Partnerzy serwisu:
ecommerce

Darmowe zwroty na Allegro obejmują już nie tylko pakiet Allegro Smart

Rafał Chabasiński
16.07.2022
Darmowe zwroty na Allegro obejmują już nie tylko pakiet Allegro Smart

Od środy 13 lipca darmowe zwroty na Allegro dotyczą także przesyłek w ramach usługi Allegro One Kurier. Wystarczy zwrócić towar do któregoś z automatu paczkowego działającego pod marką portalu lub wysłać przesyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej. 

Darmowe zwroty na Allegro do tej pory nie obejmowały usługi Allegro One Kurier

Allegro wprowadza kolejne udogodnienie dla swoich użytkowników, przy okazji promując własne rozwiązania logistyczne. Chodzi o darmowe zwroty na Allegro, które rozszerzono o kolejną grupę kupujących. Jak serwis informuje na swojej stronie internetowej, od 13 lipca użytkownicy mogą korzystać z darmowego zwrotu przesyłek Allegro One Kurier.

Do tej pory taka możliwość obejmowała przede wszystkim abonentów pakietu Allegro Smart. Można było również zwrócić zakupiony w serwisie towar, jeżeli jako metodę dostawy wybrało się Allegro One Box lub Allegro One Punkt. Allegro One Box to nic innego jak automaty paczkowe funkcjonujące w ramach własnej marki wiodącego polskiego portalu typu marketplace. Allegro One Punkt to z kolei sieć stacjonarnych punktów pocztowych. Znajdują się między innymi w salonach Kolportera, punktach epaka.pl, Furgonetka, Auchan i Pakersi.

Te informacje jeszcze się nam przydadzą. Zmiana w odniesieniu do przesyłek Allegro One Kurier zawiera bowiem jedno bardzo istotne zastrzeżenie. Taką przesyłkę można zwrócić na trzy sposoby. Jej odbiór bezpośrednio od zwracającego nie wchodzi jednak w grę. Pierwsza możliwość to właśnie automaty Allegro One Box, druga to któryś z punktów Allegro One Punkt. Jest jeszcze trzecia: nadanie przesyłki w dowolnej placówce Poczty Polskiej.

W tym momencie z Allegro One Kurier możemy skorzystać jedynie w wybranych miastach Polski

Darmowe zwory na Allegro dokonywane w ten sposób zaczynają się w zakładce „moje zakupy”, po kliknięciu na „szczegóły” w odpowiednim zamówieniu. Następnie deklaruje się wolę zwrotu części lub całości zakupionego towaru. Należy wskazać produkty, które chce się zwrócić. Jak to zwykle w ecommerce bywa, możemy podać powód, dla którego chcemy dokonać zwrotu towaru.

Wreszcie wybieramy najbardziej pasującą nam opcję zwrotu. Z Allegro One skorzystamy wówczas, gdy przesyłka spełnia kryterium dopuszczalnych wymiarów i wagi. Generujemy wówczas kod zwrotu, który powinniśmy napisać na paczce. W przeciwnym wypadku musimy skorzystać z usług Poczty Polskiej.

Allegro One Kurier to opcja dostępna obecnie jedynie w kilku polskich miastach. Mowa o Warszawie i okolicznych miejscowościach, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Toruniu, Katowicach i części miast aglomeracji śląskiej. Podstawową cechą tej usługi jest obiór przesyłki w dniu, w którym dokonano zakupu towaru. Pod warunkiem, że kupujący zmieścił się w wyznaczonej przez sprzedającego godzinie. Kurierzy realizują także przesyłki w ramach usługi One Fulfillment by Allegro.

Wygląda na to, że Allegro chce nie tylko uatrakcyjnić wspomnianą usługę, ale także zachęcić swoich użytkowników do korzystania z oferowanych przez serwis nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Równocześnie stawia na własną markę automatów pocztowych, co długofalowo może być dość ryzykowną strategią. Cieszy za to, że Allegro idzie za przykładem InPostu i w konstrukcji swoich urządzeń stawia mocno na rozwiązania proekologiczne.