5 tys. zł za przespanie 6 h w pracy, luksusowa wycieczka w zamian za prowadzenie Instagrama. Dwie oferty pracy, które robią w sieci furorę

Na wesoło Praca Dołącz do dyskusji (199)
5 tys. zł za przespanie 6 h w pracy, luksusowa wycieczka w zamian za prowadzenie Instagrama. Dwie oferty pracy, które robią w sieci furorę

Kto chociaż raz nie pomyślał, że byłoby świetnie, gdyby w pracy płacono mu za spanie? Albo gdyby wysłano go w podróż służbową w naprawdę egzotyczne miejsce, a dodatkowo – by nie trzeba było spotykać się tam z kontrahentami i prowadzić rozmów? Nic dziwnego, że ostatnio w sieci furorę robią dwie oferty pracy, które dla wielu będą prawdziwymi ofertami marzeń. Niestety należy dodać, że obie firmy szukają pracowników tymczasowych. 

5 tys. zł za przespanie 6 godzin w pracy

Z pewnością znajdzie się wiele osób, które byłyby wdzięczne, gdyby ktoś płacił im za spanie. Okazuje się, że jest firma, która z przyjemnością spełni ich marzenie. Warszawska firma Dormeo poszukuje kandydatów, którzy są w stanie… usnąć w każdych warunkach. Osoby chcące się zgłosić nie powinny mieć zatem problemów z zasypianiem wśród hałasu, w ostro oświetlonym pomieszczeniu itd. Firma produkuje materace i chce udowodnić, jak wielki wpływ mają one na komfort snu.

Jeśli ktoś spełnia te warunki i za 6 godzin „pracy” (które dosłownie ma przespać) chce zgarnąć 5 tys. zł, to może wypełnić formularz na stronie firmy. Zgłoszenia są przyjmowane do 6 października, a sama „praca” będzie musiała być wykonana przez wybranych kandydatów 12 października w Warszawie.

Co ciekawe, to nie pierwsza oferta pracy związana z leżeniem w łóżku. Podobną jakiś czas temu opublikowała NASA, która poszukiwała kobiet mogących spędzić 2 miesiące właśnie w łóżku. Cel był jednak zupełnie inny – nie promowano materaców, ale sprawdzano, jak może zachowywać się ciało człowieka w warunkach podobnych do nieważkości.

Poszukiwany Mistrz Instagrama. W zamian – 9 dni luksusowej wycieczki i 2,2 tys. zł

Ofertą pracy, która może wzbudzić podobny zachwyt wielu osób co oferta firmy Dormeo, została wystawiona przez greckie biuro podróży. Szuka ono mistrza Instagrama – osoby, która poprowadzi ich profil na portalu. Za 9 dni pracy można otrzymać równowartość 2,2 tys. zł, a dodatkowo kandydata czeka szereg mini-podróży po luksusowych hotelach  w całej Grecji. „Mistrz Instagrama” odwiedzi m.in. Ateny, Kretę, Santorini czy Mykonos, a przez okres pracy będzie posługiwać się Samsungiem S10. Mistrza Instagrama wybranego przez biuro czeka zresztą jeszcze więcej atrakcji – będzie miał np. możliwość wzięcia udziału w prywatnej wycieczce na Akropol czy jeździe jeepami po plażach w Mykonos.

Polacy również jak najbardziej mogą zgłaszać się w odpowiedzi na ofertę biura. Zgłoszenia do biura Unforgettable Greece należy przesyłać do 15 listopada. W ramach zadania rekrutacyjnego należy przesłać swoje najlepsze podróżnicze zdjęcie. To zrozumiałe – mistrz Instagrama ma przede wszystkim za zadanie promować kraj podczas wyjazdu właśnie świetnymi zdjęciami. To może zachęcić inne osoby do odwiedzenia danego miejsca.

Cała wycieczka odbędzie się latem 2020 r.