PGG zmienia zasady sprzedaży węgla w swoim sklepie internetowym

Środowisko Zakupy Dołącz do dyskusji
PGG zmienia zasady sprzedaży węgla w swoim sklepie internetowym

Polska Grupa Górnicza informuje o zmianach zasad sprzedaży węgla i miałów. Teraz łączny limit zakupów w e-sklepie PGG wynosi 5 ton. Nie ma się jednak z czego cieszyć. PGG zmniejszyła limit zakupu węgla.

Limit zakupów w e-sklepie PGG

Do tej pory klient indywidualny mógł kupić czy raczej próbować kupić w e-sklepie PGG 3 tony węgla. Dla ekogoroszku paczkowanego limit wynosił 1 tonę. Teraz może kupić 2 tony węgla i 3 tony miałów. Spółka, 12 miesięczny limit wylicza od 11.03.2022 roku. Sesje sprzedażowe węgla w sklepie internetowym nadal odbywają się we wtorki i czwartki.  Pozostały limit można wykorzystać kupując miał podczas sesji, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki. Te dodatkowe sesje rozpoczynają się o godz. 16. PGG zapowiedziała, że oferuje miały tak luzem. Jak też konfekcjonowane. W jednotonowych opakowaniach typu big-bag.

Dla dobra klienta

Spółka informuje, że na uruchomienie dodatkowych sesji oraz rozdzielenie sprzedaży węgla i miałów zdecydowała się, aby nie blokować niepotrzebnie ruchu klientów kupujących przez Internet węgiel. Odrębne sesje zakupowe stworzono dla tych gospodarstw domowych, które mają techniczną możliwość spalania miałów. I chcą się zaopatrzyć w ten sortyment. Miały węglowe w poniedziałki, środy i piątki kupić będzie można wyłącznie z opcją dostawy do składów KDW. To one mają się zajmować odbiorem miałów z kopalń. PGG S.A. zapewnia, że oferuje najlepsze jakościowo, wyselekcjonowane miały węglowe. Według firmy nadają się one do zużycia jako opał dla gospodarstw domowych.

„Sprzedaż miałów jest dopełnieniem i rozszerzeniem oferty e-sklepu pod względem towarowym. Jak i organizacyjnym w warunkach wyjątkowego kryzysu i deficytu paliw” wyjaśnia PGG.

Co na to klienci?

Niezmiennie apelują, by e-sklep PGG lepiej działał.

„Myślę, że powinniście państwo udostępnić możliwość składania zamówień na opał na przestrzeni całego tygodnia. A realizować według kolejności zamówień otrzymanych. Nie miałbym nic przeciwko. Nawet jeśli miałbym poczekać na realizację zamówienia, ale zwiększyłaby się szansa na złożenie zamówienia” to jedna z internetowych podpowiedzi klientów.

Nie brak też opinii, że po ostatnich zmianach w funkcjonowaniu sklepu można się spodziewać, że węgla na pewno tej zimy dla wszystkich nie starczy. Dlatego też limity w sprzedaży węgla stale się zmieniają. Kupno miałów, pomijając już ich poziom emitowanych przez nie zanieczyszczeń, nie jest rozwiązaniem dla osób, których piece nie są przystosowane do spalania takiego surowca.