Lajt Mobile – czy wirtualny operator jest godny zaufania?

Gorące tematy Technologie Zakupy dołącz do dyskusji (109) 25.09.2016
Lajt Mobile – czy wirtualny operator jest godny zaufania?

Udostępnij

Jerzy Wilczek

Opinie o Lajt Mobile są w sieci stosunkowo nieliczne. Być może wynika to z faktu, iż do niedawna wirtualny operator działał pod nazwą White Mobile. Jednak kilka chwil z Google łączy go też z marką Telestrada S.A., która nie cieszy się najlepszą renomą w komentarzach internautów. 

Postanowiłem sprawdzić jak sieć Lajt Mobile spisuje się w bezpośredniej konfrontacji, a jedna z ofert wybitnie taniego abonamentu (mniej więcej 14 złotych miesięcznie w skali roku) wydała się doskonała dla potrzeb jednego z moich telefonów awaryjnych. Przesadnie nawet z niego nie korzystam, istotne jest, żeby po prostu zawsze był włączony i dostępny. Wybrana przeze mnie oferta to zresztą całkiem niezła propozycja, ale nie zagłębiajmy się w to – nie chodzi tu o reklamę operatora, a raczej rozwianie (lub nie) pewnych wątpliwości.

Opinie o Lajt Mobile – próżno szukać w sieci

Generalnie operator jest dość słabo „wypozycjonowany” w sieci, ciężko znaleźć jakąś istotną bazę opinii jego abonentów na temat oferty. Niniejszy artykuł jest próbą wypełnienia tej luki, z tego też względu oczywiście gorąco zachęcam do publikowania swoich doświadczeń, pozytywnych i negatywnych, w komentarzach pod tekstem.

Pewnego rodzaju ulgą jest fakt, iż próżno szukać lawiny podejrzanie pozytywnych opinii na temat Lajt Mobile, co w rezultacie pozwala podejrzewać, iż na tę chwilę operator nie stosuje tak nielubianego przez nas marketingu szeptanego. Ale… brak jakichkolwiek opinii jest sam w sobie również niepokojący, w rezultacie bardzo długo zastanawiałem się czy nie zdecydować się na usługi jakiegoś droższego, ale bardziej renomowanego przedsiębiorcy.

Ta luka, w wyniku której opinie o Lajt Mobile są tak nieliczne, wynika zapewne z faktu niedawnego rebrandingu – operator jeszcze przed rokiem nazywał się White Mobile. Lajt Mobile to marka, zaś jej administratorem (podobnie jak w przypadku relacji Play – P4, Plus – Polkomtel) jest niejaka Telestrada S.A. i to tutaj skoncentrowałem moje poszukiwania.

Telestrada S.A. nie ma w sieci zbyt dobrych opinii

Oczywiście nie musi być to wina samej Telestrada S.A, choć złośliwi mogliby powiedzieć, że przykład zawsze idzie z góry – szczególnie gdy zjawisko przyjmuje szerszą skalę. Ja jednak kategorycznie odcinam się od takich osądów, a nad pracownikami, którzy chcą osiągnąć dobry wynik sprzedażowy nie zawsze łatwo zapanować.

Podobnie jak swego czasu bardzo dużo pomniejszych dostawców energii podszywało się pukając do drzwi jako przedstawiciele „Energa S.A.” tak w internecie można znaleźć wiele opinii osób, które są zdania, iż do umowy z Telestradą namówili ich konsultanci sugerujący, iż są reprezentantami Telekomunikacji Polskiej. Niestety opinie te pojawiają się w szerszej, kilkuletniej proporcji czasowej, co nie wskazuje na to, by tego typu przypadki miały już dawno rozwiązany charakter kompletnych incydentów.

Oczywiście wiarygodność takich komentarzy w sieci jest ograniczona, jednakże sam fakt ich istnienia pogłębił moje wątpliwości odnośnie ewentualnej współpracy z Lajt Mobile.

Lajt Mobile – przeniesienie numeru

Po wypełnieniu stosownego wniosku na stronie internetowej, operator zadzwonił do mnie raz, na wyraźnie wskazany numer kontaktowy. Niestety, byłem wtedy w pracy. Ponowną próbę kontaktu podjęto, ale na numer… który chciałem przenieść. Według mnie abonent po to podaje numer kontaktowy, aby operator nie kontaktował się z nim przez numer, który może być w posiadaniu na przykład pięcioletniego dziecka. W celu wywołania ponownej próby kontaktu konieczne było ponowne wypełnienie wniosku na stronie internetowej.

Pani na infolinii była bardzo miła, kompetentna i nie była natarczywa. Ustaliliśmy wszelkie niezbędne kwestie. Pani poprosiła mnie o przesłanie skanu dowodu osobistego na adres e-mailowy filmy, ale ja jestem „niezwyczajny” rozsyłać swój dowód osobisty taką drogą. Zdradzę jednak, że nijak nie przeszkodziło to jednak w zawarciu umowy i uruchomieniu usługi.

Z pracownikiem poczty, który równocześnie przywozi i zabiera dokumenty – szczególnie mając na uwadze renomę Telestrada S.A. – nie udało mi się porozumieć, ponieważ zapowiedział, iż nie pozwoli mi wnikliwie zapoznać się z dokumentami. Zażądałem zatem awizacji i na szczęście Pani w okienku pocztowym doskonale rozumiała istotę tego typu umów dając mi na zapoznanie się z treścią umowy tyle czasu, ile trzeba.

Lajt Mobile – podpisanie umowy i aktywacja

Pewnego rodzaju zaletą jest fakt, iż umowa została sporządzona w dość elastycznej postaci – od razu do jej postanowień włączono dodatkowy pakiet (2 zł) darmowych połączeń, o który prosiłem przez telefon. Dołączony do korespondencji regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych na tę chwilę nie zaskoczył mnie niczym w swojej treści w relacji do analogicznych zapisów stosowanych przez konkurentów. Być może, a być może nie, jego niedoskonałości ujawni ewentualne niezadowolenie z jakości świadczonych usług.

Po podpisaniu umowy ponownie byłem troszkę rozczarowany jakością działu obsługi klienta, który… pozostawił mnie bez słowa. Przez cały czas brakowało mi komunikacji i informacji na temat tego co dalej dzieje się z moim zleceniem. Na szczęście dzwoniąc na BOK znów otrzymałem bardzo miłą i rzetelną informację, że świadczenie usług rozpocznie się za 3 dni, a karta SIM została już do mnie wysłana.

Karta doszła i świadczenie usług rozpoczęło się bez problemu w zakresie połączeń telefonicznych. Jednakże na tę chwilę nie otrzymałem z sieci ustawień konfiguracyjnych dla internetu/mms, co jest dla mnie pewnego rodzaju niespodzianką. Będę musiał ten problem rozwiązać manualnie lub przy wsparciu operatora w najbliższym czasie.

Lajt Mobile – a jaka jest moja opinia?

Myślę, że jeszcze za wcześnie, by ferować jakiekolwiek wyroki, ale ten artykuł to już zawsze coś, prawda? W mojej ocenie Lajt Mobile ma jedną z lepszych obecnie ofert cenowych dla zwolenników abonamentu (atrakcyjniej, niż na kartę), natomiast nadal jest bardzo młodym operatorem, któremu wciąż jeszcze brakuje nieco obycia i doświadczenia na tle gigantycznych, wielomilionowych struktur konkurentów.

Niewykluczone, że powstanie druga część tego artykułu, gdy zbiorę nieco więcej doświadczeń na temat systemu faktur (mam nadzieję, że jest tam jakieś wygodne rozwiązanie) czy pojawienia się problemów z zasięgiem (operator działa na nadajnikach Polkomtela, więc nie przewiduję). Na tę chwilę jednak dziękuję za lekturę.

A jeżeli zdarzy się Wam jakiś problem z operatorem – tym lub innym – być może warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy prawnika? Przypominamy, że z Bezprawnikiem współpracuje zespół prawny świadczący profesjonalne, odpłatne usługi prawne w najwygodniejszej z możliwych formie – przez internet. Poradę możecie zamówić za pośrednictwem adresu kontakt@bezprawnik.pl

Fot. tytułowa: Materiały promocyjne operatora Lajt Mobile

109 odpowiedzi na “Lajt Mobile – czy wirtualny operator jest godny zaufania?”

 1. Z ciekawości wszedłem na ich stronę. I wyszedłem. Nie ufam marce, której strona wygląda jak sprzed lat. Sprawdźcie sami, strona stworzona przez Strony Internetowe Wałbrzych, która się chwali, że strony internetowe robi od ’97 roku. I chyba tam zostali.

  • Też to zauważyłem. Mimo wszystko, profesjonalna strona internetowa to podstawa. To taka Twoja wizytówka, a ich strona wygląda okropnie.

  • Od pół roku przeniosłem trzy numery do lait mobile i jestem zadowolony . Poleciłem też znajomym i oni też są zadowoleni . Płacę 14 zł abonamentu i lepsze to telefonu na kartę w jakiej kolwiek sięci bo dz wonię ile chcę a na kartę zdarzało się że miałem na koncie 100 zł i wyłaczano mi numer i musiałem uzupełniać a tu abonament praktycznie w cewnie jednego doładowania i rozmawiam ile zechcę . Na dzień dzisiejszy to jest najlepsza oferta .

 2. 14 zł miesięcznie za nieużywany telefon? Co niby jest w tym abonamencie?
  Nie widzę takiego abo na ich stronie.

  Czyżby artykuł sponsorowany?

 3. mam dwie karty prepaid u nich i jak na razie żadnych problemów. Głośny ostatnio problem rejestracji załatwili chyba najsprawniej. Robi się doładowanie przelewem ze swojego konta i po sprawie (dodatkowo doładowanie jest wtedy premiowane 50%bonusem)

 4. Również zostałem poproszony o przesłanie skanu dowodu w celu podpisania umowy.
  Czy dobrze rozumiem, że zawarłeś umowę bez przesyłania skanu dowodu osobistego na adres e-mailowy?

  Według Rejestru Zbiorów Danych Osobowych (https://egiodo.giodo.gov.pl/form_ver4.dhtml?form_id=88865742) w celu podpisania umowy abonenckiej TELESTRADA S.A. ma prawo przetwarzać tylko poniższe dane z dowodu osobistego:
  – nazwiska i imiona,
  – adres zamieszkania lub pobytu,
  – numer ewidencyjny PESEL,
  – seria i numer dowodu osobistego.
  Pozostałe dane na dowodzie osobistym mogą (a nawet powinny) być ukryte (nieczytelne, np. zamazane).

 5. skorzystałeś z promocji STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ. ja też internet i mms sam sobie ustawiłem wszystko działa i na 12 miesięcy wychodzi 14,5 zł za miesiąc NAJLEPSZA OFERTA OD POLSKIEGO OPERATORA

  • Mi za każdym razem kiedy uruchamiam telefon przychodzą pliki z konfiguracją. Jeżeli nie docierają automatycznie to wysyłamy sms 8090 o treści internet lub mms i paczka przychodzi. Z internetem bo tylko z tego korzystam nie miałem problemu tam gdzie play czy tmobile ma pełną skalę i H+ lub lte i jest problem z netem to lajt w tych samych miejscach śmiga jak wściekły. Z BOA też problemów noted było, jeżeli chodzi o stronę sprawa mało ważna, najważniejsze że są podane wszystkie informacje, minus że nie ma apki no i te kody ussd, z pakietem internetowym w przypadku 10gb za 10zł skalę just to ze przy wykorzystaniu limitu trzeba wysłać kodem ussd dyspozycje wyłączenia pakietu I ponownie wysłać o rozpoczęcie nowego, jeżeli limitu pierwszy krok to net nie ruszu. Obecnie czekam na info z lajt odnośnie konfiguracji APN, zaktualizowałem p8lite do wersji androida 6.0 B608 i zamiast lajt mobile pojawia mi się PLUS I pomimo konfiguracji automatycznej jak i ręcznej internet nie rusza.

 6. Witam
  Jak z prawnego punktu widzenia wygląda sytuacja:
  „CELEM ZAWARCIA UMOWY JEST PRZESŁANIE SKANU DOWODU OSOBISTEGO NA ADRES E-MAIL Lajt Mobile” ???
  Osobiście odbyłam taką rozmowę o przeniesienie nr. tel. z ORANGE i w ostatniej fazie rozmowy po stwierdzeniu J/W. Zrezygnowałam.

 7. Ja nie dostałem smsów konfiguracyjnych ale po ręcznej konfiguracji i po chwili jak się przegryzło wszystko jest ok. Potwierdzam stronę mają do poprawy.

 8. Kasa za karte pre paid przelana i…tydzien minal a sladu nie ma. Kontaktu z firma rowniez! A mialo byc tak ladnie..?

 9. Witam,
  jestem na etapie uruchomienia usługi po podpisaniu umowy.
  Poproszono mnie o dołączono ksero dowodu do dokumentów podpisanych i przekazanych kurierowi. Zgodnie z prośbą zostawiłem jedynie imię, nazwisko i pesel. Reszta wycięta (na biało). Oddzwonili, że jest OK.

 10. Juz miałem podpisywać z nimi umowę gdy dowiedziałem się że ew duplikatu karty nie mogę wyrobić w plusie(jak u nju w Orange), tylko muszę czekać na przesyłkę. W sytuacji gdy jest to numer firmowy i dzwonią na niego klienci nie da rady(w tamtym roku musiałem wymieniać 2x raz kradzież, dwa uszkodzenie karty)

 11. Ja, też mam problem zamówiłem ponad tydzień temu karte sim zapłaciłem i do dziś jej nie ma. Próbowałem kilka razy pisac email ale nikt nie odpisał

 12. Mam u nich tel i net. Net miałem jeszcze jak to był GT Energis. Potem zrobili z tego multimo i w końcu sprzedali telestradzie. Teraz mam numer przeniesiony z t-mobile jak skończyła się dziwna promocja na 4 miesiące wszystko za 10 zł i 100 GB neta. W Lajt Mobile jest to samo za średnio 17 zł ze stacjonarnymi i tylko 10 GB neta. Chodzi to na nadajnikach plusa i jest idealnie. To zdaje się nie jest już ta sama, okryta złą sławą telestrada.

 13. Jak czytam komentarze niektórych osób to nie rozumiem – po co przepłacać?
  Jak wiesz, że zawartość dwóch pudełek jest identyczna, z tym, że jedno jest zwykłe szare, a drugie ładne i kolorowe, i to drugie jest 50% albo 100% droższe – to które kupisz?

 14. Przyszla pierwsza faktura..wciaz mialem obawy czy naprawde bedzie to 12 zeta za miesiac..ale jednak prawda..nawijasz do bolu..esy i mms to samo i jeszcze 10 giga..wszystkie oferty operatorow sie chowaja..smialo polecam ..obsluga mila…a co do strony mam informacje ze robia nowa..profesjonalna..kurier dal umowe z karta.potem sms z informacja kiedy wlacza i tak sie stalo..cala operacja od zgloszenia trwala tydzien..Moje zdanie po co dawac tym co zarabiaja w reklamach telewizyjnych,lepiej dzieciom cos kupic albo browarka …neta mam z red bula mobile lte no limit za 15 miesiac..razem z lajt mobile wychodzi 30 zeta.taki uklad jest super..niektorzy za same rozmowy abonament placa wiecej.

 15. U mnie poszło wszystko sprawnie. Zostawiłam dane, zadzwonili, po 2 dniach podpisałam umowę. Otrzymałam kartę SIM i info kiedy ją włączą.
  Wszystko działa ok. Dodam tylko, że wzięłam ofertę za 19,99 z darmowymi SMSami, rozmowami do wszystkich sieci oraz internetem 1 GB Lte.
  Jak dotąd nie zauważyłam, dodatkowych, ukrytych opłat i problemów z zasięgiem.
  Wcześniej w znanej sieci płaciłam 39,99 zł, więc dla mnie o połowę tańsza oferta jest znacznie korzystniejsza. :)

 16. Hosting najtańszy z swoją reklamą i strona robiona przez dziecko chyba bo wygląda gorzej niż to dopuszczalne w tych czasach. Aktualnie wielu gimnazjalistów ma bardziej estetyczne blogi..

  Ale to mniej ważne. Przejdźmy do opinii po 3 miesiącach używania.

  1. Brak jakiejkolwiek obsługi konta. Czy to na stronie czy to w aplikacji (jej po prostu nie ma). Nie wiem co o tym myśleć nawet. To jest gorzej niż żałosne na tle innych operatorów.

  2. Na Facebooku w postach gości cenzura niczym w Rosji za dawnych lat gdy ktoś próbował pisać o polityce. Jedynie pytania na które umieją odpowiedzieć i pochwały akceptują reszta postów się nie pojawia. Gdybym wiedział o tym wcześniej NIGDY bym z nimi umowy nie podpisał. Inne sieci maja własne fora a na Facebooku ich można pisać co się chce byle kulturalnie.

  3. Od miesiąca prawie nie działa mi internet a strona whitemobile pokazuje że zużyłem 600gb w lutym mimo że z obecną prędkością trwałoby to miesiące jeśli nie lata. (whitemobile to strona gdzie można się dowiedzieć że mamy telefon na abonament i sprawdzić teoretycznie historię połączeń i ile internetu zużyliśmy ale te dane nie mają nic wspólnego z tym co było na prawdę więc szkoda tracić czas i nerwy).

  Jeśli ktoś się zastanawia to szczerze odradzam. Byłem pazerny i podpisałem umowę na ten shit a i tak muszę nosić drugi telefon z kartą innego operatora który ma lepszy zasięg a internet działa jak trzeba. Oczyścić można by to załatwić dzwoniąc do nich ale nie masz czasu na takie rzeczy i NIGDY od wielu lat nie musiałem się dzwonić do żadnego operatora a jedyne odwiedziny w salonie były żeby wymienić sim. Tu nawet salonu nie ma więc wszystko się wydłuża. Padła wam karta albo ukradli wam telefon no to tydzień od świata odcięci jesteście. Lepiej dopłacić kilka zł miesięcznie i związać się z operatorem sprawdzonym. Kilkadziesiąt zł w ciągu roku nie jest warte straty czasu i nerwów.

  • konkurencja?
   Hosting najtańszy – bo i oferta najtańsza,
   1. i tak bezplatne połączenia z boa więc o co chodzi?
   2 nie mam faceszpiega
   3 a mnie działa, dzwoniłeś do obslugi i co?

   plus ma slaby zasięg? ciekawe…
   a ja musiałem odwiedzić salony innych sieci a w lajt załatwiłem przez telefon
   kilkadziesiąt zlotych jest tego warte

   • 1. Oferta tańsza o jakieś drobne tańsza realnie i to tylko promocyjna a hosting tańszy od tego co mają inni pewnie 100x. Równie dobrze można było postawić tą stronę na darmowym. Nie wiem kto ją zrobił ale ja bym się pod takim czymś nie podpisał.

    2. No to przykro mi że nie korzystasz z najpotężniejszego narzędzia do reklamy, rekrutacji, prezentacji swoich produktów które równocześnie jest największym portalem społecznościowym na świecie. Facebook wymaga podania mniejsze ilości danych niż sklepy internetowe a co tam wstawisz to Twoja sprawa.

