Nawet 40-50 zł brutto za godzinę pracy w Lidlu. Sieć szuka pracowników na soboty

Praca Dołącz do dyskusji (351)
Nawet 40-50 zł brutto za godzinę pracy w Lidlu. Sieć szuka pracowników na soboty

Wszystko wskazuje na to, że praca w marketach coraz bardziej się opłaca. I to jeśli nie na pełen etat, to chociaż w soboty – co może być dobrą wiadomością dla osób, które chcą zarobić dodatkowe pieniądze. Lidl oferuje nawet 40-50 zł brutto za godzinę właśnie dla pracowników, którzy zdecydują się na pracę w sobotę.

Zarobki w Biedronce i Lidlu coraz atrakcyjniejsze

Pracownicy tych dwóch dyskontów mogą liczyć na systematyczny wzrost płac. Podwyżki wynagrodzenia w Biedronce czy Lidlu mogą skusić niejedną osobę do złożenia aplikacji właśnie do pracy w markecie. Niedawno Paweł Grabowski informował o tym, że kierownicy sklepów w największych miastach mogą liczyć nawet na wynagrodzenie 6500 zł brutto w Biedronce. 

Okazuje się jednak, że nie tylko praca na pełen etat może kusić. Jak informują „Wiadomości Hanlowe”, Lidl oferuje nawet 40-50 zł brutto za godzinę (w przeliczeniu) za pracę w soboty. W Warszawie za pracę od 8 do 12 można zarobić nawet 770 zł brutto. Jest to jednak kwota za „dyżur” we wszystkie soboty w miesiącu – czyli za 4 lub 5. To z kolei oznacza, że podana kwota to wynagrodzenie za 16-20 godzin pracy. Po przeliczeniu – i dokonaniu niewielkiego zaokrąglenia – otrzymujemy stawkę za godzinę podaną wcześniej.

770 zł brutto nie jest zresztą kwotą oderwaną całkowicie od rzeczywistości – warto ją porównać z obecnymi pensjami pracowników Lidla. Wynagrodzenie osoby zatrudnionej w tym markecie waha się na ogół w przedziale 3100-3850 zł brutto. 770 zł brutto to zatem 1/4 lub 1/5 takiego wynagrodzenia – w zależności od miasta. Należy przy tym pamiętać, że 770 zł brutto oferują placówki w Warszawie – w mniejszych miastach stawki będą zapewne nieco niższe.

Benefity jak dla pełnoprawnych pracowników

Co ciekawe, z ofert zamieszczanych przez Lidla wynika, że „sobotni” pracownicy mogą liczyć na podobne benefity pracownicze jak osoby zatrudnione na pełen etat. Mowa tu przede wszystkim o Multisporcie, ubezpieczeniu na życie czy prywatnej opiece medycznej. Dla niektórych może być to kolejny argument przemawiający za opłacalnością zatrudnienia na soboty.

Markety cały czas szukają nowych osób do pracy

Oczywiście nie jest tajemnicą, że markety wytrwale poszukują nowych pracowników – zapotrzebowanie wciąż jest bardzo wysokie, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę w soboty, kiedy obłożenie jest zdecydowanie największe. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się jeszcze długo.

 

Aktualizacja Lidl Polska:

chcielibyśmy podkreślić, że wspomniana kwota 770 zł brutto to wysokość wynagrodzenia dla pracownika zatrudnionego na 20% etatu. Pracownik, który zainteresowany jest pracą dodatkową w sklepie naszej sieci w wymiarze 20% etatu powinien przepracować około ok. 35 godzin w miesiącu – część z nich może być przepracowana właśnie w soboty. Warto więc zaznaczyć, że praca w sobotę to tylko część etatu pracownika zatrudnionego na
20% etatu. Ponadto w Lidl Polska wysokość zarobków określamy w wymiarze miesięcznym, a nie
godzinowym.