Torrenty zaleje polski „Wiedźmin”. Żeby piraci po premierze na Netfliksie mieli problem

Gorące tematy Społeczeństwo Technologie Dołącz do dyskusji (159)
Torrenty zaleje polski „Wiedźmin”. Żeby piraci po premierze na Netfliksie mieli problem

Skąd ściągnąć Wiedźmina? Najlepiej nie ściągać, bo Polacy już sadzą się na piratów, już widzą sposobność, jak im zaszkodzić. Na torrenty trafi bowiem piracka wersja serialu, ale ta nieszczęsna, wyprodukowana przez Szczerbica i Brodzkiego.

Nie ma chyba wybitniejszego dzieła polskiej kinematografii niż „Wiedźmin”. Dla dotacji zebrano tam możliwie wszystkich aktorów, mieliśmy więc Kmicica-elfa, Stępnia-rycerza, piersi Grażyny Wolszczak i Zbigniewa Zamachowskiego jako Jaskra (przy czym to ostatnie było wynikiem pewnego żartu: film opierano na komiksie, a w komiksie Jaskier wyglądał jak wyglądał przy nieco złośliwej wizji twórcy). Nie było to coś, z czego można było czuć narodową dumę… chociaż Michał Żebrowski wspominał, że Andrzej Sapkowski podziękował mu listownie (i dodał, że nigdy więcej nie zgodzi się na kręcenie jego dzieła przez Polaków), bo Żebrowski całkiem dobrym był tym wiedźminem.

Teraz wcielić się w jego rolę ma Henry Cavill, jest poruszenie w związku z doborem aktorów (czarnoskóra Fringilla Vigo podzieliła fanów, aktorka grająca Yennefer też), nastroje dosyć napięte. Ale wszyscy fani na ekranizację czekają, wszyscy fani mają co do niej jakieś oczekiwania. Dlatego też Polacy, ze znaną sobie swadą, chcą nieco przytknąć w nos tych, którzy będą „Wiedźmina” ściągać z pirackiej zatoki. W owej pirackiej zatoce, zamiast ryboludzi i syrenki Shee’naz czekać ma nasz własny, nasz polski i pachnący śmietaną „Wiedźmin”. Ci, którzy będą myśleli, że ściągają ekranizację Netfliksa, będą mieli przyjemność popatrzeć na polską sztukę kinematografii.

Skąd ściągnąć Wiedźmina?

Ma być to prztyczek w nos wobec piratów, a także akcja upamiętniająca Polaków jako internetowych trolli. W rzeczywistości abonament Netfliksa nie jest taki wysoki, może sobie na niego pozwolić właściwie każdy, toteż piraci będą mieli nie lada wyzwanie.

Na samego Wiedźmina przyjdzie nam poczekać do grudnia 2019, toteż na Święta być może przeniesiemy się w świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego.

Wykopowiczom, którzy wpadli na ten pomysł, nie sposób odmówić fantazji oraz pewnej finezji. Z pewnością piratom, którzy będą szukali hasła The.Witcher.S01e01.HDRip.AC-3.torrent się to nie spodoba. Zwłaszcza, kiedy usłyszą, że smok jest piękny.