Gdynia wychodzi z ciekawą inicjatywą na czas restrykcji. Miasto zapewni nowożeńcom darmową transmisję live ze ślubu

Zdrowie dołącz do dyskusji (34) 08.02.2021
Gdynia wychodzi z ciekawą inicjatywą na czas restrykcji. Miasto zapewni nowożeńcom darmową transmisję live ze ślubu

Paweł Mering

Transmisja na żywo ze ślubu? Miasto Gdynia wpada na ciekawy pomysł. Dzięki takiemu rozwiązaniu można – mimo obostrzeń – celebrować zawarcie związku małżeńskiego w rodzinnym gronie, bez konieczności eliminowania gości, by nie przekroczyć dopuszczalnego limitu osób.

Transmisja na żywo ze ślubu

Gdynia informuje na swojej miejskiej stronie internetowej o wprowadzeniu ciekawego rozwiązania – transmisji na żywo ze ślubu. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w urzędzie stanu cywilnego może znajdować się jedynie młoda para, świadkowie a także jeden gość. Może być nim fotograf.

Urząd Miasta Gdyni uznał, że trzeba wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wprowadził specjalne streamingi. Udogodnienie będzie bezpłatne, a do skorzystania z niego będzie potrzebne złożenie odpowiedniego wniosku maksymalnie 7 dni przed datą ślubu. Wówczas nupturienci otrzymają specjalny link, który będą mogli rozesłać rodzinie.

Prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek – tłumaczy:

Wyjątkowość sytuacji, w której znajdujemy się już niemal od roku, wywróciła do góry nogami wiele spraw życia codziennego, w tym także chwile niezwykle wartościowe i szczególne. Aby nowożeńcy mogli przeżywać jeden z najważniejszych momentów w swoim życiu wspólnie z najbliższymi, przygotowaliśmy możliwość bezpłatnych transmisji z sali ślubów. Zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie jako pierwszy samorząd w Polsce i wierzymy, że spotka się ono z ciepłym przyjęciem ze strony państwa młodych, ale także ich krewnych czy przyjaciół

Osoby zainteresowane mogą także otrzymać zapis z transmisji. Należy wówczas dostarczyć pendrive lub dysk zewnętrzny, a nagranie zostanie zapisane w formacie *.mp4. Z możliwości bezpłatnej organizacji transmisji ze ślubu można już korzystać od zeszłego piątku.

Regulamin usługi

Regulamin usługi nie zawiera w zasadzie nic budzącego wątpliwości. Można w nim dowiedzieć się, że transmisja dostępna będzie za pośrednictwem platformy YouTube. Miasto Gdynia nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy techniczne. Usługa jest – co podkreślono – całkowicie nieodpłatna, a obsługą techniczną zajmuje się Miasto Gdynia.

W regulaminie znajduje się także specjalny wniosek. Muszą podpisać go oboje przyszłych nowożeńców, a rozsyłaniem e-maili z linkiem do transmisji zajmie się Miasto Gdynia. Nie dość, że za darmo, to jeszcze większością spraw organizacyjnych zajmują się miejskie władze.

Pomysł jest innowacyjny i nie zdziwię się, jak kolejne urzędy stanu cywilnego pójdą śladem Gdyni. Koronawirusowe obostrzenia w sposób istotny zmieniły naszą codzienność, wymuszając konieczność przenoszenia wielu płaszczyzn życia do sieci. Transmisja na żywo ze ślubu wpisuje się w ten trend.

Można pół żartem stwierdzić, że znowu wychodzi na to, iż Gdynia jest jednym z najlepszych miast na świecie. Właśnie tak można o niej mówić, bo jako jedyne polskie miasto znalazła się w finale rankingu LivCom Awards odnoszącego się do jakości życia.

34 odpowiedzi na “Gdynia wychodzi z ciekawą inicjatywą na czas restrykcji. Miasto zapewni nowożeńcom darmową transmisję live ze ślubu”

  1. Osoby zaszczepione dwiema dawkami (już jest takich 450 tysięcy) miały być zwolnione z zakazu gromadzenia się towarzysko, czyli teoretycznie po okazaniu zaświadczenia mogłyby brać udział w uroczystości, ale… no właśnie. Nie ma wyraźnego przepisu, więc żaden kierownik nie zaryzykuje ich wpuszczenia. Państwo prawa w pełnej krasie.

    A mimo że rodzina nie jest wpuszczana do urzędu, potem przed budynkiem się ściskają i całują, w większości oczywiście bez masek – wiem z autopsji.

  2. szwagier z dobrym smartfonem, może zapewnić videorelacje ze ślubu. Gminy nie trzeba do tego angażować.

    oczywiście agenda samorządowa policzy sobie za to niebotyczne stawki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *