Morawiecki w Berlinie: wysłanie 5 tysięcy hełmów to jest żart, a rurociągami NS1 i 2 płynie nie tylko gaz, ale też krew

Państwo Dołącz do dyskusji (255)
Morawiecki w Berlinie: wysłanie 5 tysięcy hełmów to jest żart, a rurociągami NS1 i 2 płynie nie tylko gaz, ale też krew

Kijów przetrwał nocne uderzenie, ale na Ukrainie dalej trwa wojna. Rosjanie podali informację, że rozważają podjęcie negocjacji z Ukrainą. Jednak w dalszym ciągu trwają działania wojenne. Giną żołnierze, ale nade wszystko ludność cywilna. Zachód jednoczy się i wspólnie, już nie tylko przez czcze zapowiadanie sankcji staje na przeciwko tyranii Putina. Premier Mateusz Morawiecki udał się dzisiaj do Berlina, aby spotkać się z niemieckim kanclerzem. Słusznie zauważył, że wysłanie przez Niemcy 5 tysięcy hełmów na Ukrainę zakrawa o śmieszność, to ponury żart.

Nigdy specjalnie nie ukrywałem, że nie po drodze mi z polityką rządów Mateusza Morawieckiego. Tym razem, nie pozostaje mi jednak nic innego niż pogratulować. Mateusz Morawiecki udał się do Berlina, aby spotkać się z niemieckim kanclerzem. Podczas tej wizyty zabrał bardzo stanowcze stanowisko, z którym – jak zakładam – większość z nas się w pełni zgadza.

Mateusz Morawiecki: wysłanie 5 tysięcy hełmów to żart!

Mateusz Morawiecki podczas spotkania podkreślił, iż z Berlin musi zająć stanowcze stanowisko w stosunku do działań podejmowanych przez Putina. Berlin musi przekazać Moskwie, iż nie zgadza się na atakowanie Ukrainy oraz mordowanie ludzi.

Ponadto, premier wskazał, że konieczne jest zamknięcie Nord Stream 1 oraz zamrożenie i skonfiskowanie majątków rosyjskich oligarchów. Podkreślił, że niezbędne jest także zamknięcie systemu SWIFT dla całej Federacji Rosyjskiej. Polski szef rządu podkreślił, że pomoc zbrojeniowa, jaką zapowiedziały Niemcy w postaci wysyłki 5 tysięcy hełmów jest śmieszna, to zwyczajny żart. Zaapelował o realną pomoc dla żołnierzy ukraińskich, którzy walczą również za naszą wolność.

Morawiecki podkreślił, że równie istotne poza ofiarowywaniem pomocy oraz nakładaniem sankcji jest wywieranie presji. W tym miejscu gorące brawa Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz dla Roberta Lewandowskiego oraz pozostałych reprezentantów Polski, którzy zadeklarowali, że nie zagrają z Rosją meczu barażowego o awans do Mistrzostw Świata. Jak widać wywieranie presji ma sens.

Prezes Rady Ministrów zwrócił się również do sumień niemieckich obywateli apelując, że:

Dzisiaj stoimy w obliczu trybunału historii. Niepodległe, demokratyczne i suwerenne państwo zostało zaatakowane przez Rosję. Niemcy nie mogą pogrążyć się w zabetonowanym egoizmie, ponieważ na horyzoncie widzimy kolejną groźbę ludobójstwa. Tam giną niewinni ludzie. Widzicie codziennie te zdjęcia. Co z Waszymi sumieniami? Pomóżmy im – pakiet sankcji musi być miażdżący.

Ponadto, wskazał, że:

https://twitter.com/premierrp/status/1497549833917411333?s=21

Tak na prędko, to raczej nie przypomnę sobie, abym był kiedykolwiek dumny z postawy Mateusza Morawieckiego. Tym razem, nie mam żadnych wątpliwości. Brawo.

W tym miejscu znajdziecie informacje, jak i gdzie możecie pomóc uchodźcom z Ukrainy.