Biedronka dzisiaj czynna do 22.00. Ale jutro sklepy w Polsce zamknięte na cztery spusty. Co otwarte?

Zakupy dołącz do dyskusji (14) 14.08.2017
Biedronka dzisiaj czynna do 22.00. Ale jutro sklepy w Polsce zamknięte na cztery spusty. Co otwarte?

Maja Werner

Zima zawsze zaskakuje drogowców, natomiast Święto Wojska Polskiego co roku zdaje się zaskakiwać osoby, które w upalnym ferworze (często) urlopu zapominają o dorocznym zamknięciu sklepów. 

Macie wrażenie, że dziś na ulicach jest wyjątkowo tłoczno? To Polacy ruszyli w wir „przedświątecznych” zakupów. Wprawdzie to tylko jeden dzień, ale instynkt łowcy każe uzbroić się jak na srogą zimę.

Biedronka czynna dziś do 22.00

Niektóre sklepy postanowiły nawet zmienić godziny swojego urzędowania i tak oto sieć Biedronka będzie dziś otwarta do godziny 22.00. Tak, aby nawet pracujący do późna pracownicy korporacji zdołali się zaopatrzyć w środki niezbędne do jutrzejszej pracy z domu. Większość dużych sieci sklepów, czyli na przykład Tesco, Auchan, Carrefour czy Lidl nie zamierzają zmieniać swoich godzin urzędowania.

Zakupy 15 sierpnia? Otwarte Żabka, Orlen, Freshmarket…

Jeśli jakimś cudem zostaniemy jutro przyparci do muru w kwestiach zakupowych, najprawdopodobniej mamy szansę znaleźć otwarty sklep w naszej okolicy – i to nie tylko stację benzynową. Szansę na prowadzenie sprzedaży mają sieci franczyzowe, w których za ladą staną właściciele sklepików. W praktyce takie dni są właśnie kopalnią złota dla Żabki czy Freshmarketów, ewentualnie działających na podobnych zasadach Carrefour Express. Jutro tam właśnie szukałabym pożywienia i napitku.

Dlaczego 15 sierpnia wszystko jest zamknięte?

15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy ze względów religijnych. Tego dnia świętujemy Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny. W 1992 roku ówczesny parlament przywrócił Święto Wojska Polskiego, które zapewne miało uzasadnić fakt wprowadzenia dnia wolnego od pracy dla osób niewierzących, jednakże ustawa nadal sugeruje, iż to święto religijne jest powodem całego tego zamieszania z zamkniętymi sklepami i instytucjami.