Ile warta jest praca przedstawiciela handlowego na Syrię i Liban z biegłą znajomością angielskiego i arabskiego? Uwaga, 2250 zł brutto

Gorące tematy Praca Dołącz do dyskusji (185)
Ile warta jest praca przedstawiciela handlowego na Syrię i Liban z biegłą znajomością angielskiego i arabskiego? Uwaga, 2250 zł brutto

Ile jest warta praca przedstawiciela handlowego na terenie jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie, a więc Syrii i Libanu? We Wrocławiu poszukiwany jest handlowiec ze znajomością arabskiego i angielskiego na poziomie C2 właśnie na ten teren. Oferowane wynagrodzenie? 2250 zł brutto.

Znasz biegle język arabski? Praca marzeń czeka na Ciebie we Wrocławiu. Za… 2250 zł brutto

Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu pojawiło się ogłoszenie o pracę. Na pierwszy rzut oka to najzwyklejsze w świecie ogłoszenie firmy, która poszukuje przedstawiciela handlowego. Do obowiązków handlowca ma należeć pozyskiwanie i utrzymywanie relacji handlowych z klientami czy przedstawienie oferty sprzedażowej. Myślę, że to branżowy standard. Smutnym standardem można by określić również proponowane wynagrodzenie. Za taką pracę pracodawca oferuje dokładnie tyle, ile wynosi wynagrodzenie minimalne 2019, a więc 2250 zł brutto. Co jest jednak w tej ofercie niezwykłego?

Poszukiwany jest przedstawiciel handlowy do pracy na terenie Syrii i Libanu. Jakby tego było mało, pracodawca od kandydata wymaga biegłej znajomości języka angielskiego i arabskiego. Obu na najwyższym możliwym poziomie C2. Kandydat do pracy ze znajomością angielskiego na takim poziomie nie wzbudziłby pewnie wielkiego zainteresowania. Z pewnością nie można tego powiedzieć o kimś, kto zna język arabski na takim poziomie.

Handlowiec ze znajomością arabskiego i angielskiego na poziomie C2

Pozyskiwanie i utrzymywanie relacji handlowych z klientami na rynku w Libanie i Syrii, przedstawienie oferty sprzedażowej usług świadczonych przez naszą firmę, reprezentowanie firmy na targach międzynarodowych, udział w przetargach, przygotowywanie towaru i dokumentacji do wysyłki, organizowanie wysyłki, kontrola jakości, zainstalowanie towaru w kraju odbiorcy.
Praca na czas określony: 5 lat
Godziny pracy 8:00 – 16:00

Kosmiczne kryteria wyboru kandydata dopełnia wymóg posiadania 5-letniego stażu pracy w branży i wyższe wykształcenie. Czytając wymagania do pracy trudno nie się oprzeć wrażeniu, że w tym ogłoszeniu jest drugie dno. Jednym z wymogów uzyskania pozwolenia na pracę na terenie Polski jest wykazanie braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy na podstawie rejestrów osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Negatywny wynik rekrutacji organizowanej dla pracodawcy może być właśnie takim uzasadnieniem.

Bardzo bym się zdziwił, gdyby wynik tej konkretnej rekrutacji okazał się pozytywny i faktycznie znalazłby się chętny do takiej pracy za takie właśnie pieniądze.