VPN pozwalający na oglądanie Netflixa z każdego kraju bez limitu danych – teraz w promocji Black Friday za jedynie 1$ miesięcznie

Lokowanie produktu Prywatność i bezpieczeństwo Technologie Dołącz do dyskusji (1)
VPN pozwalający na oglądanie Netflixa z każdego kraju bez limitu danych – teraz w promocji Black Friday za jedynie 1$ miesięcznie

Ivacy VPN — czy warto? Korzystanie z narzędzi zwiększających prywatność ma wiele zalet, ale omawiane rozwiązanie jest szczególnie warte uwagi. Ivacy VPN skupia się bowiem na ułatwieniu dostępu do platform streamingowych — jak Netflix — bez limitu transferu i z najwyższą na rynku prędkością. Korzyści jest jednak znacznie więcej.

Ivacy VPN — czy warto?

O VPN pisaliśmy na łamach Bezprawnika już kilkukrotnie, choć mam wrażenie, że i tak za mało. Jest to technologia, która na szczęście staje się jednak coraz bardziej popularna, ale w dalszym ciągu niewielka liczba internautów spogląda w stronę zwiększenia poziomu swojego bezpieczeństwa w sieci.

Sam VPN, czyli Virtual Private Network, to nic innego, jak swego rodzaju tunel, połączenie pomiędzy sieciami, bądź też między użytkownikiem a siecią. W praktyce pozwala na korzystanie z sieci poprzez zaszyfrowany kanał, ale z VPN-em wiąże się ponadto jeszcze jedno udogodnienie — możliwość „zmiany” lokalizacji, która widoczna jest jako w sieci jako nasze położenie.

Oprócz zwiększenia poziomu prywatności i bezpieczeństwa pozwala to także na uzyskiwanie korzystniejszych ofert, na przykład dotyczących lotów lub hoteli, czy też dostępu do dużo szerszego spektrum dostępnych treści na platformach streamingowych — jak Netflix.

Rozwiązań na rynku VPN jest wiele, także darmowych. Niestety, te bezpłatne takimi w istocie nie są — najczęściej podczas korzystania z nich zbierane są liczne dane i to one stanowią „zarobek” administratorów. Lepiej więc korzystać z rozwiązań płatnych, za którymi idzie nie tylko funkcjonalność, ale także i jakość.

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na VPN od Ivacy, który jest partnerem niniejszego wpisu. Ivacy, specjalnie dla czytelników Bezprawnika, przygotował specjalną ofertę, pozwalającą na zakup VPN-a w znacznie niższej, bo obniżonej o ok. 90% cenie. W promocji 5-letni plan VPN kosztuje bowiem jedynie 60$, co daje 1$/mies.

Ivacy VPN — naprawdę warto

Przechodząc do podstaw, Ivacy VPN wypada bezbłędnie. Połączenia zabezpieczone są 256-bitowym szyfrowaniem, co oznacza, że złamanie zabezpieczeń i podsłuchiwanie połączenia „z zewnątrz” jawi się jako w zasadzie niemożliwe. Moduły bezpieczeństwa odnoszą się także do ochrony publicznych Wi-Fi, oraz — podczas korzystania z VPN — nie są gromadzone żadne logi, czyli systemowe raporty.

Ivacy VPN jest bardzo łatwy w użyciu, bo działa na wszelkiego rodzaju popularnych urządzeniach i platformach — zarówno na urządzeniach mobilnych i przenośnych, jak i komputerach stacjonarnych, ale i odtwarzaczach multimedialnych. Dedykowane aplikacje do obsługi VPN-a dostępne są na Androida, czy iOS, zaś sam katalog urządzeń i aplikacji, które obsłużą Ivacy VPN jest bardzo szeroki. To jedynie niektóre z nich:

 • Windows, Mac, Linux, Xbox
 • Android, iOS, Huawei OS
 • Chrome, Firefox, Edge
 • Android TV, Amazon Fire, Kodi
 • Routery

Oprogramowanie od Ivacy uzyskuje wysokie oceny w sklepach z aplikacjami, zaś w serwisie TrustPilot może pochwalić się wysoką oceną użytkowników, bo wynoszącą aż 4.7/5 — a to rzadkość. Co więcej, użytkownik — w ramach jednego konta — z usługi może korzystać równolegle nawet na 10 różnych urządzeniach.

