Partnerzy serwisu:
ecommerce Zakupy

Rusza sklep internetowy Biedronki. Sieć podała datę otwarcia

Rusza sklep internetowy Biedronki. Sieć podała datę otwarcia

Potwierdzają się o tym, że uruchomiony zostanie sklep internetowy Biedronki. Sieć podała już oficjalny termin otwarcia.

Sklep internetowy Biedronki od 22 sierpnia

Pierwsze informacje o tym, że Biedronka uruchomi sklep internetowy, pojawiły się na początku sierpnia. Wtedy jednak sieć nie odniosła się w żaden sposób do doniesień medialnych. Teraz jednak Jeronimo Martins Polska postanowiło potwierdzić tę informację i podać oficjalną datę otwarcia. Sklep internetowy Biedronki ma ruszyć 22 sierpnia pod nazwą Biedronka Home.

Czego mogą spodziewać się klienci? Jeśli ktoś liczył na to, że będzie mógł zamówić zakupy spożywcze, to zapewne będzie rozczarowany – sklep internetowy Biedronki to sklep z ofertą non-food. Asortyment został pogrupowany; na stronie e-sklepu dostępne będą m.in. takie kategorie jak Dom i Ogród, Dziecko, Elektronika, Warsztat i Auto, Kuchnia, Sport i Hobby, Zdrowie i Uroda, Elektronika oraz Moda. Tym samym klienci będą mogli kupić np. przybory kuchenne, drobne narzędzia, zabawki, urządzenia medyczne, odzież, drobną elektronikę czy akcesoria do pielęgnacji. Z interfejsem sklepu można zapoznać się już teraz – na stronie home.biedronka.pl.

Nie sposób oczywiście zauważyć, że oferta Biedronka Home będzie tym samym mocno zbliżona (pod względem kategorii produktów) do oferty sklepu internetowego Lidla, który funkcjonuje już od kilku lat.

Dostawa, zwrot towarów i płatności w sklepie Biedronka Home

Warto jednocześnie przyjrzeć się, na jakich zasadach klienci będą mogli dokonywać zakupów w sklepie internetowym sieci.

Z informacji podanych na stronie internetowej sklepu wynika, że darmowa dostawa będzie dostępna od 149 zł. Należy jednak pamiętać, że przy przesyłce towarów wielkogabarytowych naliczona może zostać dodatkowa opłata – która jednak będzie widoczna w podsumowaniu zamówienia (jeszcze przed dokonaniem płatności). Dostawa będzie możliwa zarówno do domu klienta jak i do Paczkomatów InPost.

Klienci będą mieć też aż 60 dni na zwrot towaru – pod warunkiem jednak, że będą zalogowani na swoje konto w e-sklepie. Jeśli nie – będą mogli zwrócić towar w ciągu 30 dni, bez podawania przyczyny. Należy jednocześnie pamiętać, że zakupów dokonanych za pośrednictwem Biedronka Home nie będzie można zwrócić w sklepach stacjonarnych sieci. Konieczne będzie odesłanie produktu – najlepiej z oświadczeniem, którego wzór jest już dostępny w zakładce „Zwroty i reklamacje” na stronie internetowej sklepu.

Z kolei aby opłacić zamówienie, klient będzie mógł wybrać jedną z dostępnych metod płatności, takich jak szybki przelew internetowy za pośrednictwem zewnętrznego systemu płatności (PayU), płatność BLIK lub płatność z góry przy użyciu karty płatniczej. Nie będzie za to możliwości opłacenia zamówienia kartą przedpłaconą.