Jak tankować taniej? Jest kilka sposobów, niekoniecznie związanych z wakacyjną promocją Orlenu

Finanse Moto Dołącz do dyskusji
Jak tankować taniej? Jest kilka sposobów, niekoniecznie związanych z wakacyjną promocją Orlenu

Nie tylko Orlen zapewnia zniżki na paliwo. Rabaty można znaleźć również na innych stacjach. I nie jest to odpowiedź na promocję w ramach karty lojalnościowej VITAY. Zniżki na paliwo funkcjonują już od wielu lat. Niektóre są dość zaskakujące. Gdzie szukać zniżki na paliwo?

Orlen promocja na paliwo dla szczególnych organizacji

Ruszająca od 1 lipca promocja na Orlenie dla posiadaczy karty VITAY nie jest jedyną oferowaną przez koncern. W Polsce jest sporo grup i organizacji, które dzięki podpisanym porozumieniom mają specjalne zniżki oraz karty paliwowe, które upoważniają do tankowania na stacjach Orlenu i Lotosu.

Pierwszą z takich grup są członkowie NSZZ Solidarność. Członkowie związku po wyrobieniu karty paliwowej otrzymują rabat – od kilku do kilkudziesięciu groszy – za każdy litr paliwa standardowego (Pb95, ON, LPG) lub paliwa premium LOTOS Dynamic (Pb98, ON), a także 10-procentową zniżkę na produkty z menu Cafe Punkt, zakup olejów i płynów do spryskiwaczy oraz 15-procentową zniżkę na usługi myjni.

Kolejną grupą są mundurowi. Na zniżkę 8 groszy na litrze na stacjach Orlen mogą liczyć strażacy z OSP oraz żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. Obowiązuje jednak limit wynoszący 200 litrów na miesiąc.

Najbardziej zaskakującą grupą zawodową są duchowni. Księża na stacjach Lotosu oraz Orlenu mogą liczyć na zniżkę wynoszącą od kilku do kilkunastu groszy, a w przypadku niektórych towarów i usług rabat wynoszący 10-15 proc.

Ważną zniżką jest upust dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Zniżka na paliwo obowiązuje na stacjach koncernu Orlen, Lotos, Shell, Circle K. Przeważnie jest to ok. 8 groszy na litrze, ale dokładny rabat jest zależny od stacji i rodzaju kupowanego paliwa.

W uprzywilejowanej pozycji pod względem cen paliwa znajdują się również posiadacze akcji PKN ORLEN. Mogą oni zyskać rabat w wysokości 10 groszy na litrze paliwa EFECTA oraz LPG. Warunkiem jest posiadanie co najmniej 50 akcji PKN ORLEN w jednym ze współpracujących w ramach programu domów maklerskich. Szczęśliwi posiadacze akcji mogą uzyskać imienną kartę, która będzie podstawą korzystania z rabatów.

Zakup paliwa warto planować

Obok rabatów na paliwo na niektórych stacjach obowiązują również inne atrakcyjne promocje, w ramach których można zakupić tańsze paliwo. Ciekawą ofertę mają co wtorek i czwartek stacje Shell. W ramach promocji we wtorki cena paliwa Shell V-Power 95 jest taka sama jak cena Shell FuelSave 95. W czwartki natomiast zrównana jest cena Shell V-Power Diesel i Shell FuelSave Diesel.

Podobną ofertę ma stacja BP. Sieć oferuje swoim klientom tańsze tankowanie paliw premium w czwartki. BB Ultimate Diesel można wtedy zatankować w cenie regularnego diesla.

Promocji na stacjach warto szukać również w ramach programów lojalnościowych. Każda z sieci oferuje zbieranie punktów za tankowanie, które następnie można wymienić na paliwo lub zniżkę. Zwykle jest to niewielki upust około 10 groszy na litrze. W dzisiejszych czasach każda tego typu zniżka jest na wagę złota.