Szybkość, bezpieczeństwo — lider na rynku

Jeżeli chodzi o samą pulę serwerów i lokalizacji, to warto wskazać, że Ivacy VPN oferuje ponad 3500 serwerów w ponad 100 lokalizacjach w wielu miejscach na świecie. Na uwagę zasługuje także fakt, że Ivacy VPN jest, zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez BestVPN.com, najszybszym VPN-em wśród dostępnych na rynku.

ivacy vpn czy warto 1
Wybór lokalizacji jest dosyć imponujący

Jest to ważna informacja, bo Ivacy VPN idealnie nadaje się do korzystania z serwisów streamingowych, czy też pobierania innych plików.

Wykres pokazujący to, że Ivacy VPN jest w istocie najszybszy

W zakresie pobierania plików Ivacy VPN jest także niezwykle bezpieczny, co wspiera funkcja „Secure Downloading” znajdująca się w aplikacji Ivacy. Jest to automatyczny skaner pozwalający na analizę plików, a także usuwanie złośliwego oprogramowania „w locie”, jeszcze zanim dane znajdą się na naszym urządzeniu. Baza wirusów wynosi ponad 4 miliony sygnatur.

Funkcja bezpiecznego pobierania odnosi się do protokołów HTTP, SMTP, POP3, IMAP, FTP/SFTP, co oznacza, że ochrona aktywna jest zarówno podczas korzystania z przeglądarki internetowej, jak i w odniesieniu do e-maili, ale i nie tylko. Ochrona rozszerzona jest bowiem również na pliki torrent — poprzez rozszerzoną ochronę P2P.

Gigantyczna oszczędność na Netflixie

Wracając do streamingowej sfery Ivacy VPN nie sposób nie wspomnieć o tym, że Ivacy VPN — także poprzez dedykowaną aplikację — skupia się w dużej mierze na serwisach streamingowych. Te, jak powszechnie wiadomo, są ograniczone co do terytorium — z reguły jedynie w zakresie bazy treści, ale czasem i co do dostępności.

Lista niektórych dostępnych platform streamingowych, które obsługiwane są w ramach VPN

Sytuacja Netflixa w Polsce — w porównaniu do wielu krajów na świecie — jest dosyć dobra. Według serwisu upflix.pl rodzima wersja serwisu zawiera ponad 4500 tytułów, przy ponad 6000 w USA (za newonnetflix.info). Diabeł tkwi jednak w szczegółach, bo wiele dobrych filmów i seriali, czasem i klasyków kina, oferowanych jest z ograniczeniem regionalnym.

Korzystanie z VPN pozwala wyeliminować ten problem, a usługa od Ivacy — jak wcześniej wspomniałem — streamingowi poświęca dedykowany moduł. Bez problemu można przełączyć się na konkretny region, co pozwala na oglądanie w zasadzie wszystkiego, co oferują popularne platformy. Oczywiście trzeba dysponować odpowiednim kontem.

ivacy vpn czy warto usa netflix

ivacy vpn czy warto usa francja

ivacy vpn włoski netflix

Netflix amerykański („najbogatszy” co do treści), francuski, czy włoski — nie stanowi to problemu. Oczywiście potrzebne jest konto w usłudze.

Korzystanie z VPN podczas oglądania Netflixa, czy podobnych serwisów, może także wyeliminować problem ograniczania prędkości transferu przez niektórych operatorów. Jeżeli funkcjonują jakieś ograniczenia w zakresie Netflixa, czy innych platform streamingowych, VPN może je wyeliminować przez fakt, iż dane przesyłane są w anonimowej, zaszyfrowanej formie.

Podsumowując, za pomocą Ivacy VPN można uzyskać dostęp do 7 głównych regionów, na których Netflix działa najprężniej — chodzi tutaj o USA, Francję, Japonię, Wielką Brytanię, Australię, Niemcy, czy też Kanadę, przez co użytkownik ma możliwość obejrzenia w zasadzie każdego tytułu, który jest oferowany przez Netflix — niezależnie od faktycznego miejsca przebywania użytkownika.

