Putinokio znowu okłamuje Polaków: benzyna na Orlenie po 2 zł, ale tylko dla Ukraińców

Prywatność i bezpieczeństwo Zakupy Dołącz do dyskusji (94)
Putinokio znowu okłamuje Polaków: benzyna na Orlenie po 2 zł, ale tylko dla Ukraińców

No nie uwierzycie co dziś wymyśliła ta moskiewska pałka! Szkoda, że te jego dyrdymały nie stają się prawdą. Ale jak to z Rosjanami bywa, tradycyjnie jest to kłamstwo. 

Kilka dni temu napisałem na łamach Bezprawnika artykuł o tym, że masa, ale to masa kont w polskim internecie to tak naprawdę trolle siejące dezinformację na temat Kremla. Wczoraj musiałem pisać kolejny tekst, bo przez ten czas bataliony rosyjskiej dezinformacji zmieniły kompletnie strategię, próbując zrobić z Polaków rasistów. A także podżegając nienawiść do samych Ukraińców poprzez wzbudzanie w nas zazdrości.

Benzyna na Orlenie po 2 zł nie tylko dla Ukraińców

Pisałem nawet, że jednym z motywów propagandy Kremla jest wywoływanie poczucia zazdrości względem przyjmowanych Ukraińców, już pojawiają się sugestie, że będą żyli lepiej niż miliony Polaków, nie zdziwię się, jeśli w kolejnych dniach będziemy świadkami dezinformacji sugerującej na przykład odbieranie 500 plus Polakom na rzecz Ukraińców itd.

I rzeczywiście – kremlowskie trolle dziś grają na tej nucie. Podszywając się pod zatroskanych Polaków rozpuszczają już plotki o tym jak to Polacy zbiednieją z racji przyjęcia setek tysięcy uchodźców (prawda jest natomiast taka, że Polacy zbiednieją ze względu na agresję Putina na Ukrainę i zmniejszenie przez to zaufania do tej części świata).

Benzyna na Orlenie po 2 zł dla nikogo

Możemy więc natrafić w mediach społecznościowych na przeróżne fajki opowiadające o tym jak to zwykłe polskie rodziny teraz będą musiały ustąpić Ukraińców. Historię – oczywiście wyssaną z palca – o tym jak polskie dzieci wyrzucane są teraz ze szpitali onkologicznych przytaczałem już w poprzednim poście. Dziś po mediach społecznościowych mknie informacja, że Orlen będzie sprzedawał benzynę po 2 złote. Ale tylko Ukraińcom.

Biorąc pod uwagę, że w wyniku podejmowanych przez Władimira Putina aktów terroryzmu, inwazji na Ukrainę oraz ludobójstwa na zorganizowaną skalę uprawianego przez ich żołnierzy, ceny paliwa wzrosły do poziomu nawet 6 złotych – jest to oczywiście udana technika manipulacji. Kiedy osoba obdarzona niewielką empatią i ograniczonymi zdolnościami analitycznymi słyszy, że Ukraińcy mają dostać paliwo zdecydowanie taniej – w naturalny sposób budzi to nastroje antyukraińskie. Woda na młyn Hitlera Putina.

Benzyna na Orlenie po 2 zł

Orlen potwierdza, że żadna tego typu akcja nie jest prowadzona – nie dajcie się nabierać na rosyjską propagandę. Przeczytajcie też jak jesteśmy oszukiwani w sieci i dlaczego Rosjanom zależy na tym, by ogłupić Polaków:

Zachęcam też do obserwowania mnie na Twitterze oraz profilów Bezprawnika na TwitterzeFacebooku i Instagramie, gdzie staramy się na bieżąco walczyć z rosyjską dezinformacją w polskim społeczeństwie i internecie.