Życzenia świąteczne 2021. Jak je złożyć z sensem pracownikowi czy partnerowi biznesowemu?

Firmowy lifestyle Dołącz do dyskusji (237)
Życzenia świąteczne 2021. Jak je złożyć z sensem pracownikowi czy partnerowi biznesowemu?

Życzenia świąteczne 2021 dla współpracownika, klienta, szefa? Żaden problem! Wystarczy skopiować jeden z miliona wierszyków dostępnych w sieci. Tyle że… to nie ma żadnego sensu. Podpowiadamy, jak złożyć życzenia z głową – i tak, by partnerowi biznesowemu zrobiło się naprawdę miło.

Dlaczego nie warto kopiować wierszyków świątecznych? Powodów jest mnóstwo. Przede wszystkim, to po prostu droga na skróty. A chyba nie chcemy uchodzić w oczach naszych współpracowników za osobę, która chodzi na skróty? No właśnie – choćby dlatego warto poświęcić kilkanaście minut na stworzenie własnych życzeń.

Nie mówiąc już o tym, że osoba, która otrzymuje wierszyk z internetu, oczywiście będzie wiedziała, że dostaje wierszyk z internetu. A przecież każdy chciałby być potraktowany nieco bardziej indywidualnie. To po prostu znak, że swojego partnera w biznesie traktujemy poważnie – i jesteśmy gotowi mu poświęcić chwilę w tym zabieganym, świątecznym czasie.

Życzenia świąteczne 2021. Bardziej biznesowo czy bardziej prywatnie?

Jakie więc powinny być dobre świąteczne życzenia – nieważne, czy wysłane na kartce, czy przez SMS, mail lub komunikator?

Najlepiej nieco spersonalizowane. Współpracownikowi urodziło się dziecko? Nawiążmy do tego w życzeniach. Przeprowadza się? Pożyczmy mu, aby się dobrze mieszkało. Odbiera wolne na początku roku? Dodajmy, że mamy nadzieję, że dobrze wypocznie.

Święta to czas, w którym powinniśmy zwolnić i uwolnić nieco głowę od zawodowych myśli. Czy więc warto nawiązywać do kwestii zawodowych w życzeniach?

„Mój drogi Adamie. W Święta życzę Ci odpoczynku, byś mógł realizować w przyszłym wysokie cele, które pozwolą nam wreszcie przegonić konkurencję” – to oczywiście nie są dobre życzenia.

Unikajmy korporacyjnych sformułowań. Jednak jeśli zachowamy odpowiedni ton, możemy jak najbardziej nawiązać do zawodowych kwestii. Współpracownik właśnie awansował? Życzmy mu, aby się w nowym roku sprawdził w nowej roli. Czekają go w przyszłym roku duże wyzwania? Życzmy mu sił, by stawił im czoła. Albo po prostu powiedzmy, że trzymamy kciuki za klienta i jego firmę w 2021. Bezpieczne? Bezpieczne.

Życzmy sobie zdrowia, ale z wyczuciem

Nie zawsze wiemy, co prywatnie dzieje się u naszych pracowników. A czasy mamy takie, że nawet życzenia dotyczące zdrowia mogą sprawić smutek.

„Wyśmienitego zdrowia dla całej rodziny – bliższej i dalszej. Tak, aby Święta były radosne i by każdy miał siły, by spędzić szampańskiego sylwestra. Przed Netflixem oczywiście ;)”. Dobre życzenia? Być może – ale nie dla kogoś, kogo bliski przegrał niedawno walkę z COVID-19. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy tak nie było, życzmy po prostu bezpiecznie zdrowia dla całej rodziny.

Życzenia świąteczne 2021. Nie jest za późno

Biznesowe życzenia można składać na kilka dni przed wigilią. Ale to nie jest tak, że jest już za późno. Nasze kartki drogą pocztową już raczej nie dotrą, ale przecież można wysłać internetowe życzenia.

Nie muszą być one poetyckie, ważne by były szczere – i spersonalizowane. Uważamy, że suchy wierszyk to za mało? Przygotujmy wirtualną kartkę. Chociażby w serwisie Canva możemy za darmo stworzyć taki projekt, korzystając z gotowych, czasami wręcz pięknych, szablonów.

Tak, wymaga to poświęcenia chwili. Jednak możemy być pewni, że nasi współpracownicy takie życzenia świąteczne 2021 docenią. Znacznie bardziej niż życzenia skopiowane.