Karta Dużej Rodziny oznacza szereg zniżek, które wspierają powrót do szkoły. Tańsze są podręczniki, artykuły szkolne i ubrania

Rodzina Zakupy Dołącz do dyskusji (16)
Karta Dużej Rodziny oznacza szereg zniżek, które wspierają powrót do szkoły. Tańsze są podręczniki, artykuły szkolne i ubrania

Jak zaznacza na swojej stronie internetowej Ministerstwo Cyfryzacji, rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z dużymi wydatkami. Karta Dużej Rodziny pozwala na duże oszczędności podczas powrotu do szkoły. Wyjaśniamy, jakie korzyści czekają na beneficjentów.

Karta Dużej Rodziny i powrót do szkoły

Resort w rządowym serwisie informacyjnym gov.pl informuje, że na specjalnej stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka partnerów Karty Dużej Rodziny. W owym serwisie wyszukać można również zniżki, jakie przysługują posiadaczom owych kart.

Warto zajrzeć do tego serwisu przed 1 września, bo zniżki mogą pozwolić na znaczne oszczędności podczas szkolnych zakupów. Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny faktycznie budzi pewien podziw. Partnerzy podzieleni są na kategorie: edukacja – 2159 partnerów, żywność – 2143, sport, rekreacja i turystyka ­– 2076, odzież i obuwie – 1392, kultura ­– 599.

Rządzący twierdzą, że dzięki Karcie Dużej Rodziny, rodzice znacznie zaoszczędzą na wydatkach, związanych z powrotem do szkoły. Wiele sklepów-partnerów oferuje zniżki na artykuły szkolne bądź asortyment dla dzieci jako taki. Przykładem jest tutaj sklep Latawiec, który oferuje 10 proc. zniżki dla posiadaczy KDR na cały asortyment w sklepie internetowym i sklepach stacjonarnych w Warszawie.

Zniżki nie tylko w stolicy

Resort wskazuje, że zakupy, korzystając ze zniżek KDR, zrobić można w całej Polsce. Przykładowo, partnerem programu jest księgarnia Horyzont w Bydgoszczy (15% zniżki). Zniżki oferuje także księgarnia Świat Książki w Gdańsku (20% zniżki na artykuły szkolne i lektury), czy sklep Biuroexpress w Krakowie, który oferuje 30% zniżki na asortyment papierowy.

Kartę Dużej Rodziny honoruje również Lidl. Jak tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz

Z myślą o rodzinach wielodzietnych regularnie wprowadzamy promocje na szereg podstawowych produktów, jak i szeroki wybór artykułów szkolnych dostępnych w najbliższych tygodniach w sklepach naszej sieci

Spośród innych dużych sieci handlowych warto wspomnieć o sklepach Carrefour. Tam również honoruje się Kartę Dużej Rodziny, chociaż jedynie przy zakupach za co najmniej 50 zł.

Ubrania i zajęcia dodatkowe — od tego roku również muzyczne

Resort również przypomina, że partnerami Karty Dużej Rodziny są również przedsiębiorstwa, zajmujące się handlem obuwiem, czy odzieżą. Deichmann oferuje 10% zniżki na obuwie i plecaki dziecięce, a sieć Coccodrillo – 10% rabatu na wszystkie produkty.

Istotnymi ułatwieniami, które przynosi posiadanie Karty Dużej Rodziny, są zniżki na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Spośród partnerów znajduje się wiele basenów, czy pływalni. Oprócz obiektów sportowych swoje usługi w obniżonych cenach oferują także ośrodki kulturowe i rekreacyjne. Przykładowo, w domu kultury Świt w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, posiadacze KDR mogą liczyć na 5% zniżkę na zajęcia edukacyjne, artystyczne, ruchowe i muzyczne. Zniżkę oferuje również Ośrodek Szkoleń Neptun Star Stadnina Koni w Gdańsku — aż 10%.

Warto przypomnieć, że Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzicom i małżonkom rodziców, którzy mają albo mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Jest to w zasadzie jedyny wymóg, który przez niektórych bywa krytykowany, jako forma dyskryminacji rodzin, które wielodzietne nie są.