Kasy fiskalne dla lekarzy i prawników nie będą potrzebne

Podatki Dołącz do dyskusji (124)
Kasy fiskalne dla lekarzy i prawników nie będą potrzebne

Nowy projekt Ministerstwa Finansów przewiduje, że kasy fiskalne dla lekarzy i prawników nie będą konieczne.

Rząd co chwilę serwuje nam zmiany w przepisach. Zapowiedzi są jeszcze ciekawsze i z każdym tygodniem dowiadujemy się o nowych projektach poszczególnych ministerstw. Nowy projekt Ministerstwa Finansów przewiduje, że kasy fiskalne dla lekarzy i prawników nie będą konieczne.

W ubiegłym roku wprowadzono konieczność korzystania z kas fiskalnych dla wielu przedsiębiorców, którzy wcześniej byli zwolnieni z tego obowiązku w przypadku, gdy ich obroty roczne nie przekraczały 20 000 zł przy sprzedaży detalicznej dla osób fizycznych. Byli to przedsiębiorcy z branż gastronomicznych, usługowych, takich jak fryzjerzy, kosmetyczki, a także lekarze i prawnicy.

Jak donosi Rzeczpospolita, Ministerstwo Finansów zmienia jednak zdanie i okazuje się, że kasy fiskalne dla lekarzy i prawników nie będą konieczne. Dodatkowo zwolnieni z nich będą także dentyści i doradcy podatkowi.

Jest jednak malutki haczyk. Aby wszystko było zgodne z prawem, muszą oni spełnić kilka warunków. Po pierwsze, płatności za usługi nie mogą zostać przekazane w formie gotówki. Akceptowalne formy to przekaz pocztowy, przelew na konto bankowe lub SKOK. Przelew lub przekaz muszą mieć dokładnie opisany cel wpłaty, czyli za co zostały przekazane pieniądze. Ostatnim warunkiem jest zapewnienie przekazywania informacji o tych przelewach i przekazach Urzędowi Skarbowemu.

Na razie to jedynie projekt i czy wejdzie w życie 1 stycznia 2017 roku, okaże się dopiero za jakiś czas, ale byłoby to bardzo na rękę wielu lekarzom, dentystom i prawnikom.

Jeśli masz problemy związane z działaniem doradców, lekarzy czy dentystów, a także wszelkimi innymi sytuacjami, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.