Karta płatnicza dla dzieci. Revolut pracuje nad rozwiązaniem dla najmłodszych

Dobre wiadomości Finanse Rodzina Dołącz do dyskusji (273)
Karta płatnicza dla dzieci. Revolut pracuje nad rozwiązaniem dla najmłodszych

Revolut to firma, która wciąż – mimo pewnych wpadek – cieszy się dużą popularnością wśród klientów. Prawdopodobnie ma to związek z tym, że coraz więcej osób szuka alternatywy dla „tradycyjnego” konta bankowego. Revolut wydaje się wtedy całkiem sensowną opcją. Brytyjski fintech cały czas myśli jednak nad sposobem na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Najnowsza koncepcja to karta Revolut dla dzieci.

Karta Revolut dla dzieci: fintech na razie nie chce zbyt wiele zdradzać

Karol Sadaj, szef polskiego oddziału Revoluta, w rozmowie z Bankier.pl nie chciał zdradzić zbyt wiele szczegółów. Przyznał jednak, że firma dość intensywnie pracuje nad nowym rozwiązaniem. W tym momencie jednak trudno mówić o jakichkolwiek datach. Ostrożne podejście jest w tym przypadku jednak jak najbardziej zrozumiałe. W sytuacji, gdy okaże się, że nad produktem trzeba będzie popracować dłużej niż początkowo sądzono, opinia publiczna nie będzie nawet zdawać sobie z tego sprawy. A to z pewnością większy komfort dla samego Revoluta.

Co w takim razie wiadomo na ten moment? Karta Revolut dla dzieci będzie prawdopodobnie powiązana z profilem samego rodzica. Dziecięce konto mogłoby wtedy być podpięte do konta matki lub ojca, a dziecko – właśnie dzięki karcie – mogłoby swobodnie korzystać z tego subkonta.

Edukacja finansowa najmłodszych

Takie rozwiązanie może spodobać się wielu osobom z kilku powodów. Po pierwsze – pociecha zyska możliwość dysponowania własnymi środkami, których nie będzie już musiała chować w specjalnej skrytce w domu. Oczywiście są jeszcze konta bankowe dla najmłodszych, ale nie wszyscy chcą decydować się na takie rozwiązanie. A nauka oszczędzania i umiejętnego dysponowania środkami finansowymi powinna zacząć się zdecydowanie jak najwcześniej. Warto też pamiętać, że zadbanie o taką edukację finansową jest obowiązkiem rodzica – niestety, w szkołach brakuje takich zajęć dla dzieci i młodzieży. Czasami można jedynie liczyć na akcje zorganizowane przez instytucje finansowe. Pisaliśmy na łamach Bezprawnika o tym, jak Bank Millenium uczy oszczędzania.

Karta Revolut dla dzieci będzie też wiązać się z drugą korzyścią. Jako że konto dziecka byłoby tak naprawdę subkontem na koncie rodzica, ojciec lub matka z łatwością będą mogli sprawdzić, jak ich pociecha zarządza swoimi wydatkami. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci.