4500 zł rachunku za prąd? „Najpierw płać, potem wyjaśniaj!”

Gorące tematy Zakupy 27.08.2015
4500 zł rachunku za prąd? „Najpierw płać, potem wyjaśniaj!”

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Mieszkańcy Płocka i jego okolic dostali ogromnie zawyżone rachunki za prąd.

Wielu z nas dostaje co miesiąc rachunki za prąd. Co jakiś czas zużycie jest weryfikowane, a rachunki odpowiednio modyfikowane. Jednakże nikt, kto nie zużywa nagle dużo większej ilości energii, nie spodziewa się drastycznych podwyżek. Niestety doświadczyli podobnej sytuacji mieszkańcy Płocka i jego okolic, gdy dostali ogromnie zawyżone rachunki za prąd.

Kilka tygodni temu do wielu domów w Płocku i jego okolicach dotarły listy z rachunkami do zapłacenia za zużycie energii elektrycznej. Nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie kwoty widniejące w polu „do zapłaty”. Zamiast 100-300 zł widniały tam kwoty rzędu 1 500-4 500 zł!

Włos zjeżył się na głowach mieszkańców, którzy czym prędzej zaczęli zwracać się do operatora, firmy Energa w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. W biurze obsługi większość z nich została poproszona o wyjaśnienie poprzez infolinię. Ludzie zaczęli wydzwaniać i starać się dowiedzieć, co się stało i jak mogą otrzymać informacje, co sprawiło, że tak drastycznie zawyżono im rachunki.

Niestety operatorzy w infolinii nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, poza tym, że w takich spornych sytuacjach lepiej jest uiścić rachunki, a potem dochodzić swoich praw, bo mogą narosnąć duże odsetki. Tego było dla mieszkańców za wiele i zwrócili się o pomoc do mediów, które ochoczo podjęły temat i po serii wywiadów z mieszkańcami udali się wraz z grupą poszkodowanych do siedziby firmy Energa.

Tam udało się w końcu porozmawiać z osobą, która miała w zaistniałej sprawie nieco więcej wiedzy, czy też kompetencji i wyjaśniła ludziom, że zawyżone rachunki pojawiły się na skutek błędu w systemie informatycznym firmy, który omyłkowo podał przewidywane kwoty roczne. W ciągu kilku tygodni sprawa ma zostać załatwiona, a mieszkańcy otrzymają poprawne rachunki.

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Masz problemy lub wątpliwości związane z nieprawidłowym naliczeniem opłat lub znacznie zawyżonymi rachunkami i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Reklama