PGG decyduje się na własny Black Weeks i wprowadza promocję na węgiel. Można sporo zaoszczędzić

Zakupy Dołącz do dyskusji
PGG decyduje się na własny Black Weeks i wprowadza promocję na węgiel. Można sporo zaoszczędzić

„Black Week” czy „Black Friday” obejmują swoim zakresem coraz więcej sklepów i usług. Teraz okazuje się, że na swoje własne Black Weeks zdecydowała się… państwowa spółka. Polska Grupa Górnicza rozpoczyna dziś sprzedaż węgla po niższej, promocyjnej cenie.

Od 20 listopada można kupić węgiel 200 zł taniej. PGG wprowadza własne Black Weeks

Przyzwyczailiśmy się, że sklepy – niezależnie od asortymentu, które oferują (a nierzadko również od tego, czy działają wyłącznie w sieci, czy też stacjonarnie) biorą udział w Black Friday (które coraz częściej przeradza się w Black Week, a nawet i Black Month) i z tej okazji oferują swoim klientom specjalne zniżki. Zaskakiwać może jednak fakt, że w tym roku do akcji przyłączyła się również państwowa spółka – a konkretniej Polska Grupa Górnicza. Od dzisiaj, aż do 8 grudnia, klienci zamawiający węgiel za pośrednictwem e-sklepu PGG, mogą liczyć na wysoki rabat – w wysokości 200 zł od każdej zakupionej tony. Osoby, które zamierzają dokonać zakupów w sklepie internetowym PGG powinni jednak pamiętać, że aby skorzystać z promocji, muszą przy transakcji wpisać specjalny kod, który jest dostępny na stronie spółki.

Węgiel potaniał już wcześniej

Warto jednak przy okazji zauważyć, że PGG już wcześniej obniżyła ceny węgla w swoim sklepie internetowym. Jak informuje sama spółka, ceny węgla opałowego w PGG mają być nawet o kilkaset złotych niższe niż w prywatnych składach – i to nawet przy uwzględnieniu węgla importowanego. Informacja ta ma opierać się na porównaniach rynkowych. PGG przy okazji przypomina, o ile potaniał węgiel w zależności od jego rodzaju i kopalni, z której pochodzi. Na przykład ekogroszek workowany i sprzedawany luzem miał w ostatnim czasie potanieć nawet o 200 zł na tonie; jeszcze większe obniżki objęły sortyment węgla kostka z kopalń Piast i Sośnica – w tym przypadku za węgiel płaci się obecnie nawet o 270 zł mniej na tonie. PGG podkreśla też, że pozostałe węgle grube są o ok. 100 zł tańsze niż do tej pory.

Zainteresowanie węglem może być niższe niż w ostatnich latach

Promocja w sklepie internetowym PGG może przyciągnąć osoby, które i tak planowały w najbliższym czasie zakup węgla. Niewykluczone jednak, że sprzedaż węgla w tym roku będzie na nieco niższym poziomie niż w poprzednich latach, a zwłaszcza niż w roku 2022 – kiedy wiele osób, w obawie przed tym, że węgla zabraknie (lub jego ceny jeszcze mocniej wzrosną) kupiło sporo surowca na zapas.