z ORLEN Paczka planujemy realizację kampanii promocyjnych, dzięki czemu nasi użytkownicy będą mogli dodatkowo zaoszczędzić podczas zakupów na Shopee. Wspólnie z ORLEN Paczka chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom konsumentów, by ich zakupy były bezproblemowe i przyjemne

Z punktu widzenia użytkowników portalu współpraca Shopee i Orlen oznacza kolejną opcję wysyłki towaru do klienta. Tych, jak wiadomo, nigdy za wiele. Im większa paleta możliwości, tym większa szansa, że któraś z nich szczególnie podpasuje konsumentowi. Infrastruktura Orlenu ulokowana jest najczęściej w dość często odwiedzanych miejscach. Pozwala odebrać przesyłki przy okazji tankowania na stacji benzynowej, czy robienia drobnych zakupów w kiosku. Działa to także w drugą stronę.

Shopee i Orlen nawiązały współpracę w formule, która powoli staje się standardem na polskim rynku ecommerce

Równocześnie współpraca z Shopee oznacza dla samego Orlenu dalszy rozwój usług z zakresu logistyki dedykowanej branży ecommerce. Nie da się ukryć, że także koncern Daniela Obajtka stara się od paru lat skorzystać na rozwoju handlu internetowego. Równocześnie od dawna Orlen wychodzi daleko poza samą sprzedaż paliw i energii. Łukasz Porażyński, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej PKN Orlen, podsumowuje sens współpracy z Shopee.

ORLEN Paczka to ważny projekt biznesowy, który konsekwentnie rozwijamy, w pełni wykorzystując ogromny potencjał rynku ecommerce w Polsce. Dobrze odczytujemy zmieniające się trendy i potrzeby klientów, dlatego systematycznie zwiększamy liczbę punktów odbioru paczek i nawiązujemy współpracę z kolejnymi partnerami. O naszym sukcesie decyduje także szybkość dostawy przesyłek. Strategiczne partnerstwo zawarte z platformą zakupową Shopee umożliwi nam pozyskiwanie nowych klientów

Warto także zwrócić uwagę na specyfikę dzisiejszego rynku ecommerce w Polsce. Trudno byłoby się na nim doszukać współpracy na wyłączność pomiędzy którąś z platform zakupowych i jednym z operatorów logistycznych, czy siecią sklepów oferujących także punkty pocztowe. Portale typu marketplace starają się mieć dostęp do jak największej liczby punktów. Równocześnie operatorzy logistyczni współpracują z różnymi sieciami zakupowymi. Zyskuje na tym przede wszystkim konsument.