    3. Jak oni pracują to ja śpię albo jestem w aucie i nie mam czasu na takie rzeczy. A jak mogę zadzwonić to nie pracują. Co już powinno być dyskwalifikacją operatora ponieważ w pewnych godzinach NIE DA SIĘ dowiedzieć co się dzieje z kontem.

    Zasięg i internet wrócił po wystawieniu kilku negatywnych opinii w internecie. Widocznie to najlepsza droga kontaktu z operatorem. Teraz działa to jak karta z plusa. Ale wcześniej nigdy nie miałem takiego zasięgu i prędkości lte jak po przełożeniu sim. Teraz identycznie. Dostałem również informację że już niedługo pojawi się system taki jak w innych sieciach który będzie sprawy. Ale brak konkretnych informacji co do daty niestety. Zmienia się powoli na lepsze ale za wolno to idzie

    • „Infolinia czynna: pn.-pt. 8:00 – 20:00, sobota 9.00 – 17.00”
     o takie godziny kontaktou z operatorem chodzi? pracocholizm jest grzechem…

 17. A ktoś z nimi kończył „współpracę”? chodzi o to, czy nie ma problemu z wypowiedzeniem umowy z ostatnim, dniem jej obowiązywania. Pytam, bo osoba z rodziny wysłała odpowiednie pismo na 1,5 miesiąca przed końcem umowy listem poleconym, umowa zaraz ma się skończyć, a firma w żaden sposób nie potwierdziła, ze umowa zostanie zakończona, zgodnie z prośbą abonentki

  • Robią problemy przy odejściu, każą płacić za ostatni okres 40zł abonament, takie wałki, cwaniactwo i nic więcej.

 18. Odradzam każdemu, kto się zastanawią nad tym operatorem. Zadzwoniłam na infolinię, dzień później (tj piątek) miałam w domu umowe, ale …..
  Nie można jej przeczytać, trzeba podpisać i odesłać. Ok niby wszystko w porzadku. Dostałam nową kartę (chodziło o przeniesienie numeru), która po tygodniu miała zostać aktywowana.
  Nadszedł piątek, mój stary operator wyłaczył usługę jeszcze w nocy, a nowy tj Lajt mobile nie uruchamia jej. Dzwonię z zapytaniem, dostaję odpowiedz, że jakieś problemy techniczne są, ale numer zostanie aktywny w ciągu paru godziń o czym sieć Lajt mnie poinformuje kontaktując się ze mną. To było po południu, niestety do godzin wieczornych nic się nie działo. Sobota – dzwonie rano (dodam tel. mojej mamy bo mój nie wykonuje nawet połączeń alarmowych) dowiaduję się to samo co dzień wcześniej i oczywiście skontaktują się ze mną.
  Wieczorem wykonałam druglelefon tego dnia (3 dotyczcy uruchomienia numeru) i znów ta sama śpiewka. Jest niedziela oczywiście telefon nie do użytku, znajomi zdziwieni, co się dzieje u mnie.
  Dziś jeste poniedziałek – 4 dzień bez włączonego telefonu, na dodatek dzwonili z przychodni na telefon jeszcze mojego brata by odwołać wizytę, bo oczywiście mój nie działa. Jeste godzina prawie 17 po moich 2 interwencjach dalej nic.
  Pytanie, czy tak dba się o klienta? Nie mam żadnej informacji od sieci Lajt, choć powtarzają, że że się skontaktują. Jestem bez kontaktu, co w dzisiejszym świeci to wręcz parodia, no chyba ze świadomie wyłączę telefon, bo mam np urlop.
  Nie mogę zadzwonić do przychodni, pracy, znajomych. Wszyscy zdziwieni jak można nie mieć telefonu.
  A jak można być tak skrajnie nieodpowiedzialnym i zostawić kogoś na przysłowiowym lodzie. Oplata za aktywację 30zł to chyba kpina, aktywacja której nie mam już od 4 dni, a dojdzie jeszcze rachunek.
  Jak można tak robić ludzi w balona”?
  Lajt mobile – nie miejcie z nimi nic wspólnego, zero kompetencji, zero kontaktu, nie są prawdomówni, nie dbają o klienta, powtarzają wyuczonych formułek i na tym sprawa się kończy a ja jestem bez możliwości dzwonienia, kontaktu, bez mojego starego numeru

  • W każdej sieci – czy to u dużych operatorów czy u mniejszych zdarzają się problemy po przeniesieniu numeru – większość spraw przechodzi bez niczego, jednak niewielka ich część grzęźnie gdzieś w próżni. Lajt (ale tak samo Virgin, nc+, Premium itp.) ma to jeszcze trochę utrudnione, bo w takich sprawach zdani są na dostawcę hurtowego (w tym wypadku Plus’a). Jeśli problem jest po stronie Twojego poprzedniego operatora, to Lajt musi się z nim skontaktować i też grzecznie czekać, aż ktoś tam raczy im odpowiedzieć. Poczekaj trochę, po aktywacji poproś o jakieś gratisy – ładnie uargumentuj ;)

 19. Nie polecam lajtmobile. Przeniosłem do nich numer i czekałem wiele dni. Po aktywacji sim i zaladowaniu konta i wybraniu kodu na 10giga za 10zeta internet nie działa. W BOK powiedzieli, żeby wysłać smsa na 8090 No i wysłałem i co?I GÓWNO nie ma neta dalej :-S

 20. Bardzo trudno dodzwonić się do BOA Lajt mobile. Po drugie nie chcą oddać numeru w momencie gdy się chce przejść do innej sieci. Może nikt więcej się z tym nie spotkał, ja tak.

