Ten bank internetowy też robi sobie w długi weekend wolne – jak za króla Ćwieczka

Finanse Zakupy Dołącz do dyskusji (75)
Ten bank internetowy też robi sobie w długi weekend wolne – jak za króla Ćwieczka

Spore wrażenie zrobiły na mnie komunikaty wyświetlane przez BGŻ BNP Paribas, którego internetowy kanał będzie niedostępny w trakcie „długiego weekendu”. 

BGŻ BNP Paribas nie działa? Nie ma powodów do paniki, to przerwa zapowiadana od kilku dni przez administrację banku. Jest listopad, zaczęły się pierwsze przymrozki, wydaje się rzeczą zupełnie zrozumiałą, że serwery banku spakowały olejki do opalania, kąpielówki, korzystając z chwili wolnego czasu postanowiły wykorzystać dawno temu zarezerwowane tanie loty i spędzić kilkadziesiąt najbliższych godzin na popularnych „Kanarach”.

Zaraz, o czym ja piszę. Zupełnie zrozumiałą?

Nie! Takie rzeczy w bankowości elektronicznej raczej się nie przytrafiają, więc komunikat banku wydaje się co najmniej zaskakujący. Często nawet kilkugodzinne awarie lub planowane konserwacyjne przerwy w działaniu potrafią wywołać lawinę komentarzy na temat spowodowanych w ten sposób niedogodności. Oczywiście najgorsze z najgorszych są przerwy w dostępie do bankomatów w sobotnie noce, które uskutecznia kilka instytucji, którym najwyraźniej dalekie są scenariusze wieczornego życia w wielkim mieście.

BGŻ BNP Paribas nie działa? No cóż, nie mamy dobrych wieści – stan ten utrzyma się prawdopodobnie aż do samego poniedziałku, 14. listopada, do godziny 8.00 rano. Już dziś (czwartek, 10. listopada) o 14.00 zostaną zamknięte wszystkie placówki banku, zaś o godzinie 18.00 przestaną być dostępne kanały elektroniczne. Spieszmy się zatem operować środkami, bo przez kilka najbliższych dni będziemy mogli poczuć przedsmak tego, do czego nieodpowiedzialna polityka fiskalna rządu doprowadziła na przykład w Grecji. Na szczęście tym razem nie będzie tak źle, ponieważ bankomaty BGŻ BNP Paribas bank nadal będą działały, będzie również cały czas można płacić kartą. Odpada nam więc jedynie kanał przelewów internetowych.

BGŻ BNP Paribas nie działa i nie zadziała do poniedziałku

BGŻ BNP Parbias niestety musiał podjąć tego typu decyzje, ponieważ wciąż trwa proces integracji obu banków, które po połączeniu utworzyły potentata będącego bohaterem niniejszej historii. Dlatego też użytkownicy banku powinni przygotować się na to, iż w poniedziałek przywita ich system Pl@net ujednolicający tym samym sposób korzystania z banku dla klientów, którzy do tej pory używali eBGŻ.

Natomiast, choć wytłumaczenie jest oczywiście sensowne, przypada na okres stosunkowo wolny od pracy, no i będą działały bankomaty, to… mimo wszystko aż niemal cztery dni przerwy w dostępie do e-bankowości… Powiew średniowiecza.