Cyfrowy Polsat zmienił się w Polsat Box. Niedługo ruszają też nowe platformy: Polsat Go i Polsat Box Go. Czym będą się cechować?

Biznes Technologie Dołącz do dyskusji (143)
Cyfrowy Polsat zmienił się w Polsat Box. Niedługo ruszają też nowe platformy: Polsat Go i Polsat Box Go. Czym będą się cechować?

Grupa Polsat Plus dokonała rebrandingu swoich marek, na czele z Cyfrowym Polsatem. Zmieniły się logotypy, a także — częściowo — oferta. Chodzi o większą spójność, a także możliwość oferowania szerszego spektrum usług tak, by każdy klient mógł znaleźć coś dla siebie.

Polsat Box

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Polsat i Plus zmieniają i ujednolicają swoje logotypy. Grupa Polsat Plus informuje, że zmiany te dochodzą do skutku, a ponadto powstanie nowa marka w miejsce Cyfrowego Polsatu, czyli Polsat Box. Platformy streamingowe — Ipla oraz Cyfrowy Polsat Go — zostaną zamienione na jeden serwis: Polsat Box Go.

Powstanie także nowy serwis zawierający treści Telewizji Polsat, czyli Polsat Go. Ponadto wszystkie logotypy głównych marek (więc i kanałów telewizyjnych Grupy Polsat) będą spójne graficznie. Chodzi o to, by można je było dostatecznie odróżnić od innych.

Jak wyjaśnia Prezes Zarządu Telewizji Polsat, Stanisław Janowski:

W nowym haśle łączącym nasze firmy i marki: Wybierz swoje wszystko, najważniejsze jest słowo „swoje” – pokazujące, że możesz wybrać dokładnie to, co najbardziej Ci odpowiada i jest dla Ciebie najlepsze. Nasz przekaz w kampanii reklamowej do każdego mieszkańca Polski to: Ty rządzisz – nie jakaś firma czy marka, ale Ty – każdy indywidualnie podejmuje swoje własne decyzje. Rządzisz, bo konfigurujesz jak chcesz, wybierasz to, co lubisz, swobodnie łączysz, włączasz i wyłączasz, ustawiasz, zmieniasz, modyfikujesz. Bo masz coś najlepszego, najlepiej wybrałeś i decydujesz – Wybierasz swoje wszystko

Czym będą charakteryzować się Polsat Box, Polsat Box Go oraz Polsat Go?

Cyfrowy Polsat -> Polsat Box

Polsat Box zastąpi 1 września 2021 roku markę Cyfrowy Polsat, czyli swego rodzaju symbol telewizji satelitarnej. Polsat Box to jednak coś więcej, niż telewizja satelitarna. Usługa to już nie jedynie oglądanie telewizji poprzez antenę oraz dekoder, ale także dodatkowe usługi — szczególnie oferowane przez internet.

Polsat Box Go pozwoli na konsumpcję treści na różnych urządzeniach, z czego telewizor jest jedynie jednym z nich. Chodzi też o możliwość wyboru, bo jak tłumaczy Maciej Stec (Wiceprezes ds. Strategii Cyfrowego Polsatu i Polkomtela)

Polsat Box powstaje, gdyż dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb i zwyczajów naszych klientów i widzów. Wiemy, że chcą mieć wybór i możliwość dostępu do swoich kanałów tv, filmów, seriali, wydarzeń sportowych, kiedy, jak, gdzie i w jaki sposób chcą – na telewizorze poprzez antenę satelitarną czy coraz częściej przez internet […]

Polsat Box Go to z kolei nowy płatny serwis online, który zastąpi Iplę oraz Cyfrowy Polsat Go.

Polsat Box Go oraz Polsat Go

Dostęp do usługi będą mieli wszyscy obecni i przyszli (nowi) użytkownicy Polsat Box, a także inni klienci, którzy nie korzystają jeszcze z usług Grupy Polsat. Ci pierwsi będą mieli dostęp do treści w zależności od posiadanej oferty, zaś klienci nieposiadający usług będą mogli wykupić jeden z kilku prostych pakietów.

Polsat Box Go będzie dostępny od września 2021 roku pod adresem polsatboxgo.pl, a także na urządzeniach mobilnych, telewizorach oraz dekoderach. Osoby, które korzystały z Ipli, będą mogły zalogować się dotychczasowymi danymi logowania.

Polsat Go to z kolei nowy serwis (i aplikacja dostępna na Androida, iOS i Huaweia, a także Smart TV, Android TV oraz Apple TV), w którym treści będą oferowane za darmo, jednakże z reklamami. Planowany start usługi, to wrzesień 2021 roku.

Przedstawienie nowej oferty jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie zawarte w kampanii marketingowej, które brzmiało

Kto rządzi… internetem, 5G, rozrywką, emocjami, serialami, sportem?

Chodzi bowiem o to, by każdy klient mógł — poprzez wielość ofert — wybrać z czego chce korzystać i w jakim zakresie.