Sprzedawcy samochodów w końcu będą mogli uzyskać dowód rejestracyjny

Gorące tematy Moto Państwo Dołącz do dyskusji (2)
Sprzedawcy samochodów w końcu będą mogli uzyskać dowód rejestracyjny

Komisy w końcu będą mogły uzyskać czasowy dowód rejestracyjny dla sprzedawanego pojazdu.

Osoby zajmujące się sprzedażą samochodów borykają się z odwiecznym problemem, którym jest brak możliwości czasowej rejestracji pojazdu w celu poruszania się nim, a także jego ubezpieczenia. Właściciele komisów w końcu będą mogli uzyskać czasowy profesjonalny dowód rejestracyjny dla sprzedawanego pojazdu.

Czasowy dowód rejestracyjny

Profesjonalny dowód rejestracyjny pojazdu, a także związane z nim tablice rejestracyjne będą wkrótce wydawane, ale tylko na czas określony. Co więcej, projekt ustawy przewiduje podobno możliwość wydania jednorazowo do 100 takich dokumentów i kompletów tablic. Dzięki nim będzie można zarejestrować pojazdy i poruszać się nimi po drogach publicznych.

Niegdyś też dostałem propozycję jazdy samochodem, który mnie interesował do domu bezpośrednio od osoby, która sprowadziła go z zagranicy, a pośrednik chciał założyć mu jakieś wygrzebane z garażu tablice rejestracyjne niewiadomego pochodzenia. Zaznaczył oczywiście, by po przyjeździe od razu je zniszczyć i wyrzucić. Nie skorzystałem.

Zapewne niejeden nasz czytelnik spotkał się z tym, że kupując samochód w komisie czy od indywidualnego pośrednika, mógł odjechać do swojego domu i spokojnie go zarejestrować. W wielu przypadkach jednak takie działanie mogło przysporzyć nieprzyjemności ze strony drogówki, bo często tablice rejestracyjne zamontowane na pojeździe są albo wycofane, albo zgłoszone jako zagubione, skradzione, a może nawet brały udział w jakichś podejrzanych akcjach. Lepiej nie ryzykować, tylko odebrać samochód lawetą i dopiero po rejestracji założyć blachy i śmigać.

Profesjonalny dowód rejestracyjny pojazdu będzie trzeba dokładnie ewidencjonować i po wskazanym czasie zwrócić wraz z tablicami do urzędu. Zwłoka w ich oddaniu będzie skutkowała automatycznie naliczaną karą w wysokości 3 000 zł, a brak ewidencji użytkowania dowodów i tablic może kosztować nawet 5 000 zł.

W każdej sprawie, dotyczącej problemów prawnych z rejestracją i wyrejestrowywaniem pojazdów, prowadzeniem ewidencji, czy oszustami handlującymi pojazdami i wszelkich innych, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, to z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.