 21. Czytajcie dokładnie umowę i warunki.
  Bonus Krajowy zostanie naliczony w kolejnym Okresie Rozliczeniowym w przypadku gdy w okresie poprzedzającym liczba MMS i transferu danych (w przypadkuposiadania usługi w Planie Taryfowym obowiązującym w kraju) zrealizowanych w roamingu międzynarodowym w Okresie Rozliczeniowym w Strefie 1: na terytoriumUnii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu (zwanej dalej „Strefą 1”) wyniesie 0 („zero”), a liczba połączeń głosowych wychodzących do polskich siecikomórkowych i stacjonarnych (w przypadku posiadania usługi w Planie Taryfowym obowiązującym w kraju)/wymienna na SMS wychodzące do polskich siecikomórkowych (w przypadku posiadania usługi w Planie Taryfowym obowiązującym w kraju) wyniesie do 50 minut/SMS.

 22. Ostatnimi czasy dużo się nich zmieniło. Numer żony przeniosłem w pazdzierniku 16, mój przeniosłem w czerwcu 17.
  Poziom obsługi bardzo się podniósł i wyrównał.
  Faktycznie strona kuleje, za to nadrabiają ofertą i obsługą.
  Wiadomo, ze niska cena to nie wszystko ale w połączeniu z zasięgiem plusa, to świetna sprawa.

  Dla przeciętnego Kowalskiego oferta jest w sam raz.

  Fajnie jak sobie gadasz, piszesz i siedzisz na necie, a faktura przychodzi na 10 zł.

  Ostatnio mają też nowy pakiet na kartę i chyba dzieciaki przełączę na lajta za 19 zł rozmowy, esy i 10 GB i zrobili subskrypcje, to nie trzeba nic włączać

  • Z tym za 10 zł to racja.
   Fakt że średnio w ciągu roku wychodzi 18 zł ( licząc wszystko, łacznie z aktywacją)

   Zasięg jest ok.

   Nie ufnie podchodziłem widząc ich stronę, ale oferta wszystko rekompensuje .
   na plus

   • Może i wychodzi, ale stacjonarne trzeba dopłacić, za numery infolinii trzeba dopłacić, robią wałki przy odejściu, nie polecam, zastanówcie się dwa razy. Nie polecam tej sieci, przenoszą numer do innej sieci z opóźnieniem, kombinują jak tu ugrać 1 miesiąc abonamentu za 40zł, tak tak firma oszukuje klientów, głośno jest o tym w sieci. Nie polecam, firma oszukuje, uważajcie.

 23. Swego czasu dostałem rachunek do zapłacenia, którego do tej pory nie uregulowałem. Może przypadkiem nacisnąłem na jakieś gówno naciągające na koszta za pomocą każdej sieci nie tylko lajt mobile. Straszą mnie, że jeżeli nie zapłacę zostanie mi nałożona blokada windykacyjna. Ciekawa kiedy sieciówki skończą ze współpracą z naciągaczami w postaci ryzyka wysokiej płatności?

 24. Ta oferta za8x10 zł i 2x 36.99 jest przekozakiem.
  Przeniosłem się z plusa i to co tam płaciłem na miesiąc wystarcza mi na 3 miesiące w lajcie.

  tak to powinno wyglądać, a nie 50 zł abonamet za niewiadomo co,, duże sieci naciągają

 25. Witam
  Jeśli jest ktoś w Lajt i chciałby mnie polecić to proszę o kontakt na kemul at jadamspam kropka pl.
  Chciałbym sprawdzić tą sieć do użytku prywatnego, a jeśli przy okazji mogą z tego skorzystać dwie osoby to czemu nie.

 26. Trochę już widać opinii i osób działających w tej sieci.
  Czy ktoś powie mi więcej, jak mu się tam działa, poleci mnie

 27. Odradzam wszystkim tego operatora.
  Sam skusiłem się nie tyle niską ceną, bo inni mają podobną lub 5 zł wyższą przy takim samym pakiecie, co raczej nie chciałem wspomagać wielkiej korporacji typu T-m***, Ora*** czy +.
  Niestety problemy zaczęły się już na samym początku.

