Awantura w Biedronce o kalafiora. Obrywanie liści jednak może być zabronione

Na wesoło Zakupy Dołącz do dyskusji
Awantura w Biedronce o kalafiora. Obrywanie liści jednak może być zabronione

Ceny w sklepach potrafią przyprawić o zawrót głowy. Co prawda taka sytuacja utrzymuje się już od pewnego czasu,  jednak wysoka inflacja ma swoje odzwierciedlenie na półkach. A nawet bardziej na etykietach z cenami. Ostatnio głośna zrobiła się biedronkowa awantura o kalafiora — obierać liście w sklepie czy nie obierać? 

Jak sprzedają kalafiory? Na sztuki czy na wagę?

Według wielu osób od dawna kalafior był sprzedawany na sztuki. Widoczna na etykiecie cena dotyczyła jednej główki, a klient mógł sobie wybrać, którą chce kupić. Jak wiadomo, trudna sytuacja ekonomiczna wymusza różne ruchy. Dotyczy to zarówno kupujących, jak i sprzedających. Nawet jeśli są głównym graczem na danym rynku. W marcu informowaliśmy, że można znaleźć różne ceny tych samych produktów w różnych Biedronkach. Teraz w Biedronce, a dokładniej w jednym z jej warszawskich punktów, miała miejsce afera liściasta. Przy skrzynce z kalafiorami pojawił się komunikat „Bardzo prosimy nie odrywać liści z kalafiora. Towar jest sprzedawany na wagę, a nie na szt. Dziękuję”. Po jego umieszczeniu ilość znajdowanych w sklepie liści miała znacząco spaść, co zapewne ucieszyło obsługę.

Jednak sprawa przeniosła się na stronę Biedronki na Facebooku. Tam jeden z klientów zauważył, że jeśli kupuje kalafiora na wagę, to liście w domu wyrzuca, a co za tym idzie, traci pieniądze. Odpowiedź sieci była dość odmienna od kartki znalezionej w sklepie, gdyż osoba prowadząca profil napisała „obrywanie liści kalafiora nie jest zabronione”. Dla tych, którzy wzięli tę odpowiedź jako oficjalne stanowisko sieci Biedronka, sprawa się jednak nie skończyła.

Biedronkowa awantura o kalafiora. Jakie jest oficjalne stanowisko sklepu?

Jednak ktoś, kto odpisuje na facebookowe komentarze (a może to ktoś inny?), postanowił zmienić wpis. Po jakimś czasie, jako odpowiedź do klienta, znalazł się zupełnie inny komentarz. Zmieniona wersja brzmiała „liście kalafiora stanowią integralną część warzywa, chroniącą ją przed nadmierną utratą wilgoci”. Czy w takim razie usuwanie liści jest karalne? Jakie konsekwencje dla klientów będzie to niosło? Póki co oficjalnego stanowiska sieci Biedronka w sprawie liści kalafiora nie ma…