Credit Agricole rzuca wyzwanie konkurencji i oferuje 8 proc. na lokacie terminowej

Finanse Dołącz do dyskusji
Credit Agricole rzuca wyzwanie konkurencji i oferuje 8 proc. na lokacie terminowej

Jeszcze niedawno wydawało się, że banki już nie zdecydują się na dalsze podnoszenie oprocentowania lokat. Okazuje się jednak, że teraz klienci mogą liczyć na 8 proc. na lokacie terminowej w Credit Agricole.

8 proc. na lokacie w Credit Agricole

Kilka banków ma w swojej ofercie lokaty i konta oszczędnościowe oprocentowane w okolicach 7 proc. Taką propozycję mają dla klientów m.in. Nest Bank (7,50 proc. w skali roku), BNP Paribas (7,10 proc.), Bank Pekao (7 proc. – ale na Koncie Oszczędnościowym) oraz do niedawna Credit Agricole (7 proc.). Tyle tylko, że ostatni z wymienionych banków postanowił podnieść stawkę – i klienci mogą liczyć nawet na 8 proc. na lokacie w Credit Agricole w skali roku. Jakie są warunki lokaty?

Na 8 proc. na lokacie w Credit Agricole mogą liczyć nowi klienci banku, którzy ulokują posiadane środki na Lokacie Mobilnej. Z możliwości założenia lokaty można skorzystać w ciągu 14 dni od otwarcia konta dla osób fizycznych. Warto zwrócić uwagę na ten warunek, ponieważ jeśli klient go przegapi, może liczyć na znacznie niższe oprocentowanie (standardowo Lokata Mobilna jest oprocentowana na 4,50 proc.).

Należy też zaznaczyć, że bank z góry ogranicza możliwość zakładania większej liczby depozytów oprocentowanych na 8 proc. Nowy klient może założyć tylko jedną taką lokatę i ulokować na niej maksymalnie 75 tys. zł. Termin zapadalności to 270 dni. Tymczasem w ramach poprzedniej oferty Lokaty Mobilnej okres trwania lokaty wynosił 12 miesięcy.

8 proc. również na lokacie w Pakiecie Zmysłowy Duet

Warto równocześnie pamiętać, że 8 proc. w skali roku można uzyskać również na lokacie w Pakiecie Zmysłowy Duet – choć jest to oferta nieporównywalnie mniej korzystna od Lokaty Mobilnej. Mowa bowiem o oprocentowaniu 8 proc. w skali roku, ale w przypadku lokaty 90-dniowej, i to przy równym podziale na lokatę i fundusz inwestycyjny. Możliwe jest wprawdzie ulokowanie środków w innej konfiguracji (70 proc. na lokacie terminowej, 30 proc. – w ramach funduszu), ale w takim przypadku oprocentowanie spada do 6,50 proc. w skali roku.

Czy banki zdecydują się na dalsze podnoszenie oprocentowania lokat?

Zagadką pozostaje, co w odpowiedzi na ofertę Credit Agricole zrobią pozostałe banki – zwłaszcza, że nie wszystkie podniosły oprocentowanie lokat lub kont oszczędnościowych do okolicy 7 proc. Niestety dla klientów może się okazać, że o więcej lokat oprocentowanych na 8 proc. (i więcej) będzie trudno.

Kalkulator kont oszczędnościowych – wybierz coś dla siebie!