Alior Bank i T-Mobile kończą współpracę na polu bankowości

Finanse Dołącz do dyskusji
Alior Bank i T-Mobile kończą współpracę na polu bankowości

Koniec banku T-Mobile Usługi Bankowe. To już druga współpraca pomiędzy operatorem telekomunikacyjnym a bankiem, która zakończyła się porażką. Zgodnie z komunikatem, który możemy znaleźć na stronie banku, zbliża się koniec umowy pomiędzy Alior Bank SA i T-Mobile Polska SA, operatorem sieci komórkowej,  której efektem był projekt „T-Mobile Usługi Bankowe”. Od 29 listopada 2020 r. obsługa będzie kontynuowana samodzielnie w Alior Banku.

Alior Sync był powiewem świeżości, a T-Mobile Usługi Bankowe desperackim krokiem?

W 2012 roku zadebiutował Alior Sync, który był poprzednikiem banku T-Mobile. Pewnie wielu z nas pamięta kampanię reklamową banku, z wizerunkiem ninja, który miał symbolizować zwinność. Wówczas innowacyjny bank, Alior Sync miał pomóc Alior Bankowi w zdobyciu młodego i zaawansowanego technologicznie klienta. Pomimo dość dużego sukcesu Alior Sync, Alior Bank zdecydował się na nawiązanie współpracy z T-Mobile i przemianowanie usługi na T-Mobile Usługi Bankowe. W teorii współpraca miała zakończyć się całkowitym sukcesem – sieć komórkowa T-Mobile rozszerzyła ofertę o usługi bankowe, a Alior Bank zyskiwał tych klientów, którzy zyskiwali zniżki, korzystając z usług bankowych. Jak widać projekt się nie udał – po sześciu latach następuje koniec banku T-Mobile Usługi Bankowe. Ani T-Mobile ani Alior Bank nie podają przyczyny zakończenia współpracy.

Co to oznacza dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe?

Do 28 listopada nic się nie zmieni i klienci będą mogli korzystać z banku jak dotychczas. Przeniesienie klientów banku T-Mobile do Alior Banku nastąpi automatycznie, a 29 listopada T-Mobile Bank przestanie istnieć. Jak przekazała Katarzyna Dziwulska, Dyrektor Zarządzająca Pionem Sprzedaży Klienta Indywidualnego Alior Banku:

Dzięki integracji klientów do naszej bankowości otrzymają oni dostęp do pełnego wachlarza produktów i usług bankowych i pozabankowych. Dołożymy przy tym wszelkich starań, aby z perspektywy naszych klientów proces przebiegł płynnie, sprawnie i bezpiecznie, zgodnie z najlepszymi praktykami

Wszyscy klienci, posiadający konta w T-Mobile Usługi Bankowe zostaną powiadomieni o tym fakcie listownie lub mailowo. Zostaną również przekazane szczegóły dotyczące migracji produktów. W październiku w dotychczasowym systemie bankowości internetowej T-Mobile klienci otrzymają instrukcję pierwszego logowania do bankowości Alior Banku.

Idą zmiany – czy na lepsze?

Zarówno T-Mobile jak i Alior Bank twierdzą, że dotychczasowi klienci banku T-Mobile nadal będą mieć dostęp do tych samych usług. Jak możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez Piotra Bubaka, Dyrektora Departamentu usług abonamentowych T-Mobile Polska:

Chcemy przede wszystkim bardzo podziękować klientom, którzy nam zaufali w ostatnich sześciu latach i korzystali z usług T-Mobile Usługi Bankowe. Koniec naszej współpracy nie oznacza zakończenia świadczenia usług bankowych dla klientów TMUB – zostawiamy ich w rękach naszych dotychczasowych partnerów w projekcie, gwarantując dostęp do wszystkich usług, z których dotychczas korzystali

Oferta banku T-Mobile nie była skomplikowana, ale składało się na nią kilkanaście różnych produktów finansowych. Warto sprawdzić, czy „wchłonięcie” banku przez Alior w niektórych przypadkach nie będzie się wiązać ze zmianą warunków korzystania. Klienci bardziej niecierpliwi mogą sprawdzić samemu zakres zmian dla posiadanych produktów na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Wszyscy klienci o ewentualnych zmianach taryf zostaną poinformowani korespondencyjnie.