  1. ręczna konfiguracja połączenia internetowego i dla MMS (wiedziałem, że może być wymagana ręczna konfiguracja przed zakupem więc nie jest to wielki problem, choć zdaję sobie sprawę, że są osoby dla których może to stanowić problem);

  2. po aktywacji pakietu żadnej informacji zwrotnej
  moim zdaniem powinno wyglądać to tak:
  * „pakiet o nazwie XY został aktywowany [DATA, GODZINA]”
  lub
  „zlecenie aktywacji pakietu zostało przyjęte”
  gdy pakiet będzie aktywny otrzymasz odpowiednią wiadomość SMS”
  a następnie gdy już aktywują to wiadomość (*)

  Nic takiego nie otrzymałem, więc nie wiedziałem czy pakiet już jest aktywny czy nie.
  Chcąc samemu wywołać komunikat o aktywnym pakiecie posłużyłem się kodem USSD znalezionym na stronie lajt mobile. Odpowiedź była niejasna więc wykonałem próbnych połączeń oraz pobrałem nieco danych z internetu po czym sprawdziłem stan konta. Wszystko grało. Pakiet był aktywny;

  3. Po jakimś czasie otrzymałem informację o braku środków na koncie co mnie zdziwiło, gdyż pakiet obejmował rozmowy, SMSy, MMSy i spory pakiet internetu w koszcie więc żadne środki nie powinny znikać.
  Okazało się, że pakiet został jakoś dezaktywowany i od dnia X wszystkie połączenia telefoniczne i z internetem odbywały się już poza pakietem (tak powiedział pracownik infolinii). Problem w tym, że nie otrzymałem absolutnie żadnej informacji z sieci, że i dlaczego pakiet jest nieaktywny. Jedyne informacje to ostatnia wiadomość o braku środków oraz informacje o doładowaniach;

  4. po kontakcie z pomocą techniczną i zapytaniu „jak to się stało, że pakiet został dezaktywowany i po cichu zjadał mi środki z konta” otrzymałem informację, że skontaktuje się ze mną ktoś z innego działu by to wyjaśnić. Powiedziałem żeby mnie przekierowano teraz do tego działu bo nie mam czasu czekać. W odpowiedzi otrzymałem „nie mam możliwości by Pana przekierować, osoba z działu X skontaktuje się z Panem jak tylko będzie to możliwe”
  Czekałem MIESIĄC.

  Przez ten czas nie używałem tego numeru ale pomyślałem sobie, że nie ma co strzelać fochów i kruszyć kopi o drobiazgi więc doładowałem ponownie konto bo akurat miałem potrzebę, żeby zadzwonić z drugiej karty:

  5. Wziąwszy na wzgląd to, iż ostatnio pakiet został dezaktywowany z niewiadomego powodu, natychmiast po doładowaniu konta ponownie wpisałem kod USSD aktywujący pakiet.
  Znów żadnej informacji zwrotnej.
  Więc znów w ruch poszedł kod USSD sprawdzający stan aktywnej usługi. Wpisywałem go wielokrotnie przez dłuższy czas.
  Zwrotnie otrzymywałem informację o treści „Wizytowki Telest_prepaid (20 SMS)”
  Dla mnie taka informacja to nie informacja;

  6. Nie wiedząc czy odpowiedni pakiet jest aktywny, ponownie zadzwoniłem na infolinię (tym razem do działu reklamacji) z pytaniem skąd klient ma wiedzieć czy coś zostało aktywowane/dezaktywowane skoro nie wysyłają żadnych informacji zwrotnych.
  Poskarżyłem się także, że po ostatnim zgłoszeniu miałem czekać na kontakt i PRZEZ MIESIĄC się nie doczekałem. Powiedziałem również ponownie, że poprzednio pakiet został dezaktywowany bez poinformowania mnie i po cichu drenowali mi konto.
  Na koniec nie omieszkałem zreferować jak to powinno wyglądać i jak to wygląda w innych znanych mi sieciach.
  Oczywiście nie bawiłem się w dyplomację bo po takim czasie i po takich wałkach po prostu się zdenerwowałem.

  W odpowiedzi usłyszałem, że JAK MI SIĘ NIE PODOBA jak działa ich sieć to MAM SOBIE JĄ ZMIENIĆ. W związku z takim stanem, rzeczy powiedziałem iż żądam zwrotu „pożartych” środków i stosuję się do rady czyli zmieniam sieć.

  I tak dziś zakończyła się moja przygoda z lajt mobile.
  Nie polecam.

 28. Od tygodnia korzystam z sieci i jestem bardzo zadowolony! Zasięg – zgodnie z informacjami – 100%; Połączenia pierwsza klasa, a co najważniejsze (czego nigdzie nie mogłem wcześniej stuprocentowo potwierdzić), karta działa „na sim-locku” plusa!
  Jeśli rachunki będą tak niskie jak w umowie, to będzie już pełen full-mega-wypas!

