Klienci banku PKO mogą już kupić w nim doładowania Office, Spotify, Netflixa czy Google Play

Finanse Zakupy Dołącz do dyskusji (254)
Klienci banku PKO mogą już kupić w nim doładowania Office, Spotify, Netflixa czy Google Play

PKO BP poinformował dziś w komunikacie prasowym o dodaniu nowej, interesującej opcji w swoim panelu bankowym. Klienci iPKO mogą doładowywać za pomocą banku popularne usługi cyfrowe.

Oczywiście zawsze istniała możliwość płacenia przez bank za oglądanie w sieci seriali, filmów, słuchanie muzyki czy granie w gry komputerowe. Z doświadczenia wiemy jednak, że nie wszystkie osoby są dużymi fanami płacenia za takie usługi przy pomocy podpiętych do konta kart debetowych czy poprzez PayPal. Po pierwsze – chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Po drugie – usługi subskrypcyjne mają irytującą przypadłość automatycznego odnawiania się co miesiąc, nad czym można sprawować kontrolę – ale wymaga to dużej uwagi, jest czasochłonne etc.

Alternatywą dla takich rozwiązań jest możliwość realizowania kodów doładowujących. Tego typu kody mają też jeszcze jeden atut, a mianowicie: można je komuś podarować. Kto wie czy symboliczne „50 złotych na Google Play” to nie jest taki współczesny odpowiednik „czekolady od cioci”.

Doładowania w PKO BP nie tylko dla dzieciaków

Choć w katalogu usług dominuje rozrywka, to jednak nie brakuje rzeczy, które mogłyby zainteresować na przykład przedsiębiorcę zainteresowanego pakietem biurowym Microsoftu. W iPKO dostępne są następujące karty podarunkowe: Netflix, Xbox, Xbox GamePass, Xbox Live Gold, Nintendo eShop, Spotify Premium, PlayStation Network, PlayStation Plus, Google Play, Office 2016 i Office 365.

  • Chcieliśmy dostarczyć klientom iPKO rozwiązanie, które odpowie na potrzebę szybkiego i wygodnego dostępu do wybranych usług w sieci. Dzięki kartom podarunkowym online możemy z nich korzystać w dowolnym wybranym przez nas momencie a cała transakcja realizowana jest w bezpiecznym środowisku konta iPKO – powiedziała Agnieszka Surmacka – Prezes PKO Finat.

Aby kupić kartę podarunkową w serwisie iPKO wystarczy zalogować się do konta i wejść w zakładkę „Doładowania” i wybrać „Karty podarunkowe”. Następnie określić kwotę doładowania i zatwierdzić ją kodem jednorazowym. Na wskazany w formularzu adres e-mail zostanie wysłana karta z kodem doładowującym.