Będzie obniżka cen paliw na Orlenie. Wiadomo, ile wyniesie, ale nie wszyscy skorzystają

Finanse Moto Dołącz do dyskusji
Będzie obniżka cen paliw na Orlenie. Wiadomo, ile wyniesie, ale nie wszyscy skorzystają

Kilka dni temu Orlen zapowiedział wakacyjną promocję na paliwo. Dziś szczegóły promocji podał prezes koncernu Daniel Obajtek na Twitterze. Obniżka, tak jak przewidywano, nie jest duża, ale w czasach szalejącej inflacji, każda tego typu promocja ma znaczenie. Ile wyniesie zniżka?

Orlen: jest zapowiadana promocja na paliwo

Zgodnie z opublikowaną dzisiaj zapowiedzią Daniela Obajtka od poniedziałku 27 czerwca, każdy klient stacji Orlen posiadający aplikację VITAY otrzyma rabat w wysokości 30 groszy na litrze benzyny oraz oleju napędowego. W ramach promocji będzie można zakupić 150 litrów miesięcznie. Zniżka nie będzie uzależniona od czasu posiadania aplikacji VITAY.

Czym jest aplikacja VITAY?

Stali klienci stacji Orlen z całą pewnością znają aplikację VITAY. Program lojalnościowy istnieje już od wielu lat, w ostatnich miesiącach nowością było wprowadzenie, obok klasycznych kart lojalnościowych, aplikacji internetowej instalowanej na telefonie. Program lojalnościowy zakłada zbieranie punktów za każde zakupy na stacji i wymienianie ich na nagrody i rabaty. Posiadanie aplikacji wiąże się z założeniem konta. Aby to zrobić, niestety należy podać dość szczegółowe dane, takie jak: imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania, adres e-mail. Z obecnych informacji wynika, że oferowana przez koncern zniżka będzie dotyczyć jedynie klientów posiadających zainstalowaną aplikację i założone konto.

Orlen: promocja na paliwo bez rewolucji

Oferowana przez Orlen obniżka paliwa o 30 groszy na litrze nie brzmi jak rewolucja. Zastanawiające jest, czy promocja wymusi obniżkę również na innych stacjach. Według danych portalu e-petrol.pl średnie ceny paliw na polskich stacjach w tygodniu od 20 do 26 czerwca 2022 wynosiły: Pb98 – 8,52-8,65 zł, Pb95 – 7,92-8,05 zł, Diesel – 7,72-7,87 zł. Tankując miesięcznie maksymalną oferowaną przez koncern ilość, oszczędzimy w sumie 45 zł miesięcznie. Tankując raz w miesiącu przeciętny zbiornik o pojemności 40 litrów, będzie to kwota 12 złotych.

Promocja brzmi trochę jak chwyt marketingowy zachęcający do dołączenia do programu lojalnościowego stacji. Nie wiadomo na razie czy będzie łączyć się z innymi zniżkami oferowanymi przez stację, m.in. zniżką dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny czy akcji Orlenu.