Gdynia wychodzi z ciekawą inicjatywą na czas restrykcji. Miasto zapewni nowożeńcom darmową transmisję live ze ślubu

Zdrowie Dołącz do dyskusji (324)
Gdynia wychodzi z ciekawą inicjatywą na czas restrykcji. Miasto zapewni nowożeńcom darmową transmisję live ze ślubu

Transmisja na żywo ze ślubu? Miasto Gdynia wpada na ciekawy pomysł. Dzięki takiemu rozwiązaniu można – mimo obostrzeń – celebrować zawarcie związku małżeńskiego w rodzinnym gronie, bez konieczności eliminowania gości, by nie przekroczyć dopuszczalnego limitu osób.

Transmisja na żywo ze ślubu

Gdynia informuje na swojej miejskiej stronie internetowej o wprowadzeniu ciekawego rozwiązania – transmisji na żywo ze ślubu. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w urzędzie stanu cywilnego może znajdować się jedynie młoda para, świadkowie a także jeden gość. Może być nim fotograf.

Urząd Miasta Gdyni uznał, że trzeba wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wprowadził specjalne streamingi. Udogodnienie będzie bezpłatne, a do skorzystania z niego będzie potrzebne złożenie odpowiedniego wniosku maksymalnie 7 dni przed datą ślubu. Wówczas nupturienci otrzymają specjalny link, który będą mogli rozesłać rodzinie.

Prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek – tłumaczy:

Wyjątkowość sytuacji, w której znajdujemy się już niemal od roku, wywróciła do góry nogami wiele spraw życia codziennego, w tym także chwile niezwykle wartościowe i szczególne. Aby nowożeńcy mogli przeżywać jeden z najważniejszych momentów w swoim życiu wspólnie z najbliższymi, przygotowaliśmy możliwość bezpłatnych transmisji z sali ślubów. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie jako pierwszy samorząd w Polsce i wierzymy, że spotka się ono z ciepłym przyjęciem ze strony państwa młodych, ale także ich krewnych czy przyjaciół

Osoby zainteresowane mogą także otrzymać zapis z transmisji. Należy wówczas dostarczyć pendrive lub dysk zewnętrzny, a nagranie zostanie zapisane w formacie *.mp4. Z możliwości bezpłatnej organizacji transmisji ze ślubu można już korzystać od zeszłego piątku.

Regulamin usługi

Regulamin usługi nie zawiera w zasadzie nic budzącego wątpliwości. Można w nim dowiedzieć się, że transmisja dostępna będzie za pośrednictwem platformy YouTube. Miasto Gdynia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy techniczne. Usługa jest – co podkreślono – całkowicie nieodpłatna, a obsługą techniczną zajmuje się Miasto Gdynia.

W regulaminie znajduje się także specjalny wniosek. Muszą podpisać go oboje przyszłych nowożeńców, a rozsyłaniem e-maili z linkiem do transmisji zajmie się Miasto Gdynia. Nie dość, że za darmo, to jeszcze większością spraw organizacyjnych zajmują się miejskie władze.

Pomysł jest innowacyjny i nie zdziwię się, jak kolejne urzędy stanu cywilnego pójdą śladem Gdyni. Koronawirusowe obostrzenia w sposób istotny zmieniły naszą codzienność, wymuszając konieczność przenoszenia wielu płaszczyzn życia do sieci. Transmisja na żywo ze ślubu wpisuje się w ten trend.

Można pół żartem stwierdzić, że znowu wychodzi na to, iż Gdynia jest jednym z najlepszych miast na świecie. Właśnie tak można o niej mówić, bo jako jedyne polskie miasto znalazła się w finale rankingu LivCom Awards odnoszącego się do jakości życia.