Żabka idzie za ciosem i wprowadzi Żabki Drive. Kierowcy będą mogli odebrać produkty przez okienko

Codzienne Zakupy Dołącz do dyskusji
Żabka idzie za ciosem i wprowadzi Żabki Drive. Kierowcy będą mogli odebrać produkty przez okienko

Żabka ma zamiar wprowadzić nowy format swoich sklepów, znany klientom m.in. z sieci fastfoodowych. Mowa o Żabka Drive – czyli sklepie, który umożliwi odbiór produktów z okienka, bez konieczności wychodzenia z samochodu.

Powstaje pierwsza Żabka Drive

W Polsce obiekty typu drive-through cieszą się sporą popularnością – mowa przede wszystkim o sieciach fastfoodowych. Ten koncept upowszechnił w naszym kraju zwłaszcza McDonald’s.

Nie powinno zatem specjalnie dziwić, że kolejna sieć chce zainwestować w tego rodzaju punkty. Dziwić może natomiast, że robi to… Żabka. Całkiem niedawno sieć zapowiedziała wprowadzenie Kawonamentu.

Jak przewidują Wiadomości Handlowe, pierwsza Żabka Drive prawdopodobnie pojawi się w Polsce już w połowie grudnia 2022 r. – czyli jeszcze przed świętami. Biuro sieci jest jednak w tej kwestii bardziej wstrzemięźliwe; z komunikatu biura prasowego można jedynie dowiedzieć się, że Żabka Drive otworzy się w ciągu „kilku najbliższych miesięcy”.

Pierwszy obiekt tego typu prawdopodobnie powstanie w województwie łódzkim, w Zduńskiej Woli. Jak twierdzą Wiadomości Handlowe, sklep ma działać obok Hotelu pod Słońcem, przy drodze z Łodzi do Sieradza. Na placu ma stać pawilon handlowy, w którym już trwają prace. Na razie brakuje szyldu, jednak są już typowe dla Żabek zielone ściany i okienko drive-through. Na tej podstawie dziennikarze wnioskują, że to właśnie w tym miejscu może powstać jedna z pierwszych – albo pierwsza w całej Polsce – Żabka Drive.

Hot dog i kawa, czy nie tylko?

Zagadką pozostaje jednak, czy Żabka Drive pozwoli kierowcom na zrobienie wszystkich zakupów bez wysiadania z samochodu, czy też może okienko drive-through posłuży wyłącznie podawaniu hot dogów, kanapek na ciepło, kawy i innych produktów z oferty gastronomicznej. Teoretycznie bardziej prawdopodobne wydaje się to drugie rozwiązanie, ale nie sposób nie zauważyć, że okienko drive-through świetnie sprawdziłoby się też do wydawania drobnych, pojedynczych produktów – takich jak napoje z lodówki, papierosy, gumy do żucia, batoniki itd.

Nie wiadomo też, czy Żabka Drive – oprócz wydawania zakupów przez okienko – będzie też „tradycyjnie” obsługiwać klientów we wnętrzu lokalu. Jeśli tak, będzie to prawdopodobnie wymagać zatrudnienia znacznie większej ekipy niż w przypadku zwykłej Żabki. Potencjalnym problemem jest też czas oczekiwania na produkty – zwłaszcza jeśli chodzi o wspomnianą ofertę gastronomiczną.

Co ciekawe – z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, że Żabka Drive ma docelowo pojawić się również… przy autostradach.