Korzystanie ze streamingu ułatwia specjalna funkcja w dedykowanej aplikacji Ivacy VPN

Ivacy VPN tym wyróżnia się do konkurencji, że oferuje — w module streamingowym — niezwykle szybki transfer danych, co pozwala na płynne oglądane treści w najwyższej dostępnej jakości.

Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie kraje (tutaj za przykład można podać Rosję i Chiny) pozwalają na swobodne korzystanie z VPN. Przed korzystaniem z tego rodzaju usług zawsze należy zapoznać się z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami.

Netflix to nie wszystko

Netflix to oczywiście nie wszystko, bo dostępnych jest wiele platform, jak Disney, czy też HBO.

ivacy vpn czy warto 4
Dzięki VPN użytkownicy z regionów, w których nie działa Disney+, mogą bez problemu korzystać z usługi
vpn od ivacy czy warto disney 2
Disney + w Polsce jeszcze oficjalnie nie ma, a dzięki VPN można już z niego skorzystać

Jak wspomniałem, Ivacy VPN nie zawiera limitów transferu, a także oferuje tzw. split tunneling. Jest to rozwiązanie, które polega na możliwości wyboru, czy dana usługa będzie objęta VPN-em, czy też nie. Niektóre serwisy nie pozwalają na korzystanie z VPN, przez co ciągłe przełączanie się pomiędzy tradycyjnym połączeniem a bezpiecznym mogłoby być uciążliwe, a w tym wypadku system robi to za użytkownika.

W połączeniu z szeroką bazą serwerów w różnych lokalizacjach oraz najszybszymi na rynku prędkościami (rzecz jasna zależnymi także od łącza internetowego) daje to w zasadzie idealne rozwiązanie dla miłośników filmów i seriali. Nie jest także tajemnicą, że regionalizacja usług oferowanych w sieci odnosi się nie tylko do serwisów streamingowych, a do wielu innych płaszczyzn. W zależności od miejsca logowania nierzadko pojawiają się różnice w cenach, dostępności, czy udogodnieniach. Korzystanie z VPN umożliwi znalezienie tej najtańszej lub najkorzystniejszej oferty.

W przypadku podróży za granicę warto spróbować skorzystać z VPN-a przed dokonaniem rezerwacji hotelu czy transportu
Nieraz zdarza się, że oferowane usługi — niekoniecznie związane z dużymi platformami — kosztują różnie w zależności od kraju. VPN pozwala na wyeliminowanie tego problemu
Różnice w cenach widać też w odniesieniu do pakietu Microsoft Office. Oczywiście najpierw trzeba upewnić się, czy skorzystanie z takiej sztuczki jest w konkretnej sytuacji zgodne z obowiązującym prawem

Czy warto? Oczywiście, że warto

Ivacy znajduje się w czołówce usługodawców z tej branży i oferuje produkt atrakcyjny i — po prostu — dobry. Podsumujmy:

 • bezpieczeństwo korzystania z sieci
 • wbudowany skaner plików
 • bardzo duża baza serwerów i potencjalnych lokalizacji
 • najwyższa na rynku prędkość transferu danych, przy braku limitu pobierania
 • split tunneling
 • wieloletnie doświadczenie
 • dedykowana aplikacja, która dostępna jest na wszystkie popularne platformy

Korzystanie z VPN jest dzisiaj coraz bardziej potrzebne i uzasadnione, a usługa od Ivacy jest po prostu kompletna.

Warto korzystać z usług sprawdzonych dostawców, którzy oprócz podstawowej funkcjonalności — czyli szyfrowania połączenia — są w stanie zaoferować coś więcej.

Warto w tym miejscu przypomnieć o dedykowanej promocji, która pozwala na zakup VPN-a w bardzo atrakcyjnej, bo obniżonej o ok. 90%, cenie. 5-letni plan VPN kosztuje jedynie 60$, czyli 1$/mies.

Aby z niej skorzystać, wystarczy kliknąć tutaj

Powyższe zalety produktu w połączeniu z niezwykle atrakcyjną ceną powodują, że VPN od Ivacy po prostu warto kupić.

Wpis powstał we współpracy z Ivacy