Zniesiono obowiązek pisania uzasadnienia w przypadku korekty PIT

Podatki Dołącz do dyskusji (482)
Zniesiono obowiązek pisania uzasadnienia w przypadku korekty PIT

Korekta PIT nie wymaga pisania uzasadnienia, gdyż zniesiono ten obowiązek.

Dla wielu osób składających zeznania podatkowe wypełnianie dokumentów przez siebie, a także przez księgowych jest sporym stresem. Zwykle obawiają się one o to, czy wszystko będzie poprawnie wypełnione, czy aby nie pomylono się w wyliczeniach. Nie każdy wie jednak o tym, że czymś normalnym jest korekta do PIT. Do końca 2015 roku trzeba było ją uzasadniać.

Korekta PIT 2016

Uzasadnienie, gdy składana jest korekta PIT, musiało być sporządzona na oficjalnym formularzu ORD-ZU i zawierać wyszczególnione miejsca, gdzie naniesiono korektę. Prócz tego, konieczne było dokładne uzasadnienie powodu, z jakiego korekta zeznania podatkowego jest składana.

Korekty nie zawsze dotyczą błędów w podanych kwotach, czy też odliczeniach, ale też błędów w nazwisku, dacie urodzenia, czy też adresie do korespondencji lub innych polach niekoniecznie związanych z rozliczeniami finansowymi. Zmiany w ordynacji podatkowej zniosły ten niezbyt przyjemny obowiązek i korekta PIT nie musi być już uzasadniana, choć może to zrobić.

W każdej sprawie, dotyczącej problemów związanych z urzędnikami, ich decyzjami, interpretacją przepisów, a także wszelkimi innymi, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.