 29. Z Lajt Mobile miałem od poczatku same problemy !
  Nie polecam nikomu! W tej chwili mam kartę SIM z przeniesionym nr ale usługi brak .
  Był problem z umową która która byla wysyłana ponoć 3 razy a po podpisaniu cisza?!?
  Bok twierdzi że nie wróciła?!? Final przewiduje w sądzie!

  • UWAGA!!!

   Szczególnie mocno odradzam LAJT MOBILE !!!

   MOJA historia będzie taka..z przeniesieniem nr sprawa trochę przedłużyła się,z ich winy,ale byłem cierpliwy,termin realizacji wyniósł 10dni,ale OK..po ok. miesiącu użytkowania znienacka miałem zablokowane połączenia wychodzące smsy i mmsy,nadmieniam,ze 1szy rachunek opłacony w terminie..dodzwonienie się i pisanie jest bez odzewu-odgórnie ignorują pomoc..w końcu udało mi się dodzwonić,pani na infolinii przyjmująca moje zgłoszenie sprawiała wrażenie osoby ,która pracuje u nich 1szy dzień lub jest na zastępstwie z akoleżankę;-)pal sześć..tel odblokowali mi po ok. 24h..szok!nie uzasadnili przy czym co było przyczyną..to było 9 kwietnia ,pomyślałem awaria systemu,hakerzy,wirus..raz może się zdarzyć! mija 10dni ,znowu to samo!! znowu blokada,jest godzina 17.30 -dział techniczny u nich czynny do 17ej ( potem idą chyba na piwo),nic nie można zrobić,muszę czekać do jutra-takie info dostałem na infolini- awaria usunięta po ok 21godz.- dramat ,zostałem znowu dzięki tej firmie bez tel..złożyłem reklamację,tym razem hurtowo za te dwie awarie leżące po ich stronie,w formie zadośćuczynienia przyznali 1,22 zł rabatu przy następnym abonamencie-toż to góra złota-gdzie w sumie licząc całość CZTERY niepełne dni pozbawili mnie kontaktu ze światem..myślę sobie-mam umowę jeszcze niecałe 9 m-cy dotrwam;-)i może to mnie już spotkało ostatni raz..mija niewiele czasu tj jest 7 maja 16,30 tadadam!!! i znowu to samo..najpierw blokada sms i mms ,po ok 10 minutach blokują połaczenia wychodzące!!! zostało mi tylko od kogoś odbierać telefony..HORROR LUDZIE !! uzupełniam kartę w playu,dzwonię do nich na infolinię,piszę przez chat,pisze maile i nadal mam blokadę numeru!!! to jest nie do uwierzenia..mamy XXI wiek 2018 rok,a te barany – mija już prawie 72h, nie usunęli blokady- awarii leżącej po ich stronie..kilkadziesiat razy dzwoniąc do nich słyszę tylko ,że sprawa jest analizowana,w trakcie sprawdzania bleble pla pla..

   jeśli nie chcecie przeżyć takiego Olewania klienta,lekceważenia to jest wielu operatorów,wybierzcie innego,na pewno nie LAJT MOBILE..olewają klienta na każdym kroku..

   PS.dostałem w trakcie tej całej afery ciekawego maile od nich z DOK,cytuję;

   Witam,
   Sprawa jest w dalszym ciągu w Dziale Technicznym
   celem weryfikacji. Niestety nie otrzymaliśmy jeszcze konkretnej
   przyczyny zaistniałej sytuacji.
   Z uwagi na częste występowanie problemu, możemy zaproponować
   wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron, bez żadnych
   konsekwencji finansowych.
   Wówczas umowa zostanie wypowiedziana bez naliczenia kary.

   W załączniku przesyłam pismo, które należy wypełnić jeśli jest
   Pan zainteresowany takim rozwiązaniem.

   w czasie gdy sieci gsm bija się o klientów ,oni proponują rozwiązanie umowy

   NIE WIERZĘ DOSŁOWNIE!!! TO SIĘ NIE DZIEJE NAPRAWDĘ CHYBA..
   resztę pozostawiam do osądzenia przez internautów;-))i niedoszłych klientów sieci LAJT MOBILE
   pozdrawiam

 30. 2jka moich dzieci ok 3miesiecy ma litemobile. Sa zadowolone – 10PLN/mc bez stacjonarnych reszta w abonamencie i 10gb/m-c.

 31. Znalazłam w sieci abonament za 14,99 zł z Lajt mobile. Potrzebowałam dla mamy, która tylko dzwoni. za 15 zł wydzwania gdzie tylko chce w Polsce. Jest zadowolona, korzysta ponad 2 lata i wszytsko ok

 32. Mam abonament w leit mobile do marca niestety jeszcze.Przez ostatnie 3 miesiące wyłączyli mi numer sms mms i połączenia wychodzące za każdym razem na ponad 70 godz dziś 5 raz po zgłoszeniu problemu standard że 72 godz zostanie usunięty problem……zero przeprosin…Chcę powiedzieć tylko że abonament opłacam za każdym razem terminowo.Bardzo przykre….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *