Biedronka otwiera pierwszy w Polsce outlet, a w nim narzędzia, technologie czy AGD, które nie zeszły w dyskontach

Zakupy dołącz do dyskusji (339) 12.07.2018
Biedronka otwiera pierwszy w Polsce outlet, a w nim narzędzia, technologie czy AGD, które nie zeszły w dyskontach

Paweł Mering

Zastanawialiście się kiedyś co duże sieci sklepów jak Biedronka robią z niesprzedanym towarem z akcji sezonowych czy promocyjnych? Do tej pory pewnie zalegał on w odpowiednich magazynach, ale od tej pory będzie można go kupić i to nawet z 80% rabatem. Biedronka lada moment otworzy pierwszy w Polsce „Biedronka outlet”.

Jest to bardzo ciekawy krok, mimo że pewne działania w tym zakresie były juz prowadzone. Przynajmniej w moim regionie (Pomorze) w niektórych Biedronkach od dłuższego czasu funkcjonują specjalne namioty, rozstawione w obrębie sklepu, w których można znaleźć towar przeceniony i niedostępny w normalnej, gazetkowej ofercie

Co będzie można znaleźć w outletach?

W zasadzie wszystko, co nie jest produktem spożywczym lub przemysłowym. W outlecie, jak zresztą w działających od dawna „przybiedronkowych” namiotach, znaleźć będzie można całe spektrum towaru. Sa to m.in książki, narzędzia, artykuły ogrodnicze, zabawki, elektronika, sprzęt HiFi, sprzęt AGD, sprzęt i akcesoria komputerowe oraz wiele, wiele innych.

Otwarcie Biedronki w wydaniu outlet przewidziane jest na 12 lipca 2018 roku. Sklep mieścić się będzie w Poznaniu przy ulicy 28 czerwca 1956 nr 390. Godziny otwarcia sklepu są dosyć standardowe. Od poniedziałku do soboty będzie można zrobić zakupy w godzinach od 9:00 do 21:00, natomiast w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00.

Czy z okazji otwarcia przewidziane są jakieś promocje?

Czy z okazji otwarcia będą dostępne jakieś specjalne oferty, bardziej korzystne niż te, które pojawią się w późniejszym czasie? Nie wiadomo. Jednak warto wspomnieć, że dla outletu będzie funkcjonował zupełnie inny system promocji, w tym odrębna gazetka. Przedstawiciele marki wskazują, że oferta będzie zmieniać się cotygodniowo, w zależności od sezonu i zapotrzebowania. Szczegółową ofertę sklepu outlet można znaleźć tutaj.

Przeglądając podlinkowaną wcześniej gazetkę można dojść do wniosku, że ceny faktycznie są konkurencyjne. Biedronka na otwarcie uraczy nas szeroką gamą produktów, od wkrętarek, przez klawiatury, aż po pufy, stoliki i wiele innych. I to wszystko co najmniej 50% taniej!

Jest to bardzo ciekawy krok, chociaż w pewnym sensie niezbędny. W ostatnich latach gama produktów Biedronki znacznie się zwiększyła, co powoduje sytuację, w której niezliczone ilości towaru zaczynają zalegać na magazynach. Jak widać rozwiązanie tymczasowe, czyli stawianie namiotów wyprzedażowych w obrębie sklepów sprawdziło się na tyle, że inwestycja w nową formułę znanego dyskontu stała się faktem.