Prezent kupiony na ostatnią chwilę wciąż może dotrzeć w wigilię. DHL, DPD, UPS, GLS, FedEx i Poczta Polska tego dnia pracują

Codzienne Zakupy Dołącz do dyskusji (422)
Prezent kupiony na ostatnią chwilę wciąż może dotrzeć w wigilię. DHL, DPD, UPS, GLS, FedEx i Poczta Polska tego dnia pracują

Wbrew obiegowej opinii wigilia świąt Bożego Narodzenia jest normalnym dniem roboczym. Mimo tego, że większość osób pracujących tego dnia pracę raczej udaje, nie można tego powiedzieć o kurierach i listonoszach. Kurier w wigilię w większości firm pracuje do godziny 14:00 i do tego czasu można wypatrywać prezentu kupionego na ostatnią chwilę. 

Pomimo tego, że zakupy w internecie nie są absolutnie niczym nowym niemal dla każdego z nas, wciąż rozbraja mnie naiwność klientów, którzy świąteczne zakupy w sieci zostawiają na ostatnią chwilę. Okres przedświąteczny to dla całej branży e-commerce czas największych zamówień w całym roku. Siłą rzeczy firmy kurierskie i poczta również w tym czasie pracuje na 300% normy. Każda wigilia świąt Bożego Narodzenia jest dniem wolnym od pracy, a to oznacza, że tego dnia kurierzy, jak i poczta doręczają przesyłki do adresatów. Jakie zatem są szansę na otrzymanie wyczekiwanej paczki z prezentem dla bliskich tuż przed wigilią?

Kurier w wigilię – DHL

Kurierzy DHL w wigilijny poniedziałek 24 grudnia pracują do godziny 14. Dział obsługi klienta pracuje do godziny 15. Boże Narodzenie jest dniem wolnym od pracy również dla kurierów i w tych dniach nie ma co liczyć na doręczenie żadnej przesyłki. 27 o 28 grudnia są normalnymi dniami pracującymi. Z kolei w ostatni dzień roku kurierzy będą doręczać przesyłki według takiego samego harmonogramu jak w wigilię, czyli do godziny 14:00.

Kurier w wigilię – DPD

Paczki nadane w piątek 21 grudnia i w sobotę 22 grudnia będą w doręczeniu w poniedziałek 24 grudnia. Tego dnia wizyty kuriera można spodziewać się do godziny 14:00. Paczki nadane 24 grudnia będą w doręczeniu w piątek 28 grudnia. Takie same godziny pracy kurierów będą obowiązywać w ostatni poniedziałek roku tj. 31 grudnia. Kurierzy DPD będą doręczać paczki do godziny 14:00.

Kurier w wigilię – UPS

Kurierzy UPS będą doręczać paczki do godziny 14:00 w poniedziałek 24 grudnia. Taki sam harmonogram doręczeń będzie obowiązywał 31 grudnia. W tym dniu kuriera można spodziewać się do godziny 14:00. 27 oraz 28 grudnia dla kurierów UPS są normalnymi dniami roboczymi, natomiast w sobotę 30 grudnia kurierzy doręczą przesyłki do godziny 12:00. Przypomnijmy, że kurierzy UPS skręcają tylko w prawo.

Kurier w wigilię – GLS Poland

24 grudnia to również pracujący dzień pracy dla kurierów GLS. Tego dnia oddziały tej firmy pracują do godziny 14:00. Kurierzy również będą rozwozić paczki nie dłużej niż do tej godziny. Zgodnie z informacją GLS Poland, w poniedziałek 24 grudnia realizowane będą odbiory i doręczenia w ograniczonym zakresie. 31 grudnia oddziały GLS Poland pracują do godziny 18:00 i w takich godzinach tego dnia można spodziewać się kuriera.

Kurier w wigilię – FedEx

Oddziały FedEx w wigilię 2018 roku pracują do godziny 14:00. Tego dnia kurierzy również realizują doręczenia w godzinach pracy oddziału, czyli do godziny 14:00. Z kolei w poniedziałek 31 grudnia kuriera można spodziewać się do godziny 16:00.

Poczta Polska w wigilię

Wigilia jest dniem pracującym również dla Poczty Polskiej. Godziny pracy są różne dla poszczególnych urzędów pocztowych i doręczenia paczek i przesyłek listowych są zróżnicowane. Natomiast Poczta Polska chwali się, że w okresie świątecznym przesyłki doręcza ponad 6 tysięcy kurierów.

Niezależnie od tego, z usług którego dostawcy korzystamy, warto pamiętać, że kurierzy nie ponoszą odpowiedzialności za to, że konsumenci robią świąteczne zakupy na ostatnią chwilę. Każdy z nich ma po dwie nogi i dwie ręce. Jeżeli zatem kurier odwiedzi nas 24 grudnia, lepiej powitać go uśmiechem i życzeniami wesołych świat, a nie awanturą.

Zdjęcie tytułowe dzięki uprzejmości Giftpundits