Tysiące firm w internecie przechowują twoje dane osobowe bez twojej wiedzy. Ale jest sposób, by przycisnąć je do muru

Lokowanie produktu Prywatność i bezpieczeństwo Dołącz do dyskusji
Tysiące firm w internecie przechowują twoje dane osobowe bez twojej wiedzy. Ale jest sposób, by przycisnąć je do muru

Wirtualna rzeczywistość to od wielu lat nasz drugi dom. Na przeglądaniu mediów społecznościowych i śledzeniu bieżących informacji z kraju i zagranicy spędzamy nawet kilka godzin dziennie. Zanurzeni w cyfrowy świat nierzadko zapominamy, jak groźny może on być i masowo udostępniamy rzeczy, które lepiej byłoby zachować dla siebie. Chroń swoje dane osobowe w internecie!

W internecie umieszczamy wszystko: adresy e-mailowe, numery telefonów, dzielimy się zdjęciami z wakacji, pokazujemy, co lubimy jeść i czym się interesujemy. Niby nie ma w tym nic złego – to jednak tylko pozory. Ślad, który po sobie zostawiamy, jest pożywką dla hakerów i brokerów informacji. Co zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo? Z pomocą przychodzi Incogni.

Brokerscy szpiedzy pozyskają dane osobowe i stworzą twój wirtualny profil

Słowo „haker” przeważnie budzi niepokój, natomiast „broker informacji”, nazywany również researcherem, brzmi neutralnie. Jednak obaj mogą wyrządzić sporo szkód.

Broker informacji zajmuje się wyszukiwaniem, analizowaniem i udostępnianiem informacji na zlecenie. Pełni rolę pośrednika między podmiotami poszukującymi wiadomości a zasobami i tworzy wirtualny profil klienta. Researcherzy dysponują nawet setkami informacji na temat jednej osoby. Wiedzą, jakiego wyznania jesteśmy, co lubimy kupować, jakie są nasze poglądy polityczne, a nawet – uwaga! – co sądzimy na temat globalnego ocieplenia.

Wiadomości zebrane przez researchera są potężnym narzędziem, wykorzystywanym m.in. do manipulacji, czyli nakłaniania do podjęcia decyzji, na której niekoniecznie zyskamy.

Co gorsza, nigdy do końca nie wiadomo, w czyje ręce trafią dane zebrane przez brokera informacji. Mogą to być naciągacze, firmy ubezpieczeniowe, banki, a nawet rząd. Jeśli ktoś wie o tobie niemal wszystko, o wiele łatwiej jest mu ciebie zaatakować i ukraść twoją tożsamość.

Odzyskaj kontrolę nad swoimi danymi z pomocą Incogni

Incogni to narzędzie, które pomoże Ci odzyskać kontrolę nad swoimi danymi, zmniejszy ilość spamu i zapobiegnie atakom oszustów. Wystarczy, że utworzysz konto i podasz, czyje dane mają zostać usunięte.

Po konfiguracji, Incogni w twoim imieniu skontaktuje się z infobrokerami i zażąda usunięcia twoich danych z ich baz. Ty w tym czasie możesz wygodnie usiąść w fotelu i się zrelaksować. Incogni na bieżąco będzie informować cię o postępach. To takie proste!

Ile to wszystko kosztuje? Wybierz subskrypcję

Możesz skorzystać z planu rocznego z 50-procentową zniżką (6,49 USD na miesiąc; opłata wynosi 77,88 USD teraz i co roku po 12 miesiącach, plus podatek) lub planu miesięcznego (12,99 USD na miesiąc; opłata wynosi 12,99 USD teraz i co miesiąc, plus podatek). Płatności są szyfrowane i bezpieczne.

A co jeśli wkrótce po zakupie okaże się, że usługa nie spełnia moich oczekiwań? Incogni zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Oferta jest dostępna dla mieszkańców UE, USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Artykuł zawierał lokowanie Incogni